Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

Sevgili beautyperry.com okuyucuları, bugün sizlere makyajın olmazsa olmazı, alt yapısı diye adlandırdığımız, satın alırken çok dikkat etmemiz gereken fondöten seçiminden bahsedeceğim. Cildimizdeki kusurları gizlemek, pürüzsüz ve doğal bir görünüm sağlamak istiyorsak; Doğru Fondöten Seçimi çok önem taşımaktadır.

Doğru Fondöten Seçimi

Fondöten rengimi bir türlü seçemiyorum. Satın aldığım mağazadaki çalışanların yardımları işime yaramıyor. Kullandığım fondöten suya dayanıklı olsun istiyorum veya cildimde sivilce yapmasını istemiyorum diyorsanız sizi hemen yazımı okumaya davet ediyorum.Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

Doğru fondöten seçiminde öncelikle, cilt alt tonunuzu belirlemeniz gerekiyor. Gün ışığında cildiniz; soluk ve açık renkli görünüyorsa porselen, pembe ve kırmızı görünüyorsa pembe, sarı ve altın renginde görünüyorsa buğday, kahverengi gibi koyu renkler esmer olarak cilt tonunuzu adlandırabiliriz. Cilt alt tonunuzu bilmeniz, size yakışanı bilmeniz demektir. Buna doğru karar vermek, ancak gün ışığında sağlanabilir sakın unutmayın! Mağazalardaki spot ışıklarında, sarı spot lamba kullanılan bir mekanda yanılmanız yüksek ihtimal.

Diğer bir önemli nokta ise, cilt tipinizi bilmeniz gerekir. Cildiniz yağlı mı? Kuru mu? Karma mı? Hassas veya kuru mu? Her cilt tipine göre fondöten seçimi değişiklik gösterir. Bir cilt tipinin kullanıp memnun kaldığı ürünü, farklı bir cilt tipine sahip olan kişi memnun kalmayabilir. Memnun kalmadığı gibi beklenmedik cilt sorunlarıyla karşılaşabilir.

Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi

Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

Yağlı ciltler için fondöten seçimi: Yağlı bir cilde sahipseniz, içerisinde yağ içeren fondötenlerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Aksi takdirde cildinizde akne ve sivilce oluşumuna sebep olur. Su bazlı fondötenlere yönelmeye çalışın. Yüzü nemlendirirken yağlanmayı önlemesi açısından iyi olacaktır.

Kuru ciltler için fondöten seçimi: Yağ bazlı fondötenleri veya bb kremleri tercih edebilirsiniz. Bu tür fondötenler, cildinizin yağ dengesini korur ve uzun süre kalıcılık sağlar. Cildinizden akma yapmaz.

Normal ciltler için fondöten seçimi: Su bazlı fondötenleri satın alabilirsiniz. Yağ oranı düşük, su oranı yüksek olan fondötenlerdir. Ciltteki dengeyi bozmamayı vaat eder. Sıvı formda olan fondötenlerdir. Normal ciltler kolaylıkla tercih edebilir.

Karma ciltler için fondöten seçimi: Karma cilde sahip olanlar kesinlikle pudra yapılı fondötenlere yönelmeli. Hem pudra hem fondöten karışımlı şeklinde üretilen özel fondötenleri cildiniz için tercih edin. Karma cilde sahip olan kişilerin genellikle T bölgeleri yağlıdır yanakları kurudur. Bu pudra yapılı fondötenler, T bölgesindeki yağlanmayı ortadan kaldırmayı vaat eder.
İlginizi Çekebilir; Fondöten İncelemeleri


 Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler
Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler
Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler
Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

Cilt Tipine Göre Doğru Fondöten Seçimi ve Öneriler

The Balm Pata Krem İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları


Hakkında İpek YELDEN

Herkese merhaba! Ben İpek. İç mimarlık öğrencisiyim. Uzun süredir bu sitede ürün yorumu, karşılaştırma yazısı ve incelemesiyle sizlerleyim. Bana eşlik etmek isterseniz beklerim. Takip edebileceğiniz diğer hesaplarım: İnstagram: @blogbyyipek Twitter: @ipek_yelden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir