Etkili Detoks Suyu Tarifi - Evde Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?
meyve detoksu tarifleri içinde oldukça geniş bir seçeneğimiz var ki bunlar en sağlıklı detoks tarifleri. 

Etkili Detoks Suyu Tarifi – Evde Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Detoks suyu denildiğinde aslında kilo vermek için tüketilen sıvılar akla gelse de aslında detoks; vücudun ilaç, kimyasal maddeler ve işlenmiş zararlı gıdalardan vücudun arındırılmasıdır. Bu zararlı maddelere toksin denilmektedir. Detoksifikasyon uygulamanın kısaltılmış hali olan detoks ise, bu toksin maddelerden arınma anlamına geliyor.

Detoks Suyu

 

Evde hazırlanan çeşitli sağlıklı gıdalar ile bu toksinlerin vücuttan atılması mümkündür. Aslında çoğunluk sıvı detoksu olarak bilinse de ve aslında hepsinin temelinde toksinlerden arınmak yatsa da, farklı ihtiyaçlar için çeşitli detoks yöntemleri mevcuttur. Çeşitlerine bakacak olursak alkol, karaciğer, şeker ve en çok bilinen sıvı detoksu. Hemen aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi meyve detoksu tarifleri içinde oldukça geniş bir seçeneğimiz var ki bunlar en sağlıklı detoks tarifleri.

Etkili Detoks Suyu Tarifi - Evde Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Biz bu makalemizde sizlerle sıvı detoksunu yakından irdeleyeceğiz

Evde kolay detoks suyu tarifi

Nelere ihtiyacınız olacak;

Diyet ve spor yaptığım zamanlarda zayıflama konusunda detoks sularının etkisi olduğunu bir makalede okumuştum. Daha sonra kendime en uygun doğal detoks suyu araştırmasına koyuldum. Damak tadıma da en iyi şekilde hitap edeceğini düşündüğüm ve içerisindeki gıdaların etkilerinide araştırdığımda bana uygun olduğunu düşündüğüm taze zencefil, salatalık, limon, kabuk tarçın, nane ve su gibi besinlerden oluşan detoksu deneme kararı aldım.

Etkili Detoks Suyu Tarifi - Evde Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Evde Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Hazırlamasıda oldukça basit olan bu detoks suyunu gece uyumadan önce bir sürahi suyun içerisine salatalığı, taze zencefili ve limonu belirli parçalara ayırıp atıyorum. Daha sonra üzerine 2-3 adet kabuk tarçın ve 2-3 yaprak taze nane atıp buzdolabına beklemeye alıyorum. Eğer taze nane yoksa nane kullanmıyorum. Sabah uyandığımda detoks suyum hazır bir halde dolapta tüketilmek için beni bekliyor oluyor.

Kendimi zorlamayacak şekilde gün içerisinde geceden hazırlamış olduğum detoksumu tüketiyorum. Ancak çok fazla tüketmemeye dikkat etmeye çalışıyorum. Biliyoruz ki her ne kadar sağlıklı sebzeler olsa da fazla tüketim vücut sağlığı açısından pek iyi olmayabiliyor. Dikkatle belirtmek gerekir ki eğer bir hastalığınız varsa doktorunuza sormadan kesinlikle tüketilmemelidir.

Düzenli spor ve diyet ile birlikte sistemli bir şekilde tükettiğimde hem vücudundaki ödemin atıldığını hemde kilo vermemin hızlandığını fark ettim. Zaten içerisindeki kabuk tarçın, limon ve salatalık yağ yakımı konusunda oldukça etkili gıdalar.

Bonus; Kolayca Zayıflamanın En Etkili 10 Yolu

Tadının nasıl olduğunu merak ediyor olabilirsiniz diye düşünüyorum. Tadı aslında tam yaz aylarına hitap etmekte. Fresh, serin bir tadı var. İçerisindeki nane ve kabuk tarçın farklı bir aroma katmakta. Benim damak tadımla fazlaca uyumlu. Fresh tatlar sizin içinde uygunsa ve herhangi bir sağlık probleminiz yoksa ve bir sıvı detoks arayışı içerisindeyseniz tam size göre bir detoks olabilir.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Sizinde denemiş olduğunuz bir detoks var ise yorumda bizimle paylaşmanızı rica ederim. Sağlıklı günler.


Hakkında wellgroomedlady

Deneyimlerini kendince yorumlayan bir instablogger Her gün hayallere bir adım daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir