Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler
Cilt Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınlar için estetik görünmek her zaman önemlidir. Ancak bu görüntüyü oluşturmak sadece giyilen kıyafetlerle değil, cildin bakımıyla da gerçekleştirilir. Estetik görünmenin dışında cilt bakımı, aynı zamanda sağlık açısından da gereklidir. Bu nedenle cildin temiz olmasına ve bakımına özen göstermek gerekir. Ayrıca cilt bakımı yaş ilerledikçe oluşmaya başlayacak olan kırışıklıklar ve deformasyon gibi olumsuz etkilerinde erken yaşta ortaya çıkmasını önlemektedir.

Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Cilt gün içerisinde pek çok olumsuz dış etkenle karşı karşıyadır. UV ışınları, makyaj, stres, hava koşulları ve serbest radikaller cildin olumsuz yönde etkilendiği faktörlerdir. Bu dış etkenlere rağmen cildin temizliği ve bakımına önem verilmediği takdirde, genç yaştan itibaren yorgun ve solgun bir görünüme sahip olunabilir. Peki, cilt bakımı için neler yapılmalı ve bakım yapılırken nelere dikkat edilmeli?

Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Herşeyden önce cilt yapısı kişiye özeldir. Bu nedenle profesyonel cilt bakımı öncesinde cilt analizi yapılması önemlidir. Cilt yapısı tespit edildikten sonra, cilde uygun olan ürünlerle bakımın ya da bakımların yapılması gerekir. Profesyonel bir cilt bakımında; temizleme, buhar ve siyah noktaların temizlenmesi, maske ve son olarak cildin sıkılaşması sağlanarak bakım tamamlanır. Bu adımlar klasik bir cilt bakımı içindir.

Dört ana cilt tipi vardır;

  • Kuru cilt ( nemsiz de denebilir )
  • Yağlı cilt ( genelde akneli olabilir)
  • Karma cilt ( T bölgesi yağlı diğer bölgeler normal yada kurudur )
  • Hassas cilt ( allerjik de olabilir)

Bugün size akneli ve yağlı cilt hakkında bilgi paylaşmak istiyorum.

Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Akneli ve yağlı ciltler, gerek görüntü gerekse temizlik anlamında oldukça sorun yaşarlar. Görünüm olarak ciltte pürüzler vardır, cilt yağlı ve kirli görünür. Bu görüntü hoşa giden bir görüntü olmadığı için çözüm yollarına bakalım.

Öncelikle cilt temiz tutulmalıdır, aknelerle oynamamalı ve belli aralıklarla siyah noktalar ve komedon temizliği için cilt bakımına gidilmelidir. Bu yapılan bakımda, soruna yönelik cilt bakımı uygulamaları yapılır. Bu nedenle de adım adım yapılan işlemler, kişiye göre değişkendir.

Akneli cilde sahip olanların dikkat etmesi gerekenler:

  • Cilt her gün günlük bakım ürünleriyle temizlenmelidir(cilt yapısına uygun ürünler kullanılarak).
  • Cilt ve ciltteki akneler evdeki ayna karşısında kesinlikle kurcalanmamalıdır.
  • Doğru gıda besinleri tüketilerek cilt içten desteklenmelidir.
  • Günlük yapılan makyaj yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir.
  • Aşırı güneşe maruz kalınmamalıdır.
  • Özellikle yaz aylarında dışarı çıkılırken mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Akneli ve Yağlı Cilt Bakımı

Yukarıda belirtilen adımların çoğu, akne problemi olmayan ciltler için de dikkat edilmesi gerekenleri kapsamaktadır. Fakat özellikle akneli ciltlerin bu adımlarla ilgili çok daha hassas olması gerekir. Akneli ciltler için evde uygulanabilecek bazı maskeler de vardır. Dikkat edilmesi gereken ise; evde yapılacak cilt temizliğinin cildin yapısına uygun olan profesyonel ürünlerle yapılmasıdır. Ardından belli dönemlerde maske bakımları da evde kolaylıkla yapılabilir. Akneli ciltler için ev maskesi olarak yapılabilecek bir örnek vermek gerekirse:

Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Yumurta akı maskesi : Her evde bulunabilecek bir malzemeden yapılan ve oldukça kolay bir maskedir. Bir yumurta akı minik derin bir kaba konulur ve tüm yüze, fırça ya da parmaklar yardımıyla sürülür. Yumurta akının tamamı yüze sürüldükten sonra kuruması için beklenir. İyice kuruyan yumurta akı, daha sonra ılık suyla yıkanarak temizlenir. Bu maskeyle cildin yağ oranının dengelenmesine destek olunurken, aynı zamanda akne izlerinin görünümü de hafifler.

Evde cildinizi temiz tutarak salonlarımızda derin temizlik için cildi hazırlayın.

Bekleriz.. Sevgiler, sorunsuz ciltler..

Kader SAKA


İlginizi Çekebilir;


Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Akneli ve Yağlı Cilde Sahip Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Hakkında Kader SAKA

Kuruculuğunu Kader Saka ve Salih Saka'nın üstlendiği Saka Beauty / SPA & Anti - Aging'de zayıflamak, güzelleşmek ve aynı zamanda gençleşmek mümkün.Son derece deneyimli bir estetisyen olan ve uzun yıllarını bu mesleğe veren Kader Saka, epilasyon, bölgesel incelme, anti - aging, kalıcı makyaj, el ve ayak bakımı, yosun uygulamaları, masaj, sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı, cilt ve vücut bakımında kapsamlı bir hizmet yelpazesine sahiptir. KADER SAKA KİMDİR ? SAKA Beauty / SPA & Anti-Aging Kader SAKA ve Salih SAKA tarafından 2004 Eylül’ünde kuruldu. Kader SAKA 1986 yılında Türkiye’de ilk defa kurulan estetisyenlik okulu olan Vizon Güzellik Enstitü’sünden mezun oldu. 1996 yılında Kozmetoloji eğitimi aldı. Uzman estetisyenlik sınavını ilk beş kişi arasına girerek kazandıktan sonra, pedagoji eğitimi alarak eğitimcilik kariyerine başlamış oldu. Amerika’daki “Sylvie Hennessy ACADEMY” nin düzenlediği seminerlere katılarak SPA Yönetimi ve Pazarlama eğitimi konusunda sertifika aldı. Tüm bu deneyimlerini SAKA’da birleşiren Kader SAKA bilgi ve tecrübesini uzman kadrosuyla buluşturarak, day SPA zincirine eklenen bu merkezde sağlıkla gelen güzelliğin kapılarını açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir