Erkeklerde Cinsel ve Duygusal Aldatma

Erkeklerde Cinsel ve Duygusal Aldatma

Eşini aldatan erkeklerin eşine yakalanınca ne yapacağı birazda neden aldatıldığı yani ilişki durumu ile ilintilidir. Evet, yanlış duymadınız. Eşinden ya da sevgilisinden ilgi ve duygusal yakınlık görmeyen her erkek aldatır. Çünkü bu erkeğin genetik eğiliminden kaynaklanır. Erkekler ilişkilerinde övülmek, en az kadınlar kadar ilgi görmeyi ister. Biyolojik yani genetik yapısı nedeniyle aldatmaya meyilli olan erkek, pişman olsa da evliliğinde mutsuzsa bunu tekrarlayabilir. Elbette ki evlilik cinsel ilişki üzerinde kurulu değildir. Ama toplumumuzda “erkeğin elinin kiridir” ya da ‘’erkektir yapargibi söylemler aslında sadece erkekleri değil kadınları da adatmayı teşvik etmektedir.

İlgili: Aldatan Erkek Nasıl Anlaşılır?

Erkeklerde Cinsel ve Duygusal Aldatma

Cinsel Aldatma

İlişkisinde ya da evliliğinde cinselliği ön planda tutan erkek her zaman aldatmaya meyillidir. O zaman akla cinselliği ön planda tuttuğu için, aldatan erkek pişman olur mu? Diye bir soru geliyor. Bir erkek için cinsellik ön planda ise, bu evlilikte sevginin önüne geçer. Eşinin beklentilerini karşılamadığını düşünen erkeklerin geneli tek gecelik ilişkiler yaşamı tercih eder ve bu onlar için aldatma bile değildir. Bu yüzden aldatan erkekler yakalanınca her hangi bir pişmanlık duymazlar.

İlgili: Aldatan Erkek Pişman Olur mu?

Erkeklerde Cinsel ve Duygusal Aldatma

Duygusal Aldatma

Aldatmanın bir de duygusal boyutu vardır. Eşinden ya da sevgilisinden duygusal yakınlık ve ilgi bekleyen erkeğin sadakatinin devem etmesi zorlaşır. Evde göremediği ilgiyi dışarıda aramaya başlar. Bu aile ortamında gergin bir ortamın oluşmasına ve çiftlerin birbirinden uzaklaşmasına neden olur. Bu durumda kendine sığınacak bir liman arayan erkek kendisine ilgi gösteren bir bayana duygusal yönden ilgi duyabilir. Kadın eşine karşı duyarsız davranması erkeğin aldatma nedeni olabilir.

İlgili: Aldatılan Kadın Olma Durumu

Duygusal yönden aldatan erkek eşinin onu ihmal ettiğini düşündüğü için asla pişman olmaz. Annelik içgüdüsü önde olan kadın ilgisini çocuklarına evinin düzenine verir. Bu süreçte eşine sevgisini gösteremeyebilir ya da ihmal edebilir. Bu erkeğin haklı olduğu anlamına gelmez. Erkek için izlenecek en akılcı yol aldatmak yerine eşi ile konuşarak bu sorunu çözmesi olmalıdır. Ama birçok erkek yakalandığında eşiyle oturup bu sorunları çözmek yerine kendinde eksik bulduğu duygularını aldatarak gidermeyi tercih ediyor. Duygusal yönden eşini aldatan erkekler pişman olsa da eşini suçluyor. Bu nedenle kadının anne ve eş olarak bu dengeyi sağlaması gerekiyor. Annelik görevlerini yerine getirirken, eşini ihmal etmemelidir.

Kadın eşinin kendisine olan ilgisinin azalmaya başladığında aldatılacağını mutlaka hisseder. Ortada somut bir aldatma durumu varsa eşlerin birbirini suçlaması yerine bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Erkeklerde Cinsel ve Duygusal Aldatma

Okumaya devam et;

Aşk ve İlişkiler


Hakkında Dilek Soyak

Yazarım ikinci kitabıma hazırlanıyorum. Yayıncılık hayatında 10 yılı aşkındır edindiğim tecrübeler ile daha geniş kitlelere ulaşmamı sağlayacak projelerde çalışmak, var olan bilgi dağarcığım ve bu tecrübenin verdiği güvenle bana verilen görevi en iyi şekilde yapabilmek ilk ve tek dileğimdir. Kariyer hedefim; Her kesimden kitleye hitap edip, onların sesi olup, gerek statik, gerek ise uygulama kısmında şiir, makale, haber, köşe yazsısı ve özlü söz gibi alanlarda görev alarak insanların hayatına bir şeyler katabileceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir