Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri
Cildinizin İhtiyacı Olanı Ona Verin! Cilt Bakım Önerileri

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri

Yaz aylarında cilt bakımı için dikkat edilmesi gerekenler olduğı kadar, kış aylarında da cildimizin bakımına özen göstermemiz gereklidir. Kış ayları, aynı zamanda yaz aylarında ihmal ettiğimiz cildimizi sağlıklı güzelliğe çevirme vaktidir. O zaman kış aylarında cilt bakımı için neler yapmalıyız, birlikte göz atalım.

Kış Aylarında Cilt Bakımı

 

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri

Yazın İhmal Edilen Cilde Bakım Zamanı

Kış hava koşulları, derimize oldukça zalim davranan dış etkenlerdendir. Havanın soğuk olması, sert rüzgar, dış ve iç mekanlardaki kuruluğun artması gibi durumların olumsuz etkileri, ilk olarak derimizi etkiler. Kış aylarında cilt kurumaya başlar ve yağ tabakası azaldığından dolayı, gözle görülemeyen ince çatlaklar oluşur.

Yaz aylarında fazlasıyla güneşle haşır neşir olunduğundan dolayı oluşan lekelerle birlikte, damarlanmada oluşan artışla kızarıklık ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden cilt bakımı için adım adım ilerlemekte fayda var. Öncelikle peeling işlemiyle, yüzeysel soyma işlemi yapılarak ölü hücreler yok edilebilir. İlk uygulama, konusunda uzman profesyoneller tarafından yapılmalı ve sonrasında evde ürünlerle devam edilmelidir.

İlginizi Çekebilir; Tatil Sonrası Cilt Bakım Önerileri Maske ve Peeling Tarifleri

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri
Cilt nemi önemlidir

Her Gece Cilt Temizlenmeli

Gece yatmadan önce cilt temizliği ihmal edilmemeli. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra, onarıcı serum ile cilt bakımı tamamlanmalı. İçeriğinde alkol bulunan losyonlar ve kolonyalar kullanılmamalıdır. Ayrıca ellerimiz için de özenli davranmalıyız. Soğukla en fazla temas eden bölgedir. Bu yüzden eldiven kullanmaya ve nemlendirmeye dikkat etmeliyiz. Gün içerisinde 2 – 3 kez el kremi kullanılmalıdır.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri
Cilt temizliğine dikkat edilmeli

Peeling Uygulaması İhmal Edilmemeli

Kış mevsiminde 2 farklı peeling uygulaması yapılmalıdır. Birinci seçenek olan peeling; tamamen cilt sorunlarını ortadan kaldırmaya yönelik, uzman profesyoneller tarafından yapılmalıdır. İkimcisi ise; evde meyve asitleri içeren düşük oranlı peeling uygulamalarıdır. Haftada bir defa yapılması yeterli olacaktır.

Ayrıca bkz.; Evde Kış Meyveleriyle Cilt Bakım Maskeleri

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri

Ayak Bakımı Unutulmamalı

Kış aylarında ayaklar sürekli olarak kapalı kalmaktadır. Bu nedenle akşamları gliserinli ayak bakım losyonlarıyla masaj yapılabilir. Islanan eldiven ve çoraplar da hemen değiştirilmelidir. Aksi takdirde nem; ciltte kaşıntı ve egzaman gibi sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri

İlginizi Çekebilir; El ve Ayaklar için Pratik ve Etkili Bakım Önerileri

Dudak Koruyucular Çantada Olmalı

Özellikle kış aylarında dudak koruyucu krem sürülmeden dışarı çıkılmamalıdır. Dudaklarını sürekli yalama alışkanlığı olanların da bu alışkanlıklarından vazgeçmesi gerekir.

Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri
Dudak bakımı

İlginizi Çekebilir;Dudak Bakımı Önerileri

Kış Aylarında Sıcak Suyla Duş Almaktan Vazgeçin!

Soğuk havanın etkisiyle sıcak suyla duş almak herkesin kulağına hoş gelen bir düşüncedir. Ancak sıcak su, cildin hızla kurumasına neden olacaktır. Fakat ılık suyla duş alıp, ardından vücudu nemlendirmek cilt bakımı için ideal bir yöntemdir.


Hakkında Kalemin Dünyası

Kalemin Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir