İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

Her gün bir yenisi ortaya atılan zayıflama trendlerinden biri de İngiliz karbonatı kullanmak. İngiliz karbonatı ile zayıflama yöntemini kullandığını söyleyen kişilerin sayısı da azımsanamayacak kadar fazla. Birçok diyetisyen tarafından önerilen bu yöntemi uygulaması ise son derece basit.

İngiliz karbonatı faydalarını ve İngiliz karbonatı ile zayıflama yöntemini inceleyelim.

İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

İngiliz Karbonatı Faydaları

Karbonat yararlarını saymakla bitiremeyeceğimiz bir çeşit tuzdur. İngiliz karbonatı aslında sodyum bikarbonattır. Cilt bakımında karbonat kullanımı çok yaygın olmakla birlikte birçok konuda mucizevi etkiler gösterebiliyor.

  • İngiliz karbonatı ile haftada 2-3 kez dişinizi fırçalamanız gözle görülür bir beyazlama sağlar.
  • Antiseptik etkisi vardır. Yaraların iyileşmesinde ve temizlenmesinde kullanılabilir. Özellikle ağız yaralarında karbonatlı su ile ağzın temizlenmesi olumlu etkiliyor. Aynı zamanda ağzın bu su ile çalkalanması boğaz ağrısı ve kronik öksürük belirtilerini azaltmayı sağlar.
  • Vücutta ki PH düzeyinin korunmasını sağlar. Beslenme bozukluğundan kaynaklanan vücutta aşırı asit birikmesi ingiliz karbonatı ile hazırlanan alkali su ile dengelenebilir.
  • Bizim üzerinde durduğumuz en önemli etkisi sindirim sistemini olumlu etkiliyor olması.
  • Karbonatlı su iştahı kapatır ve tokluk hissi verir.
İngiliz Karbonatı İle Zayıflama
İngiliz karbonatı farklı marka ve fiyatlarda olup eczanelerde satılmaktadır. 100 gram İngiliz karbonatı 5-6 TL civarlarında bir ücrete satılmaktadır.

İngiliz Karbonatı İle Zayıflama Yöntemi

Bu zayıflama yönteminde dikkat etmeniz gereken en önemli şey su tüketimidir. Günlük 4 litre civarında su tüketilmelidir. Bu suyun 2 litresi İngiliz karbonatı ilave edilmiş su olmalıdır.

8 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı İngiliz karbonatı ekleyip bu suyu gün içerisinde tüketmelisiniz. Hazırlanan bu suyun bir gün içerisinde tüketilmesi gerekiyor. Böylece vücudunuzun alkali seviyesi dengelenecek. Bazen kilo verememenin en önemli sebebi vücutta biriken toksinler olabiliyor. Tüketeceğiniz İngiliz karbonatı ile hazırlanan bu su sayesinde vücudunuz toksinlerden temizlenecek ve kilo vermeniz kolaylaşacaktır.

İngiliz karbonatı ile zayıflama yöntemini deneyen kişiler ayda 6 ile 8 kilo arasında kilo verdiklerini söylüyorlar.

Ancak unutmayın, hiç bir yöntem tek başına yeterli olmaz. İngiliz karbonatı ile kilo vermeye karar verdiğinizde günlük su tüketimine dikkat etmeli ve mümkün olduğunca hareket halinde olmalısınız. Ancak daha fazla kilo vereyim düşüncesi ile hazırladığınız suya daha fazla karbonat eklemeyin. İngiliz karbonatı ile zayıflama oldukça kolaydır.

Karbonatlı su ile zayıflayan var mı? İngiliz karbonatı ile zayıflayanların yorumları ve zayıflama yöntemleri kilo vermek isteyen arkadaşlara yardımcı olabilir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşın.
İlginizi çekebilir;


İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu


İngiliz Karbonatı İle Zayıflama
İngiliz Karbonatı İle Zayıflama
İngiliz Karbonatı İle Zayıflama
İngiliz Karbonatı İle Zayıflama

 


Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir