Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Kadınların en çok dikkat ettikleri güzelliklerine güzellik katan saçları ayrı ve özel bir bakım gerektirir. Saçlarınıza doğru bakımı uygulayabilmeniz için öncelikle saçlarınızı tanımanız gerekiyor. Saçlarınızı tanımaya saç tipinizi belirlemekle başlayın. Çünkü her saç tipi ayrı bir bakım gerektirir. Bu yazımda sizlerle birtakım saç bakım önerileri paylaşacağım.

Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Saç Bakım Önerileri

 • Saçınıza uygun bakım ürünleri kullanın. Şampuanınız kaliteli ve saçınızın ihtiyaç duyduğu özelliklere sahip olmalıdır. Mesela kuru saçlara yağlanmayı önlemek için şampuan kullanmanız saçlarınızın iyice kurumasına sebep olacaktır.
 • Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Saç kremi uygularken saçın diplerine değil uçlarına krem uygulamalısınız. Yıpranma saçın uçlarındadır dipleri için ayrı bir bakım gerekmez.
 • İkisi bir arada ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler zamandan tasarruf etmenizi sağlar ancak bu ürünler silikon içerikli olduğu için haftada bir kezden çok bu ürünleri kullanmanız saçlarınızda ağırlaşmaya sebep olur. Bu yüzden mümkünse şampuan ve saç kreminiz ayrı olsun.
 • Saçınızı yıkadığınız su ılık olmalıdır. Çok sıcak veya soğuk su saçlarınızı yıpratır.
 • Saçlarınız çok dökülüyor ve ekstra bir bakıma ihtiyaç duyuyorsa doğal yağlardan yararlanabilirsiniz. Özellikle zeytinyağı uygulaması saçlarınızın yeniden yapılanmasını ve onarılmasını sağlar.

Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

 • Mümkün olduğunca düzleştirici maşa gibi ürünleri kullanmayın. Bu ürünler saçınızı yüksek ısıya maruz bırakacağı için nemini kaybetmesine ve yüksek oranda yıpranmasına neden olur.
 • Saçınız ince telli ise kür uygulamanız saçlarınızı yorabilir bu sebeple ince telli saçlara sahipseniz kür uygulamalarını çok sık yapmanız önerilmez.
 • Kalın telli saçlara sahipseniz şekil vermeniz çok zor olabilir. Sık sık kötü saç günleri yaşıyor olabilirsiniz ancak saçlarınıza nasıl bakım yapmanız gerektiğini bilirseniz saçlarınızla harikalar oluşturabilirsiniz. Kalın telli saçların çok sık yıkanması önerilmez haftada 1-2 kez yıkamanız yeterlidir.
 • Özel davet ve toplantılarda saçınıza saç spreyi ve parlatıcı kullanmanız görünüşünüzü taçlandıracaktır.
 • Saçlarınızı yıkayacak kadar vaktiniz yoksa ve yağlı göründüğünü düşünüyorsanız kuru şampuanlardan yararlanabilirsiniz. Bu ürünler size kalıcı bir çözüm vaat etmez ancak anı kurtarmak için bire birdir.
 • Saçlarınızı olduğundan daha hacimli göstermek istiyorsanız normal uzama yönünün tersine doğru tarayarak bu görünümü elde edebilirsiniz.
 • Saçlarınızı boyamaya karar verdiyseniz bu rengin kendinize yakışacağından emin olmalısınız. Çünkü boya işleminin çok sık tekrarlanması saçlarınıza yüksek oranda zarar verir.

İlginizi Çekebilir:


Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları

Egos Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ve Saç Köpüğü


Güzel Saçlar İçin Bakım İpuçları


Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir