Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Merhaba çok sevgili beautyperry.com okuyucuları 🙂 Haftada 1-2 kere uygulayabileceğiniz, ve düzenli uygulamada kendini gerçekten etkilerini gösterebilecek ve çoğu güzellik uzmanlarının önerdiği bir maske; maya maskesi. Nasıl hazırlanılır ve nasıl uygulanır?

Evde Maya Maskesi

Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Maya Maskesinin Cilde Faydaları

Hazırlanış ve kullanış aşamalarından önce maya maskesinin cilde faydalarından bahsedelim istiyorum.

Cildin yenilenmesi, renginin eşitlenmesi ve nemlenmesi aynı zamanda bakterilerden arındırılması ve zengin mineralleri bakımından faydalı olan maya düzenli kullanıldığında kırışıklık görünümünü de azaltır.

Yaş maya içerisinde bulunan Folik asit, B2, B6, B3, B1 vitaminleri ve potasyum cildin istediği nemi sağlarken aynı zaman da alması gereken vitaminleri almasına yardımcı olur.

Ayrıca maya maskesi akneli ve sivilceli ya da sivilceye meyilli ciltlerin en büyük kurtarıcısıdır.

Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Maya Maskesi Nasıl Hazırlarnır?

Malzemeler ;

  • Yaş maya
  • Limon
  • Su (gerekirse )

Maya Maskesi Hazırlanışı ;

1 paket yaş mayanın yarısından az miktarını bir kaba koyuyoruz, üzerine 7-8 damla limon sıkıyoruz, koyu bir kıvam elde edene kadar karıştırıyoruz. Eğer limon yoksa bu işlemi su ile de yapabilirsiniz. Limonun faydası cilt rengini açıp eşitlediği için limon kullanılması tercihidir ama yoksa su ile de olabilir.

Peki Nasıl Uygulanır?

Maskeden koyu bir kıvam elde ettikten sonra temiz cilde komple tüm yüzümüze ve boyun kısmımıza sürüyoruz . Göz çevresi hariç demiyorum çünkü kırışıklık azaltma etkisi olduğu için göz çevresi çizgilerine büyük faydası var tek eksi yönü göz çevremiz hassas yapıya sahip olduğu için maskeden sonra daha fazla neme ihtiyaç duyacağından fazla nemlendirilmelidir. Daha sonrasında kuruyana kadar yani 20-25 dk bekletiyoruz ve ovalayarak çok bastırmadan su ile yıkıyoruz .

Başlarda bu işlemi 2 günde 1 daha sonra haftalık olarak tekrarlar ve düzenli yaparsanız emin olun cildinizin parladığını ve aydınlandığını yumuşacık bir hal aldığını gözlemleyeceksiniz . 🙂

Eklemem gerekir ki mayayı limon yerine süt ile de yapabilirsiniz.

Neden Süt ? Neden Limon ?

Süt kuru ciltler için limon da yağlı ciltler için uygundur .Eğer cildiniz kuru ise daha çok nemlenmesi adına mayayı sadece bir kaç damla süt ile kıvamını oturtun eğer ki yağlı bir cilde sahipseniz bu seferde mayayı limon ile kıvamını ayarlayın ve mümkün olmadıkça su kullanmayın.

Porselen gibi parlayan, pürüzsüz bir cilt için maya maskesini alışkanlık haline getirin.

Eğer maskeden sonra cildiniz fazla kuruyorsa malzemelerle oynayabilirsiniz yani limon ya da süt olacağına daha iyi karar verirsiniz. Ve her maske ya da peeling sonrası olduğu gibi cildinizi nemlendirmeyi atlamayın. 🙂


İlginizi Çekebilir;


Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Sağlıklı Saçlar için Öneriler ve Maske Tarifleri – Saçlarınızı Yaza Hazırlayın!


Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin
Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

Evde Kolay Saç Bakımı için Avokado ve Muz Maskesi Tarifleri


Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin


Hakkında Esra AYDIN

Yazmak en iyi terapidir . ? Gelin bu serüveni beraber deneyimleyelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir