Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

Yoksa sizde kıvırcık saçlarınız olduğu için saçlarınızı sevmiyor musunuz? Elinizden sürekli düzleştiriciler düşmüyor mu? “Keşke saçlarım düz olsaydı” mı diyorsunuz? Aslında, kıvırcık saçlı olmanın bir ayrıcalık olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca 2017-2018 saç trendinin arasında kıvırcık saçların moda olduğunu biliyor muydunuz? İster doğal kıvırcık saçlı olun, ister maşa ile; kıvırcık saç harika bir detay! Sadece birazcık bakım istiyor, o kadar. İşte kıvırcık saç modelleri

KIVIRCIK SAÇ MODELERİ

Kıvırcık Saç Modelleri
Rihanna

Öncelikle şu bir gerçek ki; genelde kıvırcık saçlı kadınlar saçlarını hep uzun kullanmayı tercih ederler. Nedeni ise; kıvırcık saç kısa olduğu zaman çok daha fazla kabarır ve elektriklenir. Bu nedenle eğer saçlarınızın kabarmasını istemiyorsanız, uzun tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı doğal bir şekilde 2 yana ayırarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer hala kabarma problemi yaşıyor iseniz, saç şekillendiricilerden yardım alabilirsiniz.
Kıvırcık Saç Modelleri
Kim demiş kıvırcık saçlılar tercihini kısa boyda kullanamaz diye? Resimde ne kadar da şık ve asil duruyor, öyle değil mi? Sadece saçlarınızın kabarmaması için, saç şekillendiricilerden yardım almalısınız. Piyasada onlarca kabarma karşıtı saç bakım ürünleri var.
Kıvırcık Saç Modelleri

Eğer tercihinizi kısa boydan kullanacaksanız, neden saçlarınızı düz kestiriyorsunuz? Saçlarınızın ön kısmını daha uzun, arka kısmını ise daha kısa bir şekilde kestirin. Bu size farklı bir hava katacaktır. Defilelerdeki modellerde çok kullanılan bu saç modeli, yeni tarzınıza ayrı bir hava katacaktır.

Kıvırcık Saç ModelleriEğer değişiklik yapıp, saçlarınızı kıvırcık değil de dalgalı yapmak istiyorsanız; size harika bir önerimiz var! Önceden yıkanmış ve kurutulmuş saçlarınızı, tamamen düzleştirin. Ardından düzleştirilmiş saçlarınızı, kalın maşa yapın. Bu şekilde hem, harika dalgalarınız olacak, hem de dalgalarınız hiç bir şekilde bozulmayacak. Bu yöntemi, özel günlere veya değişiklik istediğinizde uygulayabilirsiniz. Biraz saç spreyi ile dalgalarınızı tamamen sabitleyebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Modelleri

Hep aynı modellerden sıkıldınız mı? Saçlarınızın ön kısmını arka kısmına gelecek şekilde yarım topuz yaparak çok daha hacimli bir saç modeline kavuşabilirsiniz. Saç spreyi ile topuzu destekleyerek sabitleyebilirsiniz. Bu saç modeli, hem yüzünüzdeki makyajı öne çıkaracak, hem de size farklı bir hava katabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saçlar, düz veya dalgalı saçlara göre çok daha kuru bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle haftalık ve aylık saç bakımınızı yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aylık olarak, saçlarınıza yoğun nem veren bakım yağları sürüp 2-3 saat bekleyebilirsiniz. Haftalık olarak saçlarınıza haftada 2 kere bakım maskesi sürebilirsiniz. Ayrıca saç kremi, saçlarınıza her taramadan sonra bakım yağı sürerek, daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Modelleri

Yana doğru atılan saç modelleri, en çok kıvırcık saçlılara yakışır. Saçlarınızı yana attığınızda, saçlarınız daha dolgun ve ışıltılı gözükür.

Kıvırcık Saç Modelleri

Her türlü saçlarınızı çok sevin, kimseyi dikkate almayın. Çünkü siz kıvırcık saçlı çok güzelsiniz. 🙂

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık saç modelleri yazımızdaki en çok hangi saç modelini beğendiniz? Hangi kıvırcık saç modelleri ni kullanacaksınız?

Kıvırcık saçlarınız için işe yarayabilir;

Kıvırcık Saç ModelleriEgos Deniz Tuzu Etkili Şekillendirici Sprey ve Saç Köpüğü


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

1 Yorum

  1. Yana doğru atılan şaç modeli 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir