Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Güzellik hangi yaşta olursa olsun insanların yaşamlarında ciddi ölçüde önem taşıyor. İnsanların da güzel görünebilmesinin -en azından dış güzelliğinin- en önemli unsurlarından bir tanesi cilt ve saçlarının güzel görünmesinden geçiyor. İşte biz bu yazıda kişi hangi yaşta olursa olsun daha güzel görünebilmesi için kullanması gereken Temel Cilt Bakım Ürünleri hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

İşte O Ürünler;

Temel Cilt Bakım Ürünleri

Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?
Temel Cilt Bakım Ürünleri

Gerek ülkemiz çapında, gerek dünyada bu alanda çok iyi çalışmalar yürüten markalar var ama mesele bir markadan ziyade bilinçli ve doğru bir biçimde kişinin cilt bakım ürünleri kullanması.

Bu alanda kişi hangi yaşta olursa olsun önereceğimiz ilk ürün cilt tipi de ister kuru, ister karma ister yağlı olsun nemlendiriciler. Her zaman kullanılması gereken en önemli ürün.

İlgili: Nemlendirici İncelemeleri

Buna paralel olarak yine kişi makyaj yapsın ya da yapmasın geceleri yatmadan önce mutlaka cildini cilt temizleyicileri ile temizlemesi gerekiyor. Bu bir gül suyu da olabilir alanında kendini kanıtlamış bir markanın ürünü de. Bu iki ürün bakım kapsamında mutlaka sağlıklı, parlak görünümlü ciltler için kullanılması gereken ürünler.

Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?
Cilt bakımı

Tonikler de aslında cilt bakımı için önemli zira cildin sıkılaşması için tıkalı gözeneklerin açılması için hayati önem taşıyorlar ki yağlı ciltlerin olmazsa olmaz ürünleri arasındalar.

Cilt bakımından bahsedip maske konusunu es geçersek doğru olmaz. Haftada bir veya 2 kere kişi kendi cilt yapısına uygun olarak ama kendi yapacağı ama hazır piyasada satılan ürünlerden alarak cildin farklı beklentilerini karşılamak için düzenli olarak maske kullanımını ihmal etmemeli.

İlgili: Maske Tarifleri

Serum da özellikle ilerleyen yaşlarda kullanılması gereken ürünlerin başında geliyor. Serum tek başına elbette yeterli olan bir ürün ama beraberinde bakım kremleri ile kullanıldığında etkisi çok daha güçleniyor.

Siyah nokta için olan ürünler de cilt bakım ürünleri içinde bahsedilmesi gereken ürünler arasında geliyor.

Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

İlgili: Garnier Kömürlü Peeling İncelemesi 

Arındırıcı jeller yağlı ciltlerin mutlaka sebum dengesi için kullanmaları gereken ürünlerdendir.

Güneş koruyucu ürünler cilt bakımı için hayati derecede önem taşıyor. Sadece yaz aylarında değil tüm mevsimlerde mevsimine göre düşük, orta ya da yüksek korumalı güneş koruyucular formu ne olursa olsun kullanılması gereken ürünlerdir.

Ve elbette kremler mutlaka bu listede olması gereken en sona yazmamıza rağmen en olmazsa olmaz olan ürünlerin başında cilt tipine uygun olarak mutlaka günlük bakım kremlerini kullanmak gerekiyor.

Temel Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

Şimdi bu ürünleri nasıl tercih etmeliyiz sorusuna yanıt vermek gerekirse şu yanıtlar verilebilir:

  • Mutlaka parabensiz olan ürünler tercih edilmelidir
  • Cilt tipine uygun olmalıdır
  • Alkol içermemelidir
  • Mineral bazlı veya doğal olan ürünler olmalıdır
  • Boya barındırmamalıdır.
  • Kullanım süresine mutlaka bakılmalıdır
  • Kişinin yaşına uygun olan ürün seçilmelidir

Not: Bu ürünler kullanılırken mutlaka kullanım talimatına uyulmalı ve düzenli bir biçimde aksatmadan kullanılmalıdır.


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir