Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Yılbaşına Hazırlık

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler

Yılbaşına Hazır Mısınız? Yılbaşı gecesi yaklaştıkça heyecan ve hazırlıkların tamamlanması için telaş biraz daha artar. Bir kısmımız nasıl bir tatil kaçamağı yapabilirz diye düşünürken, bir kısmımız da sevdiklerimizle hep birlikte olmak adına planlar yapar.Yılbaşına Hazırlık İçin ÖnerilerPek çok kişi de bu tür program için en rahat ortam olan evi tercih eder. Peki, yılbaşına hazırlık için evde ne gibi şeyler yapılabilir, herkesin keyif alacağı bir yılbaşı ortamı nasıl oluşturulabilir? İşte bu konuda işleri kolaylaştıracak birkaç öneri:

Yılbaşı İçin Öneriler

1) Yılbaşına Hazırlık İçin Ev Dekorasyonu

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Yılbaşı Ev Dekorasyonu

Eğer ki yılbaşını evde geçirmek ve misafir ağırlamak için plan yaptıysanız, ev dekorasyonunda yılbaşı ruhunu yaşatacak ufak değişiklikler ya da eklemeler yapmak iyi olacaktır. Çam ağacı bu konuda en büyük kurtarıcıdır. Ya da evde bulunan yeşil yapraklı büyük bir bitki de aynı görevi yerine getirecektir. Ağaç süslemesi için yılbaşının vazgeçilmezi kırmızı aksesuarlar kullanılabilir. Elbette ağaçtaki ışıklandırma da ortama renkli bir hava katacaktır.

Koltuklarda da kırmızı ve üzerinde yılbaşını yansıtan motiflerin bulunduğu minderler, kırlentler son derece estetik bir görüntü sergileyecektir. Salonda bir orta sehpa bulunuyorsa üzerindeki kaselerin içinin kozalaklarla doldurulması, yine yılbaşının ruhunu yansıtan detaylardan olabilir. Kırmızı, altın sarısı renklerine sahip mumlar ise ortamdaki yerlerini alarak farklılık katabilirler.

2) Yeni Yıl Yemeği

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Yılbaşı Yemeği

Henüz bir menü hazırlamadıysanız, ağır yiyeceklerden uzak durmakta fayda var. Fırında kolay yapılabilecek tavuk ve sebzelerden oluşan bir yemek tercihi yapılabilir. Ayrıca semizotu salatası, közlenmiş kırmızıbiber, yoğurtlu patlıcan salatası, hellim peynirli kabak köftesi, acılı ezme, şakşuka, piyaz gibi mezelerde sofrada misafirlere sunulabilir.

Tatlı olarak hafif olanlar arasından seçim yapılabilir. Bunun için de sütlü tatlılar ilk akla gelenlerdir. Ancak pasta kesmek istiyorum diyenler için meyve ve çikolata ikilisinden oluşan ve çikolata yoğunluğu hafifletilmiş olanlar iyi olacaktır.

3) Yılbaşı Oyunları

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Tombala

Yılbaşında oynanan oyunların klasiği her zaman açık ara tombaladır. Yediden yetmişe herkesin keyif aldığı bir oyundur.

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Tabu Oyunu

Biraz daha günümüze ayak uydurmak isteyenler Tabu oynamayı ya da evde karaoke yarışması düzenlemeyi tercih edebilirler.

Yılbaşına Hazırlık İçin Öneriler
Karaoke

4) Yeni Yıl Gecesi Film

Bu öneri daha çok sevgililerin ilgisini çekebilir. Yılbaşının ilk gecesi evde olunacaksa ve bir de film izleyelim düşüncesi varsa yeni filmler olmasa da Yılbaşı Gecesi, Aşk Her Yerde, Noel Hikâyesi, Bir Noel Şarkısı alternatifleri değerlendirilebilir.

Herkes için çok güzel, bereket ve huzur dolu, sağlıklı bir yıl olsun!

2017 Yılında Markaların Çıkardığı Yılbaşı Setleri


Hakkında Kalemin Dünyası

Kalemin Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir