Epilatör ve Ağda arasında ne fark var?

Epilatör ve Ağda arasında ne fark var?

Öncelikle cildiniz ve bütçeniz için en doğru epilasyon yöntemini seçtiğinizden emin olun! Örneğin; Tüylerinizi bir seferinde jilet ile diğer seferde epilatör ile alırsanız, epilatörün özelliklerinden tam olarak faydalanamazsınız. Epilatörü sürekli kullandığınızda daha az acı hissedecek, tüylerinizin yeniden uzaması 4 haytaya kadar sürecektir. Bu noktada sizin için hangi epilasyon yönteminin doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacak bir kılavuz hazırladık. Buradan okuyabilirsiniz: Sizin için hangi epilasyon yöntemin doğru?

Epilatör ve Ağda arasında ne fark var? Artıları ve eksileri ile birlikte inceledik;

Epilatör mü Ağda mı ?

Fiyat

Profesyonel bir ağda uygulaması için bir güzellik salonuna gidebilir veya kendinizi evde yapabilirsiniz. Güzellik salonlarında ağda uygulaması ucuz değildir. Evde kendiniz ağda yapabilirsiniz bu nispeten daha ucuza gelecektir. Ancak sonu yok; bu da demek oluyor ki sürekli satın almak zorundasınız. Epilatör ise bir kez alıp uzun süre kullanabileceğiniz bir üründür.

Fiyat konusunda epilatör kazandı: Epilaltör 1 – 0 Ağda

Cilt Tahrişi

Epilatörden ve ağdadan sonra ciltte kızarıklık olması doğaldır. Bu tüylerin köklerinden ayrı ayrı çekilmesinden kaynaklanır. Epilasyondan sonra ciltte oluşan kızarıklıklar 1-2 saat içinde geçer. (Bu nedenle dışarı çıkmadan 2 saat önce epilasyon yapmalısınız.) Ağda ile epilasyon yaptığınızda ciltteki ölü deri hücrelerini de alırsınız. Bu daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanıza olanak sağlar.

Cilt tahrişi konusunda ağda kazandı: Epilaltör 1 – 1 Ağda

Acı

Herkesin aklında aynı soru; ağda mı daha çok acıtır epilatör mü ? Ağda uzun süreli ağrıya neden olmazken, özellikle epilasyon sırasında bir epilatörün kullanımı çok ağrılı olabilir. Ağda tahrişe neden olmaz ve vücudun herhangi bir bölgesine uygulanabilir, epilatör olası tahriş nedeniyle hassas ciltler için uygun olmayabilir.

İlgili: Epilatör Acısını Azaltacak İpuçları

Acı konusunda ağda kazandı: Epilaltör 1 – 2 Ağda

Epilatör ve Ağda arasında ne fark var?

Uygulama

Ağdanın her ne kadar güvenilir bir salonda profesyonel olarak yapılması tavsiye edilse de maliyeti çok olduğu için genelde evde yapılır. Ancak günümüzde çok kullanışlı ağda bantları var ve uygulaması çok pratik. Epilatör ise pratik kullanımı sayesinde size kolaylık sağlarken, neredeyse her yere getirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz bir cihazdır.

Uygulama konusunda beraberlik kazandı : Epilaltör 2 – 3 Ağda

Kolaylık

Bu konuda epilatör ile ağdayı kıyaslamak doğru olmaz. Çünkü modern epilatörlerin çoğu kablosuz (şarjlı) ve bu nedenle her yerde kullanılabilir. Epilatörün uygulaması ve temizlemesi çok kolay ve hızlıdır. Ağda da ise uygulama yavaş ve zahmetlidir.

Kolaylık konusunda epilatör kazandı: Epilaltör 3 – 3 Ağda

Etki

Ağda ile epilasyon yaparsanız sürekli uygulama ile 8 haftaya kadar pürüzsüzlük sağlayabilirsiniz. Ancak tekrar ağda yapabilmek için tüylerin yeterli uzunluğu gelmesini beklemelisiniz. (yaklaşık 2 mm ye kadar) Epilatör ise 0.5 mm kadar olan kısa tüyleri alabilir. Beklemek zorunda değilsiniz. Bu konuda en gelişmiş epilatör olan Braun Silk-Epil 9 SkinSpa epilatörü öneriyoruz. Ürün hakkındaki inceleme yazısını şu bağlantıdan okuyabilirsiniz: İlgili: Braun silk-épil 9 SkinSpa Epilatör İncelemesi 

Etki konusunda epilatör kazandı: Epilaltör 4 – 3 Ağda

Sonuç olarak epilatör kazandı

Epilatör ve Ağda arasında ne fark var?

Sizce epilasyon makinesi mi ağda mı? yorumlar kısmından paylaşmayı unutmayınız.

İnsanlar pek çok farklı şekilde uzun süre istenmeyen tüylerden kurtulmaya çalışıyorlar. Her tüy alma yöntemi herkes için aynı değildir.  Her zaman olduğu gibi, bütçeniz ve cildiniz için en uygun olan bir tüy giderme yöntemi bulun!

lgili: Epilatör Acısını Azaltacak İpuçları

İlgili: Tüyleri Alırken Yapılan Hatalar

İlgili:  İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak için 7 Bitkisel Maske


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.