Cilde İyi Gelen Maskeler

2
59

Yoğun ve hızlı yaşam temposuna sahip olan kadınlar olarak, kendimize fazla vakit ayıramadığımız hepimizin ortak noktasıdır. Ancak cildimizin de bakıma ihtiyacı vardır. Peki, bu duruma nasıl bir çözüm bulabiliriz diye soranlar için, cildimiz için evde bulunan malzemelerden hazırlanabilecek faydalı maskelerden haberdar olmamızda fayda var. Elbette belirli aralıklarda profesyonel cilt bakımı şart. Fakat evde de günlük bakımları ihmal etmemeli. İşte böyle zamanlar için kolayca yapılabilecek maskeler.

Evde Cilt Bakımı için Kolay Maske Tarifleri


1) Bal ve Badem Maskesi


Bal ve Badem

Peeling görevini görecek olan bu mucizevi maskeyi yaptığınızda, cildin yenilenmiş rengiyle tanışmaya hazır olun.

1 çorba kaşığı bal, 2 tane bedemle son derece kolay şekilde hazırlanabiliyor. Bademler toz haline gelinceye kadar ezilir. Ardından ufak bir kaseye konularak bal ve son olarak ta 1 çay kaşığı limon auyu ilave edildikten sonra karıştırılır. Hazırlanan karışım yüze dairesel hareketlerle uygulandıktan sonra, 15 dakika bekletilir ve ılık suyla yıkanır. Farkı hissedeceksiniz!


2) Salatalık Maskesi


Salatalık

1 tane salatalık soyulduktan sonra, macun kıvamını alıncaya kadar ezilir ve tüm yüze sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra, soğuk suyla güzelce yıkanır. Ciltteki tazeliği ve nemlenmeyi fark edeceksiniz!

Ayrıca bkz.;


3) Gül Maskesi


Cildin gergin görünmesi her zaman istenir. İşte bunun için de uygulanabilecek bir maske var.

5 tane taze gül yaprakları macun kıvamına gelinceye kadar ezilir. Ardından yüze sürülerek 15 dakika bekletilir ve soğuk suyla yıkanır. Bu maskenin denenmeye değer olduğunu göreceksiniz.

Ayrıca bkz.; Evde Gül Yağı Nasıl Yapılır? Gül Yağı ve Faydaları


4) Domates Maskesi


Sivilceler ve siyah noktalardan şikayetçi olanlar için sevindirici haber. 1 tane domatesi ikiye böldükten sonra yüze koyarak, 15 dakika bekletilir. Daha sonra ılık suyla cilt temizlenir. Sonuçlar şaşırtıcı olacak!

Ayrıca cilt sağlığını korumak için sağlıklı beslenmek, günde en az 2 litre su içmek, sigara ve alkolden mümkün olduğunca uzak durmak yararlı olacaktır. Cildi hem içerden hem dışardan beslemek önemlidir. Dış etkenler cildin sağlıklı görünmesinde önemli faktörlerdir, ancak besinlerle alınabilecek vitaminler ve mineraller hiçbir zaman yabana atılmamalıdır. Oldukça önemli olan bu destekleyiciler, vücudun ve cildin kendini yenilemesi için her zaman en iyi yardımcılarıdır.


İlginizi Çekebilir;


Evde Maya Maskesi İle Güzelleşin

2 Yorumlar

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.