Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Ne yesek de daha güzel olsak deyip bu sorunun yanıtlarını hep birlikte bulmaya çalışır iken elbette bu yazıda neleri yemememiz hatta uzak durmamız konusunda da sizlere uzmanların önerisi, kendi deneyimlerimiz doğrultusunda hap bilgiler vermeye çalışacağım.

Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Hiç kuşku yok ki bunları yediğimizde bambaşka biri olmayacağız ama çok daha güzel görüneceğiz. Cildimiz parlayacak, erken yaşlanma ve mimik kırışıklıklarına dur diyeceğiz, cildimiz daha pürüzsüz görünecek, cilt bakımı için güzellik merkezlerine gidip çok yüksek paralar ödemek durumunda hissetmeyeceğiz kendimizi ve de tüm bunların yanında burada belirttiğimiz tüm ürünlerin neredeyse tamamının bağışıklık sistemini güçlendirme gibi bir etkisi var ki bu da sağlıklı yaşam için oldukça önemli değil mi?

Cilt Bakımı konusunda daha geniş bilgiye ulaşabilirsiniz. https://beautyperry.com/cilt-bakimi/

Zeytin Zeytinyağı 

Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Ve karşınızda hepinizin tahmin edebileceği üzere zeytin ve zeytinyağı. İster birini, ister ikisini birlikte ama mutlaka her yaşta insan eğer hem sağlıklı yaşamak hem de güzel olmak istiyor ise bu besin maddesini gündelik yaşamının bir parçası haline mutlaka getirmeli.

Özellikle zeytinyağı kadınlar için cilt güzelliğinin olmazsa olmaz bileşeni. Zeytinyağı cildi nemlendiren, erken yaşlanma belirtilerini önleyen, cildin parlamasını sağlayan bir ürün. Keza zeytin için de duruma bakıldığında E vitamini açısından oldukça zengin bir ürün ki A, C, E vitamini ve Selenyum minerali içeren tüm besinler yaşlanmaya dur demek isteyen insanların listesinde bulunmalı ve tüketilmeli. Zeytinin cildi yumuşattığını da hemen belirtmek gerekiyor.

Banyo yaptıktan sonra cildin zeytinyağı ile masaj yapılması, Akdeniz diyeti tarzında zeytinyağlı besinler ile beslenilmesi cilde inanılmaz iyi geliyor. Benden söylemesi.

Nar 

Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Nar kabul etmek gerekiyor ki tüketimi zor olan bir meyve ama mutlaka sağlıklı bir yaşam için başucu yiyeceği olmak durumunda. Üstelik nar sevmeyenler bile çok farklı biçimlerde tüketebilir. Nar ekşisi, nar suyu ya da sadece nar. Çok güçlü bir antioksidan bileşene sahip olan nar, yaşlanma belirtilerine adeta meydan okuyor ve yılların izinin ortaya çıkmasına adeta engel oluyor. Hücre yenilenmesi denilince akla gelen ürün elbette nar. Salatalar içinde tüketilebilir ya da reçelini

Elma 

Ne Yesek de Daha Güzel Olsak?

Kırmızı, sarı, yeşil uyarınıza hangisi gelirse. Adem’den Steve Jobs’a kadar insanlık tarihi ile hatta teknoloji ile özdeşleşen bir besin maddesi elma. Son derece de sağlıklı olan bir ürün.  İçeriğinde yer alan A, C, E vitaminleri sayesinde zaten yaşlanmaya dur diyen mucizevi bir ürün ama bunun yanında elma, ilerleyen yaşlarda hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkan kemik problemlerinin önlemede muhteşem bir koruma sağlıyor ki o yüzden de mutlaka insanlar her yaşta 7’den 70’e elmayı ister doğal haliyle, ister suyunu içerek tüketmeli. Bu arada elmanın kabukları ile yıkandıktan sonra yenmesi gerektiğini söylemeye bile yok.

Diğer Besinler Ve Tüketilmemesi Gerekenler 

Domates de mutlaka bu listede olması gereken güzel olmak için tüketilmesi gereken besinler arasında. Somon balığı ve benzer tarzda balık türleri de güzellik için önem taşıyor elbette.

Yoğurt, havuç,kavun ve ıspanak size önereceğim diğer besinler. Nelerden uzak durmalı sorusunun yanıtı ise belli. 3 beyazdan. Yani un, tuz, şeker.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir