Cilt Temizliğinde Doğal Tonik Gül Suyu

Cilt Temizliğinde Doğal Tonik Gül Suyu

Hergün işe gidip gelmek ve şık görünmek zorunda olma durumu, makyaj yapmayı adeta bir kural haline getirmektedir. Makyaj yapmak hem güne bakış açınızı hem de çalıştığınız kurumsal firmalarda ise prezentabl bir görünümün esas kurallarındadır. Yapılan makyajlar, güneş ışığının olumsuz etkisi ve mevsimsel değişikler sebebiyle cildinizde yağlanma, kızarıklık, akne ve tahriş gibi problemler oluşabilir. Bu sorunlarla başa çıkabilmek için gül suyunun faydalarından yardım alabildiğinizi biliyor muydunuz?  Gül suyu mucizevi cilt yenileyici özelliği, cilt sağlığı ve güzelliği için oldukça önemli bir destekleyicidir. Unutmamak gerekir ki makyaj yapmak biz kadınlar için ne kadar gerekliyse, günün sonunda cilt temizliğinin kusursuzluğunu sağlamakta, cilt sağlığı ve güzelliği için çok önemli bir noktadır. Gerekli cilt temizliği sağlanmadığında oldukça ciddi cilt hastalıklarına davetiye çıkarırız ve en kaliteli makyaj ürünleri dahi bazı kusurlu cilt problemlerini kapatmakta yetersiz kalır. 

Cilt Temizliğinde Doğal Tonik Gül Suyu
Doğal Tonik Gül Suyu

Gül Suyunu Tonik Olarak Kullanımı Nasıl Olmalıdır ?

 Hergün eve geldiğinizde ılık duş sonrasında öncelikle bildiğiniz ve kullandığınız bir sabun ile yüzünüzü uzun uzun sabunlayın ardından suyla iyice durulayın. Yüzünüzü temiz bir havluyla yavaşca kurulayın. Ardından bir parça temiz pamuğa bir miktar doğal gül suyu dökün ve yüzünüze yavaşca sürerek uygulayın. Gül suyu yüzünüz tarafından iyice emildikten sonra dilerseniz, kullandığınız herhangi bir gece bakım kremini sürebilir ve o şekilde uyuyabilirsiniz.

 Gül Suyunun Faydaları Nelerdir?

Gül suyu kullanımı yüzünüzü günlük kirlenmeler ve makyaj kalıntılarından temizlerken, cildinize zarar vermeyen hassas bir bakım sağlar. Düzenli kullanımında hiçbir sakınca olmayan bu doğal ürün gün geçtikçe cildi nemlendirir ve güzelleştirir. Gül suyu cildin ph dengesini korumaya yardımcıdır. Cildinizi sivilcelerden arındırır ve tazelenmiş bir tene sahip olmanızı sağlar. Ayrıca gül suyunun ihtihap giderici ve ciltteki kızarıklığı alarak tıkanan gözenekleri temizleyici özelliği vardır.

Gül Suyunun Cilt Güzelliğine Faydaları Nedir?

Gül suyu ciltteki yağlanma ve lekenme gibi siyah noktaları temizleyerek, cildin rahat bir nefes almasını sağlar. Cildin yaşlanmasını geciktiren doğal bir toniktir. Organik olması sebebiyle alerjiniz olmaması dahilinde sık kullanımının herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır.

Yüz güzelliği için mükemmel bir doğal bakım ürünü olmasının yanı sıra oldukça uygun fiyatlarda semtinizdeki herhangi bir aktardan alabilirsiniz.

Gül Suyu Ve Kokusu Strese İyi Gelir mi?

Rahatlatıcı özelliği sayesinde ise stresi azaltır daha rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Gül kokusuda sakinleştirici ve stresi alan bir etki sağlamaktadır.  Sağlıklı ve güzel rahatlamış bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.

Ferah ve aydınlık bir cilt için doğal tonik olan saf gül suyunu kullanmanızı öneririz. Siz de cilt güzelliğinizde gül suyunun doğal sihrinden faydalanın.


Hakkında EsraTansu

Hayvansever, Müziksever, Yazar, Çizer, Hayal eder..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir