Epilatör Acısını Azaltacak İpuçları ve Acısız Epilasyon Yöntemleri

Epilatör Acısını Azaltacak İpuçları ve Acısız Epilasyon Yöntemleri

Acısız Epilasyon Yöntemleri. Epilatör kullanmaya başlamak için kararsız olmanızın nedenlerinden biride epilasyonun acılı bir işlem olduğunu düşüneniz olabilir. Hatta bir arkadaşınızın epilasyon hakkında acı bir deneyimini dinlemiş olabilirsiniz. Evet, bu kısmen doğrudur.  Fakat acı görecelidir, herkes farklı seviyede hisseder. Ayrıca bu acıyı azaltmakta mümkündür.

İlgili: Cildiniz için hangi epilasyon yöntemi doğru?

Epilasyon acısını azaltmak için ne yapmalı? dediğinizi duyar gibiyim. Hemen acıyı azaltacak önerilerie geçiyoruz  işte epilatör ile epilasyon acısını/ağrısını nasıl azaltabileceğimize dair ipuçları

Epilatör Acısını Azaltacak İpuçları ve Acısız Epilasyon Yöntemleri

Epilatör neden acı veriyor?

Epilasyon, genel olarak faklı yöntemlerle tüylerinizi kökünden çekmeyi içeren bir süreçtir. Epilatör oldukça etkilidir ve 3 haftaya kadar pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bu süreçte tekrar epilasyon yapmanıza gerek yoktur.  Epilasyon sırasında tüylerinizi kökten çekerken kıl köklerinize ister istemez zarar verirsiniz. Ama tüyleriniz eskisinden daha ince ve daha geç çıkar.

Acıyı azaltabilir miyim?

Evet, kesinlikle acıyı azaltmanız mümkündür.  Cildimizi epilasyona hazırlayacak birtakım doğal yöntemler var. Eğer hala çok fazla acı hissediyorsanız,  acıyı azaltacak ürünler var.

Evde Acısız Epilasyon Yöntemleri

Epilasyon Öncesi Hazırlık

Epilasyon sırasında acıyı azaltmanıza yardımcı olacak bir takım ürünler mevcut. Ancak bu ürünlere yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Çünkü acıyı azaltmanıza yardımcı olacak bir takım yollar mevcuttur. Şimdi bu yollara bir göz atalım.  Bakalım, epilasyon yaparken acımaması için neler yapılabilir.

Duş 

Cildinizi duştan daha iyi rahatlatacak bir başka yöntem var mı desem, eminin birçoğunuz yok diyeceksiniz.  Duş sırasında, sıcak suyun etkisi ile cilt gözenekleriniz açılır. Buda tüylerin epilasyon sırasında daha kolay alınmasını sağlar. Daha az acılı bir epilasyon için duş önemeli.

Size bir ipucu vermek istiyorum: ‘kuru ve ıslak’  özellikleri olan bir epilatör deneyin! Bu tür epilatörler su altında kullanılabilir.

Eksfoliasyon

Eksfoliasyonun ne olduğunu bildiğinizi var sayıyorum ve konuyu ayrıntılı bir şekilde anlatmak istemiyorum.  Yeni cilt hücreleri oluştukça ,doğal olarak ölü cilt hücrelerini ciltten iter ve ölü hücreler pul pul dökülür. Ancak bu ölü cilt hücrelerinin tamamı dökülmüyor, bazıları ciltte kalıyor. Buda cilt gözeneklerinin tıkanasına neden oluyor.  Ciltte kalan ölü cilt hücreleri cildi pul pul yapar. Fırça, lif veya kalın bir eldiven kullanarak bu pul pul olmuş deriyi ciltten temizleme işlemine eksfoliasyon denir. Epilasyondan bir veya iki gün önce eksfoliasyon yapmalısınız.

Banyoda yumuşamış deri daha kolay temizlenir.  Eksfoliasyon sonrası epilasyon yapmak, ciltte oluşabilecek istenmeyen kızarıklık ve tahrişi önlemenize yardımcı olur.  Bununla birlikte, cildiniz daha pürüzsüz olur ve kıllar daha kolay çekilir. Buda epilasyon acısını hafifletir. Hatta alınamayan tüyler için vücudunuzun bir bölümünü yeniden epilasyon yapmak zorunda kalmazsınız. Bu da ekstra bir acı çekmemek anlamına geliyor.

İlk Epilasyonunuz için Profesyonel Yardım Alın

İlk kez ve daha az acı veren bir epilasyon deneyimi için, epilasyondan yaklaşık bir hafta önce profesyonel ağda yaptırabilirsiniz.  Ağda ile tüyler kökten çekilir ve tüyler daha zayıf ve daha ince çıkar. Dolayısıyla epilasyon yaparken tüylerinizin daha kolay alınmasını sağlar.

Cildinizde ilk kez Epilatör kullanacaksanız, bunun için özel olarak tasarlanmış Epilatör başlıkları var, bunlar acıyı daha az hissetmenizi sağlar.

İlgili:Braun silk-épil 9 SkinSpa Epilatör İncelemes

Acısız Epilasyon Yöntemleri

Ayrıca epilasyon sırasında acıyı azaltmak ve daha pürüzsüz bir deneyim yaşamak için yapabileceğiniz bazı şeyler de şunlardır.

  • Yukarıda belirttiğimiz yöntemlerin yanı sıra tüylerinizi aynı uzunlukta tutmaya çalışın.  Bu daha etkili ve daha az acılı bit epilasyon deneyimi demektir.
  • Cildinizi gergin tutmanız önemli. Cildiniz ne kadar gergin ise, epilatör cımbızlarının tüyleri tutma olasılığı o kadar yüksek ve kolay olur.
  • Koltuk altlarınızda epilatör kullanmak korkutucu gelebilir. Acıyı azaltmak için kolunuzu başınızın arkasına kaldırın böylece cilt sıkılaşır daha pürüzsüz bir epilasyon yapma şansınız artar.
  • Epilatör seçiminizi yaparken çift hız ayarı olan bir cihaz seçin. Hızlı seviye, size daha verimli sonuçlar verir ve epilasyon sürecini kısaltır. Ama eğer çok acı hissediyorsanız,  yavaş hızı deneyin. Epilatör ile epilasyon yapmaya yeni başlıyorsanız, daha yavaş olan hızı deneyin.  Cildiniz alıştıkça daha rahat olursunuz, buda daha hızlı ayarlara geçebileceğiniz anlamına gelir.


Acısız Epilasyon İçin Uyuşturucu Sprey, Kremler ve Ağrı Kesiciler

Bazılarının cildi o kadar hassas ki kelebek konsa kızarıyor. Bu kadar hassas cilt için Epilatör kullanmak oldukça acılı olabilir. Eğer cildiniz çok hassas ise özel uyuşturucu ve ağrı kesici kremlerden yardım alabilisiniz

Ağrı kesici kremler topikal anestezik, elektroliz gibi küçük tedavilerin ağrısını uyuşturmaya yardımcı olur. Atletlerin bu kremleri kullandıklarına şahit olmuşsunuzdur. Cilt kaslarındaki ağrıyı daha az hissettir. Çok güçlü cilt uyuşturucu kremler sadece reçeteyle satılsa da, eczanenizde tezgah üstünden belirli uyuşturucu ve ağrı kesici kremler satın alabilirsiniz. Yan etkiler görülebileceğinden kullanmadan önce daima doktorunuza danışın.

Epilasyona başlamadan yaklaşık 1 saat önce ilgili bölgeye kremi uygulayın. Kremi kullanmadan önce kullanma talimatlarını mutlaka okuyun!


İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak için Bitkisel Maskeler


Epilatör acıtmaması için siz hangi yöntemleri denediniz?  Ne kadar faydası oldu? Lütfen yorum kısmından bize geri dönüş yapın. Burada yer almayan ama sizin kullandığınız, acıyı azaltma yöntemleri varsa onları da bizimle paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir;

Tüy Alma Yöntemleri ve Tüy Alırken Yapılan Hatalar


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir