Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır

Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır

Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır der ve bu yazıya başlarız. Biz bu yazıda elma hakkında bilgiler vereceğiz ama öncesinde konuya genel olarak bir bakalım. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için uyku düzenine dikkat edilmesi, spor yapılması, sigara ve alkolden uzak durulması ve tüm bunlara ilaveten sağlıklı bir biçimde beslenilmesi son derece büyük önem taşıyor. İşte bu kısımda elmanın değerini çok daha iyi anlayacağız.

Sağlıklı beslenme deyince elbette üç beyaz olan un, tuz, şeker gibi gıdalardan uzak durulması ilk sırada geliyor ama olay bununla bitmiyor. Bunun yanında kişilerin gündelik yaşamda mutlaka doğru bir biçimde sebze ve meyve tüketmesi gerekiyor.

Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır
Tüm sebze ve meyvelerin kendi içinde bir faydası bulunuyor. Elma ise adeta mucizevi bir meyve gibi ve insanların tüm yaşlarda kadın, erkek fark etmeksizin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam için mutlaka tüketmesi gerekiyor.

Elmanın Faydaları

Elmanın temel faydalarına baktığımızda ise şunlar söylenebilir:Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır

 

 • Öncelikli olarak elma vitaminler açısından oldukça zengindir: A, B6, C, K, E vitaminlerini içeriyor. Ki tüm bu vitaminlerin bağışıklık sistemini güçlendirme, cildi güzel ve genç tutma gibi birçok faydası bulunuyor.
  Bunun yanında demir eksikliğinin giderilmesinde, LDL adı verilen kötü kolesterolün düşürülmesinde, yemekten sonra tüketildiğinde ağız ve diş sağlığının korunmasında son derece faydalıdır.
  Elbette kalp sağlığını korur, kanın pıhtılaşmasını önler.

 

 • Kilo sorunu yaşayan insanlarda tokluk hissi vererek, kilo kontrolü yapmalarına katkı sunar ve tüm bunların yanında kabızlık sorunu yaşanması durumunda kabızlığı doğal yoldan çözer.

 

 • Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar.

 

 • Yeşil elmanın ise tüm bunlara ilaveten romatizma problemlerine iyi geldiği, uykusuzluk problemini giderdiği bilinmektedir.
  Tüm bu faydalarından yararlanmak için en ideal olan tüketim biçimi iyice yıkadıktan sonra kabuklarını soymadan ısırarak yemektir.
  Görüldüğü gibi elma mucizevi bir üründür ve mutlaka tüketilmelidir.

Elma Diğer Tüketim Biçimleri ve Faydaları

Elma Hayattır ve Mucizevi Bir Gıdadır

Elma üstte de ifade edildiği gibi çiğ ve kabuklarından çıkarılmadan da tüketilebilir. Ama kimi insanlar çiğ hiçbir biçimde meyve tüketemedikleri için böylesi sorun yaşayanlar elmanın suyunu sıkarak ya da organik olarak satılan organik elma sularını içerek de tüketebilirler.

Burada dikkat edilmesi gereken katkı maddesi içermeyen doğal elma suyu olması gerektiğinin unutulmaması gerektiğidir. Bunun yanında elma sirkesi mucizevi bir gıdadır ve kimi yaşanan cilt sorunları için rahatlıkla kullanılabilir. Cildi güzelleştirir. Bu konuyla ilgili olarak diğer bir konumuza göz atabilirsiniz. https://beautyperry.com/guzellik-ipuclari/ne-yesek-guzel-olsak

Elbette küçük büyük hemen herkesin her yaşta elmalı kurabiye veya elmalı turtaya hayır diyemediği malumumuz ama burada elma piştiği için vitamin kayıpları olduğunu da göz ardı etmemek gerekiyor.

Püre haline getirdikten sonra ceviz ve bal ile son derece sağlıklı, doyurucu, kilo aldırmayan bir yiyecek elde ederek de tüketebilirsiniz. Bu üç gıdanın bir araya gelmesi adeta insanlar üzerinde doping etkisi yaratacaktır unutmamak gerekir.

Son olarak da dilimleyerek meyve salatası biçiminde diğer meyveler ile birlikte tüketebileceğinizi zaten biliyorsunuz. Ayrıca detoks ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

Detoks Suyu Nasıl Yapılır?


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir