Kahve Telvesinin Cilt Bakımındaki Önemi - Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Kahve Telvesinin Cilt Bakımındaki Önemi – Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Hemen hemen herkesin çok sevdiği Türk kahvesini içtikten sonra kalan kısmını değerlendirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Hemde en pahalı maskelerden bile daha iyi sonuç vereceğini söylesem. Sizi daha fazla merakta bırakmadan anlatmaya başlıyorum. Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Kahve Telvesinin Cilt Bakımındaki Önemi - Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Kahve cildimizi sıkılaştırır, yumuşatır ve daha parlak bir görüntü kazandırır. Ayrıca çok iyi bir peeling görevi de görür. İsterseniz tek başına telve olarak isterseniz farklı maddelerle karıştırıp kullanabilirsiniz. Ayrıca kahve telvesi her cilt tipine de hitap eder.

Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Basit Kahve Maskesi

Türk kahvenizi içtikten sonra kalan telveyi yada filtre kahve demledikten hemen sonra kalan kahveyi yüzünüze sürebilirsiniz. Bu peeling etkisi yaratacaktır. Hatta ellerinize de masaj yaparak uygularsanız peeling etkisini ellerinizde de görmüş olacaksınız.

Böylelikle elleriniz ve yüzünüz hatta vücudunuz ölü derilerden arınmış, temizlenmiş olacak.

Kahve Telvesinin Cilt Bakımındaki Önemi - Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Zeytinyağlı Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Bu maske yine çok basit olup cildi kuru olanlar için idealdir. Telvenin içerisine isteğe bağlı 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı eklenip, yüze uygulanır. İçerisindeki yağ sayesinde cilt temizlenirken nemlenecektir. Kahve telvesi yüzde ne kadar bekletilmeli? Kahve Telvesinin cildinizde 5-10 dk kalmasına izin verin.

Sıkılaşma Etkili Ballı Kahve Maskesi

Bu maske hem sıkılaştırıcı hem kuru ciltler için yumuşama sağlayan bir maskedir. İçerisindeki bal kahve ile bütünleşerek gözenekleri sıkılaşma etkisini arttırır.

  • Maskeyi yapmak için balı biraz ısıtmamız gerekiyor. Bunun için ufak bir kapta 2 kaşık balı önce ısıtalım.
  • Ardından kahve telvesini içine ekleyelim.
  • Homojen şekilde karıştırdıktan sonra yüzümüze uygulayabiliriz.
  • 15 Dakika kadar bekletip,durulayalım.

Bu maskeyi haftada 2 keze kadar uygulayabilirsiniz. Bir kaç hafta içerisinde de gözeneklerinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Daha İri Taneli Peeling Yapımı

Kahvenin zaten bir peeling etkisi var ama bu etkiyi arttırmak ve daha iri taneli olması için telve içerisine biraz esmer şeker yada normal toz şeker ekleyebilirsiniz.

Bu karışımı yüze çok bastırmadan dairesel hareketler ile 5-10 dakika boyunca uygulayın. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile durulayın. Ve nemlendirici uygulamayı unutmayın. Sonrasında gelsin bebek poposu gibi bir cilt.

Bu maskeleri sadece yüzünüze değil tüm vücudunuza yapabileceğinizi de unutmayın. Maske yapmaya vaktinizi yoksa bile mutlaka telveyi elinize sürüp 2 dakika ovalayın ve durulayın. İnanılmaz memnun kalacaksınız.

 Yağlı Cilde Sahip Kişiler İçin Limonlu Kahve Telvesi Maske Tarifleri

Tabi ki yağlı cilde sahip kişileri unutmadım ve onlara da özel bir tarifim var.  Cildinizdeki fazla yağı emecek olan limon ile telveli bir maske yapacağız.

Yarım limon hatta hepsini sıkmadan çünkü fazla limon suyu demek o kadar iyi demek değildir, yarım limondan daha az taze sıkılmış limon suyunu telvemizin içerisine ekliyoruz. Ve yüzümüze uyguluyoruz. 10-15 Dakika sonra duruluyoruz.

İçerisine sıktığımız limon suyu fazla sebumu ve yağlanmayı biraz kontrol altına alacak. Bu maskeyi de haftada bir yapabilirsiniz.

Cildiniz çok yağlı değil ise 1 çay kaşığı limon suyu işinizi görecektir. Fazlası cildinizi fazla kurutarak dengenizi bozabilir.

Ben kahveyi bakım rutinimde sıkça kullanıyorum. Sizlere de doğal maske ve peeling olarak kahveyi tavsiye ederim.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Beni sitemiz ve instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Soru, öneri ve görüşleriniz için bize yorum bırakmayı unutmayın.

Sevgiyle kalın..

Hakkında Buse Albayrak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir