Küpe ve Anlam - Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küpe ve Anlam – Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her bir nesnenin kendi içeresinde geldiği bir takım anlamlar söz konusu. Çoğu zaman bize oldukça anlamdan uzak gelen şeyler başkaları tarafından anlamlar kutusu olabilir. Küpe ve Anlam

Küpe ve Anlam - Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerKüpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapıldıkları madenden öte üzerilerindeki desenler bin bir anlama geliyor. Onları alıp incelediğimde birçok anlam yüklediğimi fark ediyorum. Acaba tasarımcı bunları benim düşündüğüm anlamlara gelmesi için mi tasarlamış diyorum kendi kendime. Her biri apayrı taşlardan oluşmuş bin bir küpe. Kimisi çiçek kimisi hayvan kimisi sembol nakışlı. Her biri apayrı güzellikte her biri apayrı madenden işlenmekte. Kimisi ateş pahası iken kimisi bir su parası. Kulak son derece hassas ve çok işe yarayan bir organ. Yapıldığı malzeme çok iyi analiz edilmezse kulak bakteri yuvası olmaya adaydır. Ve ardından sonu gelmek bilmez inatçı ve sancılı ağrılar. Bir küpe sağırlığa kadar ilerleyebilir. Sırf şekli güzel, barındırdığı anlam güzel diye, alıp da güzel olurum diye düşünülürse, işte o an yanılgı başlar.

İlle de pahalı bir küpe alın demiyorum. Çoğu kulak sahte küpe kabul ederken çoğu da kaşıntı yaratıp şişmeye ve git gide kızarmaya başlar maalesef. Pirince giderken evdeki bulgurdan olmak misali. Küpe ve anlamları güzel ben denemeden inceliyorum. Maalesef altın dışında hiçbir madeni kabul etmiyor kulaklarım. Beğendiğim ve ucuz bulduğum hiçbir küpeyi kullanamıyorum. Küpe alırken madenden sonra arka kulplar iyice araştırılmalı. Bazen o kulplar bile alerji yapabiliyor. Ürünler iyice temizlenip kullanılmalı. Başka biri önceden kullanmış veya mağazadan herhangi bir bakteriye maruz kalmış olabilir dikkatli olmakta fayda var.

Küpe ve Anlam - Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

SAÇA GÖRE HANGİ TARZ KÜPE KULLANILIR?

Kıyafet uyumunun yanısıra makyaj ve saç ile de uyumlu olmalı kullanılan küpe ve tasarımı. Küt bir saç ve boğazı kapalı bir kıyafet varsa küpeler ufak olmalı. Minik parlak pırlanta taşlardan oluşmalı. Bu görüntüyü oldukça şeker kılar. Tatlı bir esinti yaratır. Uzun saç ve boğazı kapalı kıyafet varsa uzun sallantılı küpeler tercih edilmeli. Bu görüntüyü hareketli ve hoş kılar. Küt saç ve dekolte yaka varsa omuzlara dek uzanan küpeler tercih etmek yerinde olacaktır. Kıvırcık uzun saçlara sadece uzun küpeler takılabilir. Saçlar topuz olacaksa ve omuzlar açık bir elbise tercih edilecekse uzun parlak küpeler kullanılabilir. Saçlar sadece bir omuz üzerinden sarkıtılacaksa tekli uzun bir küpe ya da ağır bir mücevher ile tamamlanabilir. Bunlar bir kaç örnek. Tercih sizin. Küpeleriniz makyajınıza ve kıyafetinize uyum göstermelidir. Bu size hiç şüphe su götürmez ki şıklık ve zerafet katacaktır.

Küpe ve Anlam - Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ömür iki küpe misali sallanıp gitmekte. Kadınlar güzellik arayışında. Önce kendi kendileri için ve daha sonra toplum için güzel olmak için özveriyle çalışmakta. Başarılılar tabiki ki. Üstün başarılar dilerim. Esenle kalınız.


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.