Güzel Görünmenin Püf Noktaları ve Cilt Bakım Önerileri

Güzel Görünmenin Püf Noktaları ve Cilt Bakım Önerileri

İnsanların tarihler boyunca değişmeyen en önemli kavramlarının başında güzel olma ya da daha çok kullandığımız ifade ediş biçimiyle güzellik kavramı geliyor. Güzel Görünmenin Püf Noktaları ve cilt bakım önerileri.

Güzellik, aslında kadın erkek herkesin anladığı biçimiyle dış güzellik öylesine önemli ki, bu konu filmlere bile değişik yönetmenler tarafından konu olmuş durumda.

Olayın felsefi yönü olacak gibi görünse bile aslında dış güzellik, biraz da iç güzellikten geliyor. Nasıl mı derseniz bu yazıda güzel görünmenin püf noktaları derken olayın biraz da bu kısmına değineceğiz.

Güzel Görünmenin Püf Noktaları

Güzel Görünmenin Püf Noktaları ve Cilt Bakım ÖnerileriBu yazıyı okuyanlar ilk anda şu soruyu sorabilir elbette, eğer kişi çok ama çok çirkin olarak kabul ediliyorsa nasıl iç güzelliği ile güzel olabilir? Bu soru düz mantık düşünüldüğünde elbette doğru bir sorudur lakin güzellik kavramı da özünde oldukça göreceli olan bir kavramdır ve genelleme yapılması da çok doğru değildir. Üstelik çok güzel olan bir insan bile doğru tümceler kuramıyor ise, gülümseme yetisinden yoksun ise, her dem her şeylerden şikayetçi ise çok da gözümüze güzel görünmez.

O yüzden kişinin öncelikle olaylara her dem pozitif bakabilmesi, başta kendisi olmak üzere hayatı sevmesi, güler yüzlü olması güzel görünmenin altın anahtarları arasındadır. İnsanların gözlerindeki ışıltı çok daha güzel görünmesini sağlar. Elbette bu noktada güzel bakmayı da unutmamak gerekir. İçindeki yaşama sevincini kaybetmeyen her insan güzel görünür. Bunu asla unutmamak gerekir. Hem biraz Polyannacılık oynamaktan zarar gelmez değil mi?

Gelelim diğer faktörlere sabahları aç karnına içilecek bir bardak ılık su hem yaşlanma belirtilerini geciktirir hem de cildin daha güzel görünmesini sağlar.

Kişinin ten rengine uygun giyinmesi, yaşına ve bedenine uygun kıyafetler seçmesi, ne makyaj da ne aksesuarlarda, ne de kıyafetlerde aşırıya kaçmaması, yani sadelikten ve zarafetten ödün vermemesi, kendine ait bir duruşunun olmaması, giysilerinin kendi içinde yaratacağı uyumu da güzel görünmenin altın anahtarları arasındadır.

Temizlik konusu asla atlanmamalı ve ellere oldukça özen gösterilmelidir. Oje sürülemese bile manikür ihmal edilmemelidir.

Düzenli ve sağlıklı beslenme, sigara ve alkolden uzak durulması, düzenli olarak cilt tipine uygun nemlendirici kullanılması ve mutlaka kaliteli uyku güzel görünmenin diğer olmazsa olmazlarıdır.

Deneyin farkı siz de kendi gözleriniz ile göreceksiniz.

Okumaya devam et;

2018 Güzellik TrendleriSağlıklı Smoothie TarifeleriPratik Makyaj Teknikleri


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.