Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kilo problemi olan çoğu insan sıkı diyetler yapmakta, çeşitli egzersizler ile kilo vermek için yoğun çaba harcamaktalar. Hatta google‘ı da bu konuda; “zayıflamak istiyorum ne yapabilirim?, hızlı kilo verme yöntemleri, zayıflamak için yapılması gerekenler, kilo vermek için ne yapılmalı?” gibi aramalarla kolayca zayıflamanın yolları arayarak bir hayli yormaktalar. 🙂

Kilo vermek adına küçük ama etkili adımları biz sizin için araştırdık ve aşağıda listeledik. Aileniz ve arkadaşlarınız ile geçireceğiniz kıymetli saatlerinizi, spor salonlarında geçirmek istemiyorsanız ve öğle yemeğinde marul yapraklarından daha fazla yemek yemek istiyorsanız, kilo vermek için sıklıkla göz ardı edilen şu akıllı yolları deneyin.

En Etkili Kilo Verme Yöntemleri


 1:  Diyet yapmayı bırakın, yaşam tarzınızı düzeltin


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Diyetle kilo vermeniz elbette mümkün ama aç kalmanızın yanı sıra tekrar kilo alma ihtimaliniz yüksektir. Dolayısıyla, uzun vadede kilo vermenin en etkili yollarından biri, sağlıklı ve dengeli beslendiğiniz bir yaşam tarzı sürmekten geçmektedir.


 2:  Rutininize eklemeniz gereken bir şey var; yürümek!


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kilo vermenin akıllı ve etkili yollarından bir diğeri basit adımı ise yürüyüştür. Kilo vermek için kaloriyi azaltmanız ve fiziksel aktivitenizi arttırmanız gerekir; daha fazla egzersiz yapmanın en basit yolu, şu andan bulunduğunuz yerden bir sonraki yere –mümkünse- yürüyerek gitmektir. Öğle yemeğine çıktığınızda bir taksi çevirmek yerine yürüyün yada bisiklet kullanın. Günlük rutininize iki kilometre yürüyüş ekleyin, kilonuzu yavaş yavaş kaybettiğinizi fark edeceksiniz.


 3:  Fast food tarzı yiyecekleri olabildiğince azaltın


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kilo vermek adına en çok göz ardı edilen yolardan biride, işlenmiş gıdaları gereğinden fazla tüketmektir. Evet, çok lezzetliler, uygun fiyatlılar, hızlı ve kolay ulaşılabilirler. Ancak tabir-i caizse kilonuza ağırlıkları kadar kilo ekleyecekler. Hamburger, pizza ve sandviç.. İhtiyacınızdan daha fazla yağ, tuz ve şeker içerdiğini unutmayın!


 4:  Çiğ sebze yiyin


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Sebzeler lif ve besin maddeleri bakımından zengin gıdalardır ve sizi daha az kaloriyle doyurabilirler. Çiğ sebzeleri yemeklerinizden eksik etmeyin kilo vermenize yardımcı olurlar. Günümüz Türkiye’sinde her ne kadar zor bulunuyor olsa da meyve ve sebzelerinizi organik tüketmeye çalışın.


 5:  Alkolü hayatınızdan çıkarın!


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Alkollü içecekler çok fazla kalori içerir ve bu genellikle göz ardı edilir. Bu tür içeceklerin size kilo aldıracağını düşünmüyor musunuz? Alkollü içecekleri tüketmeyi bırakın, kaybettiğiniz kilolarınıza şaşıracaksınız!


 6:  Şekeri doğal olarak alın


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Şeker denince birçoğunuzun aklına +kilolar geldiğine eminiz. Ne kadar da haklısınız! Şekeri hayatımızdan tamamen çıkarmak mümkün değil, çünkü vücudun şekere ihtiyacı var. Ancak daha az şeker tüketmek ve şekeri doğal yollardan almak mümkün.

Daha fazla taze meyve yiyerek yapay şekeri doğal şekerle değiştirin. Çünkü tek bir çay kaşığı şeker 16 kalori içerir ve tek bir kutu kola yaklaşık 6 çay kaşığı şeker içeriyor. Rakamlar ne kadar da korkutucu değil mi?


 7:   Hergün sağlıklı bir kahvaltı yapın


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kilo vermenin göz ardı edilen, etkili yollarından bir diğeri ise sağlıklı ve dengeli bir kahvaltı yapmaktır. Kahvaltı metabolizmanızı rahatlatarak atıştırma ihtiyacınızı durdurur, bu yüzden kahvaltı yapmak, fazladan kilo vermek için kesin bir yoldur. Kahvaltıda lif ve vitaminler gibi bazı önemli besin maddelerince zengin menüleri tercih etmeyi unutmayınız. Meyve ve Sebzeler, Yoğurt, Fıstık Ezmesi ve Yumurta gibi. Protein alımını arttırmak, kilo vermek ve yağ yakmak için harika bir yoldur.


 8:   TV detoksu


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Kilo vermenin akıllı ve etkili yollarından bir diğeri ise TV’yi kapatmaktır. Televizyonu kapatarak fiziksel olarak daha fazla enerji harcayacağınız farklı bir şey yapmak vermenize yardımcı olacaktır. Örneğin; TV izlemek yerine, temiz havada yürüyüşe çıkın ya da bisikletinizle birkaç tur atın. Bütün gün televizyonun önünde oturursanız, yalnızca egzersiz yapmamış olmayacaksınız, muhtemelen kalorisi yüksek, aperatif yiyecekleri de tüketeceksiniz.


 9:  Aç olduğunuzda alışverişe çıkmayın


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Aç olduğunuzda markete giderseniz muhtemelen listenizde olmayan bir takım yiyecekleri aldığınızı fark edeceksiniz. Bu yüzden yemekten sonra alışverişe çıkın, ihtiyacınız olmayan bir şeyler alma olasılığınız azalacaktır.


 10:  Son ve en basit yol: iyi bir uyku


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Araştırmalara göre yeterince uyunmadığı zaman vücut yağlı ve şekerli gıdalara karşı daha savunmasız oluyor. Aslından bunu durumu şöylede açıklayabiliriz; vücudunuz daha fazla enerji ve beslemeye ihtiyaç duyduğundan insanı aşırı beslenmeye teşvik ediyor, böylece daha fazla yemek yemeye başlanıyor. Bu durumun önüne geçmek ise çok basit; iyi bir uyku ve 9. Madde belirtiğimiz gibi sağlıklı bir kahvaltı. Bu arada yatmadan bir çok saat önce bir şeyler yemeyin ki rahat uyuyun!

Simdi sıra sizde! Kilo vermenin başka gözden kaçan bunlar gibi akıllı yollar biliyor musunuz?
Yorum kısmından paylaşın, sabırsızlıkla bekliyoruz!

Mutlu ve sağlıklı kalın!  Kendinize iyi bakın!
İlginizi Çekebilir;


Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir