Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin Tüyolar

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin Tüyolar

Saçlarınızın hızlı uzamamasına üzülüyorsanız muhtemelen ya beslenmenizde sorun vardır ya da saçlarınıza davranış şeklinizde. Unutmayın güzel ve hızlı uzayan saçlar size bağlı. Hızlı saç uzatma tüyoları nelerdir?

Saçları hızlı uzatmanın yolları nelerdir;

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin Tüyolar

­

Saçların sağlıklı uzaması izin en önemli şey düzgün beslenme. Ağız yoluyla vücudumuza giren her şey saçlarımızı da etkiler. Sağlıklı saçlar için dengeli bir diye, taze meyveler ve sebzelerden oluşmalıdır. B12 vitamini, demir, çinko ve kalsiyum  içeren yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Saçlarımız keratin denilen proteinden oluşur o yüzden mutlaka protein içeren yiyecekleri  sık sık tüketin. Saçların sağlıklı görüntüsünden uzaklaştıran işlenmiş gıdalardan uzak durun.

Doğal saç uzamasını sağlayan vitamin ve kapsüllerden alabilirsiniz. Fakat öncesinde doktorunuza mutlaka danışın. Eğer kapsül kullanmam diyorsanız yeşil yapraklı sebzeler,balık, yoğurt, tahıllar, badem gibi gıdaları sık sık tüketin.

Saçlarımın %95’i protein %5’i ise sudur. Bu yüzden her defasında kime sorarsanız soru bol bol su tüketin der. Günden 10-12 bardak su içmeniz saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlar.

Günlük uykunuzun en az 8 saat olmasına dikkat edin. Uyku eksikliği saç dökülmelerine yol açar. Huzurlu uyku sağlıklı ve dinç bir beden için  çok önemlidir. Ve en önemlisi saçlarınızın daha az yıpranmasını sağlar.

Saçlarınızı Hızlı Uzatmak İçin Tüyolar

Kırık saç uçları saçlarınızın uzamasını engelleyen en önemli faktörden biridir. Saçlarınız kuru ve yıpranmış ise 3 ayda bir uçlarından kestirin ve saçlarınıza özel bir bakım yaptırın. Hızlı saç uzatma için kesinlikle işe yarayan bir faktördür.

Temiz ve sağlıklı tutmak için saçlarınızı düzenli yıkayın. Yağ bezleri tarafından oluşan sebum kafa derisinin üzerinde tabaka oluşturur ve saçın uzamasını engeller. Kimyasal ürünler yerin doğal ürünler tercih edin. Mutlaka saçınıza bir saç maskesi yardımıyla takviye yapın.

Haftada en az 1 kere yağ masajı yapın. Yağ masajı saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandırır. Düzenli masaj için argan yağı, hindistan cevizi yağı,  badem yağı, zeytin yağı, jojoba yağı ya da biberiye yağı gibi çeşitli yağlar kullanabilirsiniz. Masaj sonrası  tüm saçınızı havlu ile saçlarınızı sarın ve biraz bekletin. Çok fazla uygulamadıysanız durulamanıza gerek yoktur.

Saçlarınızın daha hızlı uzaması için saç maskeleri de kullanmanız gerekiyor. Cildiniz için nasıl serum kullanıyorsanız saçlarınız içinde serum kullanmanız gerekiyor. Serum bakımları  saçta fark edilir şekilde hızlı sonuç verir.

Hızlı saç uzatma ile ilgili siz neler yapıyorsunuz? Taktikleriniz nelerdir? Aşağıda bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


Hakkında FeyzaKurt

Merhaba? Ben Feyza. Makyajla ilgilendiğim için sizinle de bir şeyler paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir