Selülite İyi Gelen Besinler
Selülit

Selülite İyi Gelen Besinler

Selülit, yani cilt altındaki yağ birikintiler hemen hemen maalesef ki her kadında görülen bir problem haline gelmiştir. Düzensiz beslenme, düzensiz uykusuzluk, az su tüketimi, stres, genlerimiz, hareketsizlik gibi bir çok faktör selülit oluşumunu destekliyor. Ortaya da maalesef ki her kadının istemediği selülit ortaya çıkıyor. Selülite peki ne iyi gelir?

Selülit görünümünü maalesef ki tamamen yok etmek imkansız. Pahalı kozmetikler, masajlar, cerrahi müdahaleler değil, selülit görünümünü azaltan tek şey sağlıklı beslenme.

Fakat hangi besinler selülite iyi geliyor?
Selülite İyi Gelen Besinler
GREYFURT

C vitamini barındıran bütün meyvelerin selülite iyi geldiğini biliyor muydunuz? C vitamini vücudun kolajen üretmesine yardımcı olur. Vücudunuz esneklik kazanmasına, düzelmesine yardımcı olur. Greyfurtta selülit ile oldukça iyi savaşan meyvelerden biridir. Hazır greyfurt mevsimindeyken; bol bol tüketmeli ve suyunu içmeliyiz.

Selülite İyi Gelen Besinler

DOMATES

Domatese canlı kırmızı rengine veren madde olan likopen maddesi, kadınlar için oldukça mucizevi bir madde. Rengi gibi, kan dolaşımını canlandırmaya yardım eder. Ayrıca bol miktarda C vitamini içeren domates, cildin daha sıkı ve düzgün görünmesine yardımcı olur.

Selülite İyi Gelen Besinler

SARIMSAK

Doğal bir antibiyotik olarak kullanılan sarımsak, binbir derde deva olduğu gibi selülite de iyi gelen besinlerden biri. Kan dolaşımı üzerindeki olumlu etkisi sebebiyle, selülite iyi gelen besinlerden biri. Ayrıca uzmanlar; her gün 1 diş sarımsağı hap gibi yutmanın çok faydalı olduğunu söylüyorlar.

Selülite İyi Gelen Besinler

YEŞİLÇAY

Diyet listemizin başlıca maddelerinden biri olan günde 2 fincan yeşil çay içmenin zayıflamak dışında farklı faydaları da var. Metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ emilimini engellediği bilinen yeşil çay, selülit ile savaşan çaylardan biri. İçerdiği teobramin ve kafein maddeleri sayesinde, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırarak selülit görünümünü düzeltmeye yardımcı oluyor.

Selülite İyi Gelen Besinler

MUZ

Kış aylarında herkesin en sevdiği meyvelerden biri olan muz, günde 1 tane düzenli olarak tüketildiğinde, selülit ile savaşmada etkili olan besinlerden. İçerdiği potasyum sayesinde, cilde ışıltı katarak, cilt görünümünü düzgünleştiriyor. Yağların yakımını hızlandırıyor.

Selülite İyi Gelen Besinler

BALIKLAR

Haftada 1 kere de olsa, balık yemeye özen gösterin. İçerdiği Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri, vücuttaki yağ birikintilerini parçalayarak, yağ yakımını hızlandırıyor ve selülit ile savaşıyor.

Selülite İyi Gelen Besinler

ANANAS

En selülitsavar besinlerden biri, ananas! Seveni de var sevmeyeni de. Fakat sevmeseniz bile, selülitleriniz ve sağlığınız için bir miktar da olsa tüketmelisiniz. Ananas, cildin daha parlak ve düzgün görünmesini sağlıyor. Vücuttaki ödemin atılmasına yardımcı oluyor. İçerdiği C vitamini sayesinde, selülit ile savaşıyor.


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Muz ve ananas favorim 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir