Burçlar ve Meslek Seçimi - Burçlara göre en uygun meslekler!

Burçlar ve Meslek Seçimi – Burçlara göre en uygun meslekler!

Burç özellikleri ve astroloji bilgileri ışığında meslek seçimi yapmak hayatınızı kolaylaştırır. Eğer detaylı doğum haritanızı biliyorsanız özellikle güneş burcunuzun ve yükselen burcunuzun özelliklerini dikkate alabilirsiniz. Güneş sizin öz kişiliğinizi ve nelerden tatmin olduğunuzu gösterir. Dolayısıyla da Güneş’in arzularını meslek hayatınızda da gerçekleştirirseniz doğru kariyer adımları atarsınız. Yükselen burcunuz sosyal kişiliğinizi verir. İş hayatında da genelde sosyal maskemizle yer alırız, bu yüzden bu burç da önemlidir. Güneş’in bulunduğu evin özelliklerine de bakarak hangi alanlarda daha kolay öne çıkabileceğinizi de görürsünüz.

Aslında astrolojide herkesin doğum haritası kendine özeldir. Diğer gezegenleri, konumlarını ve aldığı açıları da göz önünde bulundurmak önemlidir. Mükemmel tercihler yapmak için dikkate alınan bilgilerin artmasını avantaj sağlar. Detaylı gezegen konum bilgilerine diğer yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Bu yazıda daha genel ve pratik bilgilerle kendinizi keşfetme yolunda güzel bir adım atabilirsiniz.

BURCA GÖRE MESLEKLER

Burçlar ve Meslek Seçimi - Burçlara göre en uygun meslekler!

ÖNCÜ BURÇLAR

Güneş ve/veya Yükselen Burç Koç

Öncüdür, atiktir, enerjisi yüksektir, cesurdur, girişkendir. Herkesi rakip olarak görür ve yarışmayı sever. Sporcu, asker, polis olabilir. Öncülük özelliği olsa da aslında direkt yönetici olmak istemez. Çünkü aniden sıkıldığında gidebilme lüksü olsun ister. Çocuksu bir ruhu vardır. Girişimci olabilir ama kuracağı işin yöneticiliğini başkasına bırakması daha iyidir.

İlgili: Koç Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Yengeç

İçgüdüsel olarak anaç oldukları için öğretmenlik, bakıcılık, hemşirelik gibi işler onlara uygundur. Ayrıca para işlerinden de iyi anlarlar. Ancak duygusal yapılarını olumsuz etkileyecek çok stresli işlere girişmemelidirler. Derin iç dünyalarıyla uyumlu sanat dallarına da yönelebilirler.

İlgili:Yengeç Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Oğlak 

Toplumsal kurallara hemen uyum sağlarsınız. Disiplinli ve çalışkansınız. İş hayatı için aranılan kişisiniz. Çabukluk ve değişkenlik gerektirmedikçe hemen hemen her konuda çalışabilirsiniz. Tek konuda uzmanlaşmaları avantaj sağlayacaktır.

İlgili:Oğlak Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Terazi 

Adelet olgusu onlar için çok önemlidir. Bu yüzden öncelikle hukuk ve siyasette başarılı olabilirler. Genel olarak insan ilişkileri kuvvetlidir, iletişimle ilgili sektörlerde kolay çalışabilir. Ayrıca sanata da doğuştan yatkınlınları vardır. Özellikle moda, tasarım gibi görsel sanatlarda daha başarılı olabilirler. Yoğun çalışmalarda kolay yorulabilirler, molalar vermelidirler.

İlgili: Terazi Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

SABİT BURÇLAR

Güneş ve/veya Yükselen Burç Boğa

Değişiklik ve risk sevmez. Sakin ve huzurlu yerlerde olmaktan hoşlanır. Aslında ruhu tembeldir ama çok sorumluluk sahibi olduğu için üzerine düşen görevi iyi yerine getirir. Para yönetimini iyi yapar. Maddi olarak iyi durumda olmak için çalıştığında motive olur. Bankacılık, finans onlara göredir. Aslında sanatçı bir tarafları da vardır, özellikle sesleri güzel olabilir. Bu yüzden sanat dallarını da tercih edebilir.

İlgili: Boğa Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Aslan

Kendilerini gösterip takdir toplayabilecekleri her sektör onlar için uygundur. Mümkünse kontrolün onların elinde olacağı organizasyon gibi alanlara yönelmelidirler. Doğuştan eğlence, sanat, görsel sanatlar ve özellikle sahne sanatlarına yetenek ve ilgileri vardır. Bu alanlarda da çalışabilirler.

İlgili:Aslan Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Akrep

Derin araştırmalar, analizler ve uzun çalışma saatleri tam onlara göredir. Gizemli konulara da ilgi duyarlar. Araştırmacı, bilim insanı, astronot, doktor, arkeolog, dedektif olabilirler. Borsa gibi alanlarda da stresi kontrol ederek uzun saatler çalışabilir. Sezgileri de güçlüdür. Medyum veya astrolog da olabilirler. Derin iç dünyalarını yansıtan gizemli ve ilginç eserler ortaya koyan sanatçılarda da Akrep etkisi vardır.

İlgili: Akrep Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Kova

Yeniliğe açıktır ve zihni hep yeni konulara yönelir. Bu yüzden bilim insanı, mucit olabilir. Teknolojiye çok kolay ayak uydurur. Teknolojinin içinde olduğu sektörlerde mutlu olur. Astroloji, uzay bilimleri gibi geleceğin alanlarına da yönelebilir.

İlgili: Kova Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

DEĞİŞKEN BURÇLAR

Güneş ve/veya Yükselen Burç İkizler

Değişken ve hareketlidir. Keskin zekasını kullanabileceği ve mümkünse hareket halinde olabileceği işlerde mutlu olur. Tek bir işe odaklanmaktansa aynı anda birden fazla işi yapabilirler. Değişken şartlara kolay uyum sağlarlar. İletişim yeteneği ve araştırma kabiliyeti oldukça güçlüdür. Gazetecilik, yazarlık, pazarlama, öğretmenlik gibi meslekler onlar için uygundur.

İlgili: İkizler Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Başak

Titizlik ve uzun saatler çalışma gerektiren işlerde herkes zorlanırken onlar başarılı olabilir. Duygularını işe karıştırmazlar. Doktorluk, sağlık işleri, temizlik işleri, eleştirmenlik, akademisyenlik, tarih gibi alanlar onlar için uygundur. Ayrıca gözlem ve analiz yetenekleri olduğu için yazarlıkta ve komedyenlikte de başarılı olabilirler. Titiz çalışmaları tasarım alanında onları öne çıkarabilir.

İlgili:Başak Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Yay

İleri görüşlü, pozitif, enerjik, özgür, değişken yapıları vardır. Daldan dala atlamaya müsait kişiliklerini biraz dizginleyerek kariyerde mutlu olabilirler. Yay burcu meslekleri: doğuştan öğretmendirler. Farklı yerlerde araştırmalar yapıp bunu insanlara aktarabileceği akademisyenlik gibi meslekler onlara uygundur. Sosyal medyada gezginliği ile fenomen olarak da para kazanabilir. Geniş bakış açıları ile felsefe, psikoloji, politika gibi alanlarda da çığır açan isimler olabilirler. Ayrıca enerjik yapıları ve kafaya koydukları şeyle ilgili fanatik olabilme eğilimleri sayesinde başarılı sporcular da olabilirler.

İlgili: Yay Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları

Güneş ve/veya Yükselen Burç Balık

Yardımlaşma kurumlarında özveriyle çalışabilir. Ayrıca gelişmiş hayal güçlerini kullanacakları özellikle sanat dallarında başarılı olma ihtimalleri de vardır. Stresli ve sürekli odaklanma gerektiren işler pek onlara göre değildir.

İlgili:Balık Burcu Kadınlarına Özel Güzellik İpuçları


Hakkında Şeyda Şıpar

5.8.1986 Aydın doğumluyum. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde sinema-tv ve işletmeyi burslu okudum. Reklam ajanslarında yazarlık yaptım ve kamera arkasında sanat asistanı olarak çalıştım. Ayrıca astroloji eğitimi de aldım. Kişisel gelişim ve spritüel konulara meraklıyım. Müzik ve resimle de ilgileniyorum; ukulele ve kahon çalıyorum. Gerçek potansiyelimizi kullandığımız sürece huzurlu hayatlar sürebileceğimize inanıyorum, benim hayallerimin ve çevremdekilerin hayallerinin gerçekleşmesi için elimden geleni yapmak hayattaki en büyük mutluluğum. Zihin açan ve keyifli paylaşımlarda buluşmak dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir