2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

2018, güzellikte çok iyi bir yıl olacak hatta ilkbahar aylarına girdik ve kanıtlarını görmeye başladık bile… Kadınların vazgeçilmez konusu güzellik ve bakım hakkında bu sene neleri tecrübe edeceğiz? Güzellik dünyasının uzmanları 2018 Güzellik Trendleri hakkında neler söylüyor?

DAHA GENİŞ BİR YELPAZE!

Hiçbir zaman bir güzellik trendi olmasa da, aslında kapsayıcılık yani her cilt tipini ve her kadını kapsayan güzellik ürünlerinin var olması bir bakıma gereklidir. Bu sene tam da bu konuya parmak basılıyor. Fenty, M.A.C. ve Lancôme gibi kozmetik markaları 30’dan fazla cilt tonunu kapsayan yeni koleksiyonlar hazırladı. Artık daha fazla marka bu trende uyum sağlayacak. Yani, şimdiye kadar var olan fondöten, kapatıcı, pudra tonları ara tonlarıyla birlikte daha fazla seçenek sunacak.

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

TEKNOLOJİ GÜZELLİK DÜNYASINA DA YANSIDI!

Bu bir şaka değil. Hatta son yıllarda top modellerde, Hollywood starlarında ve pek çok mecrada robotik makyaj esintilerine rastlıyoruz. Bu yıl makyajda da saç ve stilde de uzay çağını yaşayacağız. Teknolojinin uğradığı duraklardan biri de 2018 Güzellik Trendleri oldu.

Mağazalarda yer almaya başlayan uygulamalar, kadınların ilgisini çekmiyor da değil. Bu şekilde üzerlerinde yeni stillerin nasıl duracağını görebiliyorlar. M.A.C. ABD’de açtığı bir mağazada “sihirli aynalar” uygulamasına yer verdi örneğin. Bu sanal deneme aynaları 29 özel görünümü içeren bir set. Farklı güzellik stilleri kişinin yüzüyle eşleşiyor ve ona farklı görünümler sunuyor. Kendi makyaj stilimizi belirlemek için güzel bir yöntem.

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

UZAK DOĞU SADELİĞİ!

Kore ve Japon kökenli güzellik markalarının ürünleri tüm dünyada beğenilerek kullanılıyor. Asyalı kadınların sade ve zarif güzelliğiyle bütünleşen bu ürünlerle sonuç bir harika oluyor. 2018 Güzellik Trendleri arasında kesinlikle sağlıklı ve doğal cilt görünümü baskın olacak. BB kremler, 12 adımda cilt bakımı rutini setleri özellikle Shiseido, DHC, Hada Labo Tokyo markalarında yok satacak. Kilink deneyler bu ürünleri tescilledi. Cilt bakımı ile güzellik bir başka…

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

YEŞİLİ SEV!

Yeşili sev, doğayı koru! Bu akım son zamanlarda güzellik dünyasını ele geçirmeye başladı. 2018’de bu trendin daha da geniş kitlelere hitap edeceği düşünülüyor. Yeşil tonlardaki makyaj ürünlerine yönelen kadınlar, dünyanın dört bir yanında aslında doğallığın ve sağlıksız ürünlerin önemini anlatmaya çalışıyor.

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri

EĞLENCELİ GÖZ MAKYAJI!

Genç kızlar tarafından çok sevilen rengarenk göz makyajları bir yandan çocuksu bir yandan oldukça eğlenceli ve yaratıcı. Gökkuşağı renklerinde bir far paleti edinilerek karışık tekniklerde değişik bir göz makyajı uygulanabilir. Bu fikir istenen şekilde geliştirilebilir. 6-7 tane renk de bir arada kullanılabilir; sadece 2-3 renkle de eğlenceli göz makyajı yapılabilir. Tek kural: cilt bazının ve diğer bölgelerin sade tutulmasıdır. 2018 güzellik trendleri hakkındaki yorumlarınızı ve kendi güzellik ipuçlarınızı yazının yorum kısmına bırakabilirsiniz.

2018’de Her Yerde Göreceğimiz Güzellik Trendleri


Hakkında didembektas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir