Nemin Cildimiz İçin Önemi

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Malumunuz artık soğuk ve çetin geçecek bir mevsime girmiş bulunmaktayız . Kış aylarını ne kadar sevsek de bu bazen  cildimiz için büyük bir problem haline dönüşebiliyor. Bunun için iyi nemlendirilmiş bir cilt ve dudaklar önceliğimizdir. Cilt ve vücut kuruluğu insanı oldukça rahatsız edici bir durumdur. Halk arasında tabir edilen hatır hatır yani cilt kuruluğundan oluşan döküntüler görüntü olarakta insanı rahatsız edebiliyor. Nemin cildimiz için önemi oldukça fazladır.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Nemin Cildimiz İçin Önemi

 

Cilt sağlığı açısından cildin yeterli neme sahip olması büyük önem taşıyor. Çeşitli faktörler cildin kurumasına ve cildin neminin yitirilmesine sebep olabiliyor. Çevre kirliliği, soğuk hava, güneş ciltte kuruluğa neden olabiliyor. Kuru cilt birçok problemi de beraberinde getiriyor. Yeterli neme sahip olmayan cilt canlı ve genç gözükmeyecek, kırışıklıklar, çizgiler ve sarkmalar belirgin hale gelecektir.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Deride kızarıklık ve kaşıntı olması, ciltte gerginlik hissi kuru cildin belirtilerindendir. Nemlendirici kullanma alışkanlığına sahip olmanız cildinize olumlu etki sağlayacaktır.

Bunun için önerebileceğimiz  5  farklı nemlendirici tipi mevcuttur.

Önceliğimiz tüm vücudumuz olmalıdır bunun için kendimin de çok severek kullandığı Nivea Vücut nemlendiricisi, vücudunuzun ihitiyaç duyduğu tüm nemi sizlere sağlıyor ve sağlıklı bir görünüm kazandırıyor.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Diz ve Dirsek kuruluğu için Saf Vazelin öneriyorum. Vücudumuzun belki de en çok kuruyan bölümü kol dirseklerimiz ile dizlerimiz olabilir bunun için önce bir yarım limon ile ovalayarak düzenli vazelin uyguladığınızda hem o kara görüntüden arındırıyorsunuz hem de güzelce nemlenmesini sağlıyorsunuz.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Bir diğer kurulukta önemli bölgemiz göz çevremiz bunun için detaylı yazısını da yazmayı düşündüğüm ve kullandıkça memnun kaldığım tek bir markayı önerebilirim  oda kiehl’s markasına ait avokadolu göz çevresi bakım kremi olarak geçen bir kremden söz edebiliriz. Göz çevrenizin istediğim nemi size sağlarken aynı zamanda bakım yaparak kapatıcınızın daha sağlıklı durmasını sağlıyor.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Dudaklarımız da kuruluk kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Bunun için vazelin ve lipbalm önerebilirim eminim bu yöntemi bir çoğumuz biliyordur ama aslında her dönem dudaklarımızı nemlendirmek adına lipbalm kullanmalıyız. Kurumuş dudaklar çatlak çatlar duracağından süreceğiniz ya da sürdüğünüz ruju estetik göstermez bu sebeple lipbalm kullanımına özen gösteriniz. Nemin cildimiz için önemi fazladır fakat dudakları da unutmamalıyız.

 

Nemin Cildimiz İçin Önemi

Son olarak en gözde bölgelerimizden biri olan ellerimizin zarafeti için düzeli el kremi kullanmayı ihmal etmeyiniz.Bunun için bir marka önermeme gerek yok hızlı emilen ve güzel nemlendiren herhangi bir nemlendirici işinizi görecektir.

Nemin Cildimiz İçin Önemi

 

Cilt ve vücut kuruluğuna önem verin aksatmayın her duştan sonra ve her makyajdan sonra bir rutin haline getirin hatta günlük olarak bu işlemleri yapmalısınız böyle uzun durduğuna bakmayın basit bir yöntemle daha taze ve güzel görünmek işte bu kadar mümkün ! 🙂


Hakkında Esra AYDIN

Yazmak en iyi terapidir . ? Gelin bu serüveni beraber deneyimleyelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir