Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? – Bitkisel Çözümler

Kadınların hiç haz etmediği durumlardan bir tanesi de koltuk altı kararması. Özellikle yaz aylarında askılı bluzların giyilmeye başlanması ve deniz, havuz sezonunun açılmasıyla bu durum tam bir kabus halini alabilir. Eğer koltuk altı kararması nasıl önlenir? Diye soruyorsanız, o zaman yazının devamında paylaşacağım yöntemlere göz atmanızda fayda var.

Koltuk Altı Kararması İçin Çözümler

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
koltuk altı kararmaları

Koltuk Altı Neden Kararır?

Koltuk altı kararması, pek çok dış etkene bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Aşırı terleme, ağda uygulaması esnasında kalitesiz ürün kullanılması veya ağdanın çok sıcak olması, sık karşılaşılmasa da bazen epilasyon sonrasında kol altında koyulaşma olabiliyor. Bir de alkol içeren deodorantlar ve roll-on kullanımı da bu durumu tetikleyebiliyor.

Bu tarz ürünler yerine alkolsüz olanların tercih edilmesi, hatta pudra kullanılması çok daha iyi bir yöntemdir. Eğer ki böyle bir durum yaşıyorsanız, elbette bu dünyanın sonu demek değil. Ancak ortaya çıkan bu olay, mutsuz da hissettirebilir. Bu yüzden de bazı kolay ve pratik doğal tarifler sayesinde kol altı beyazlatma işlemi yapabilmek mümkün.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler

Koltuk Altı Kararmalarına Ne İyi Gelir?

kKoltuk altı kararmaları için bir takım ilaç ya da tıbbi yöntemler uygulanabiliyor. Tabii ki bu tür yöntemlerin sonuçlarıyla ilgili en doğru bilgileri konunun uzmanları verebilir. Ancak doğal koltuk altı beyazlatma yöntemleri hakkında size birkaç tavsiyede bulunabilirim. Günümüzde pek çok konuda kolay ve pratik doğal uygulamalar sayesinde bazı sorunlara çözüm bulunabiliyor.

Doğal Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Patates

Dilimlenmiş patates: İnce bir dilim olarak kesilmiş olan patates, her gün koltuk altı bölgesini ovalamak için 10 dakika kullanıldığında etkisini zamanla görebilirsiniz.

Şeker ve zeytinyağı: Bir çorba kaşığı zeytinyağıyla birlikte aynı ölçüde esmer toz şeker karıştırılarak elde edilen karışım düzenli aralıklarla kullanılabilir. Unutulmaması gereken her uygulama için yeni bir karışım yapılması gerektiğidir. Özellikle duş sonrası bu yöntem uygulandığında iyi sonuçlar elde edilme ihtimali yükselecektir.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Karbonat

Karbonat: Karbonatın cilde faydaları her zaman dilden dile dolanır. Bu yüzden koltuk altı kararması konusunda da çözüm yöntemlerinden biri olarak yine karşımıza çıkması da bizi şaşırtmayacaktır. Göz kararı bir miktarda karbonat ve az miktarda su karıştırılarak elde edilen macun kıvamı koltuk altı bölgesine düzenli aralıklarla uygulanabilir(10-15 dakika bekletildikten sonra yıkanmalı). Zamanla ortaya çıkan iyi etkiler yüzünüzü güldürecektir.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Sirke

Sirke: Pirinç unu ve sirke karşımından elde edilen macun kovamı, koltuk altına sürüldükten sonra kuruyana kadar beklenir. Daha sonra güzelce durulanır. Bu karışımla cilt rengi açılacağı gibi, aynı zamanda bakteriler de yok olacaktır.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Portakal Kabuğu

Portakal Kabuğu: Portakal kabukları güneşte ya da fırında kurutulduktan sonra rendelenerek gül suyuyla karıştırılarak macun kıvamında bir yapı elde edilir. Oluşan bu karışım koltuk altı bölgesine sürüldükten sonra kuruyana kadar beklenir. Son olarak da soğuk suyla durulanır. Ölü hücrelerin soyulmasına ve cilt renginin açılmasına faydalı olduğunu zamanla göreceksiniz. Ancak bir detayı paylaşmak istiyorum, cildi hassas olanların dikkatli olmalarında yarar var. Çünkü portakal asitli bir meyvedir.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Limon

Limonun Cilde Faydaları Yine Karşımıza Çıkıyor!

Limon: Cildin kararması söz konusu olduğunda akla ilk gelen doğal yöntemler arasında limon yer alır. Kalın bir limon dilimi kesildikten sonra koltuk altına sürerek ardından güzelce durulanması gerekir. Limon aynı zamanda cildi kurutma etkisine de sahiptir. Bu yüzden bu yöntemi yapmayı düşünüyorsanız, durulama işleminden sonra nemlendirici kullanmanızı tavsiye ederim. Nemin cildimiz için önemi unutulmamalı. Ayrıca cildi hassas olanların bu yöntemi kullanmamalarını öneririm. Çünkü limondaki asit oranı yüksek olduğundan cilt tahriş olabilir.

Koltuk Altı Kararmasına Ne İyi Gelir? - Bitkisel Çözümler
Sandal Ağacı Tozu

Sandal ağacı: Sandal ağazı tozu ve gül suyu karışımından elde edilen macun, kol altı renginin açılmasında yararlı olan bir karışımdır. Sandal ağacı renk açma etkisini aktifleştirirken, gül suyu da serinlik hissi verecektir. Ciltte 15 dakika bekletildikten sonra karışım nazik hareketlerle ciltte tahriş oluşturmadan durulanmalıdır.

Paylaşmış olduğum yöntemler dışında kol altı kararması için çözüm olan uyguladığınız ve iyi sonuçlar aldığınız doğal yöntemler varsa yorumlarınızla mutlaka bizimle paylaşın. Eminim bir yerlerde mutlaka birilerine faydası dokunacaktır.

 


Hakkında Kalemin Dünyası

Kalemin Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir