Formda Kalma Sırları

Formda Kalma Sırları

Ünlüler camiasından mutlaka örnek aldığımız, imrenerek bakıp takip ettiğimiz bazense ölümüne kıskandığımız isimler mutlaka vardır. Formda nasıl kaldıklarını sürekli merak ettiğimiz hatta birçok kez hamilelik dönemi yaşamış ama formunu çok iyi korumuş isimler, takdir ettiklerimiz arasındadır.
Formda Kalma Sırları

Peki ünlülerin zayıflama sırları ve formda kalma sırları nelerdir, hiç merak ettiniz mi? Özellikle de yaz aylarında bikinilere, dolabınızdaki kıyafetlere, kıştan kalma kilolarınızla sığmayı kim ister? Pes edip kenara atmak yerine, nasıl formda kalabildiklerine gelin hep birlikte bakalım. Birçok mankenlerin beslenme programında yer alan aşağıdaki formda kalma sırları ile formunuzu koruyabilirsiniz. Her şey aslında çok basit!


Basit yollarla formda kalma sırları


1-DOLABINIZDAN SÜTÜ EKSİK ETMEYİN

Formda Kalma Sırları

 Süt, kemik ve dişlere inanılmaz faydalı bir içecektir. Sütün içerdiği vitaminler ve mineraller her yaşta insan için sağlığa ciddi katkılar sağlamaktadır. İçerisinde A ve C vitamini içeriyor ayrıca protein ve demir bulunduruyor.


2-MEYVE TÜKETİN


Formda Kalma Sırları

 Günde en az 2-3 meyve yemeye özen gösterin. Meyvelerdeki vitaminlerden bolca faydalanmanız, formda kalmak için en önemli unsurlardandır. Meyve tüketmenin, hem cilde hemde formda kalmaya yardımcı olduğu herkes tarafından bilinmektedir.


3-PİLATES YAPIN


Formda Kalma Sırları

Önemli olan zayıf değil, aynı zamanda sağlıklı kalabilmektir. Pilates sayesinde bedeninizin nasıl inceldiğini ve daraldığını görebilirsiniz. Her şeyi ölçülü ve düzenli yaptığınız sürece form dasınız!


4-KAHVALTIYI İHMAL ETMEYİN 


Formda Kalma Sırları

Kahvaltı en önemli öğündür. İhmal edilmemesi gereken öğünlerdendir. Formda kalmanız için etkilidir. Güzel bir günün en önemli detayı, kahvaltıda gizlidir.


5-KAHVE VE ÇAYA DİKKAT!


Formda Kalma Sırları

Türk halkı olarak bu ikiliyi ne kadar çok tüketip sevdiğimizden hiç bahsetmiyorum bile. Fakat fazlası zarar. Her şeyde olduğu gibi. Kahve ve çay yerine, bitki çayları tüketebilirsiniz. Örneğin, zencefil tüketin. Ihlamur için! Hem vücudunuz için çok yararlıdır, hem de cilt bakımında da çok yararlı olacaktır. Türk kahvesini aynı zamanda bakım rutininize ekleyerek cilt güzelliği ve cilt bakımı için olağanüstü faydalarından istifade edebilirsiniz. İşte Türk Kahvesiyle Yapılan Maskeler


6-UYKU


Formda Kalma Sırları

 Uyku kimisi için vazgeçilmez, kimi için çok zor bir eylem, kimisi içinse nefret haline gelmiştir. En önemli unsurlar arasında önde gelen uyku, formunuzu korumada da büyük etki taşır. Düzenli uyku, sağlıklı ve formda kalabilmek için şarttır. Özellikle gece uykusu. İyi ve yeterli miktarda uyumak kilonuzu kontrol etmenizi kolaylaştırır. Kilo kontrolünüzü sağlamak ve fazla kilo almamak için davranışsal ve psikolojik sebepleri ortadan kaldırmalı, uyku düzeninizi sağlamalısınız. Formda kalma sırlarından en önemlilerinden biri de uykudur.

Sizin formda kalma sırlarınız neler, ya da bundan sonra hangi detaylara daha fazla dikkat edeceksiniz? Aşağıda bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Hakkında İpek YELDEN

Herkese merhaba! Ben İpek. İç mimarlık öğrencisiyim. Uzun süredir bu sitede ürün yorumu, karşılaştırma yazısı ve incelemesiyle sizlerleyim. Bana eşlik etmek isterseniz beklerim. Takip edebileceğiniz diğer hesaplarım: İnstagram: @blogbyyipek Twitter: @ipek_yelden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir