Astroloji

Burçlara Göre Kokular – Parfüm Önerileri

  

Parfüm, hayatımızda belki de ilk izlenim için en fazla önem verdiğimiz şeyler listesinde üst sıralarda yer alır. Çünkü parfüm kişiye özel gizli bir aksesuardır. Bu yüzden de parfüm seçimi yapılırken son derece titiz davranılır. Kimi zaman tavsiyelere, kimi zaman trendlere, kimi zaman da burçlara göre parfüm seçimi yapılır. İşte bu yüzden bu yazıda burca göre parfüm önerileri paylaşmanın doğru olacağını düşündüm. Elbette paylaşılan bilgiler, uzmanların tavsiyelerinin ortak noktası olarak bir araya getirildi. Keyifli bir koku yolculuğuna hazır olun! Çünkü bu kokular kesinlikle harika!

Burçlara Göre Parfüm

Koç Burcu

Koç kadınları cesur, dinamik olmalarının yanı sıra lider yapıya sahiptirler. İçlerinde bitmek bilmeyen enerjileri ve maceracı ruhlarıyla çevdesindekilerin dikkatlerini çekerler. Koç kadını samimi ve iddialı taraflarını gözler önüne serecek çiçeksi ve odunsu kokuları tercih edebilirler. Çünkü koç kadını için kokusu, kendisi kadar belirgin olmalıdır. Yani odunsu ve çiçeksi kokulara sahip parfümler tam koç burcu olan kadınlara göre.

Parfüm önerisi: Versace Crystal Noir

Burca göre parfüm

Versace Crystal Noir

Boğa Burcu

Boğa kadınları yeteneklidir. Aynı zamanda kendilerine has öz değerleriyle birlikte inançları vardır. Feminen ve romantik kokular bu burçtaki kadınlar için uygundur. Bu nedenle kalıcı bir aromatik yapıya sahip egzotik parfümler kullanması kaçınılmazdır. Yani hipnotize etkisi olan parfümler boğa burcu kadınlarına göre.

Parfüm önerisi: Tom Ford Violet Blonde ve Gucci FloraParfüm

Tom Ford Violet Blond

Parfüm kokuları

Gucci Flora

İkizler Burcu

İkizler burcu olan kadınlar espirili, yaratıcı ve hayal gücü son derece kuvvetli olan kişiliklerdir. Konuşmayı ve iletişimi seven ikizler kadınları, farklılıklardan hoşlanırlar. Bu yüzden de farklı kokuları denemek onları korkutmaz. Temiz, ferah ve hafif kokular ikizler için kesinlikler rahatlatıcı olur.

Parfüm önerisi: Clean Warm Cotton ve DKNY Golden Delicious

Burçlar ve parfümler

Clean Warm Cotton

Burçlara göre parfüm markaları

DKNY Golden Delicious

Yengeç  Burcu

Yengrç kadınları hassas ve duygusaldır. Ayrıca evcimen oluşları ve uysallıklarıyla dikkat çekerler. Ev yaşantısı yengeç burçları için önemlidir ve her yerde kendilerini rahat hissedebilmeyi önemserler. Bu nedenle burçlara göre parfüm önerisinde yengeç kadınları için aşağıdaki iki parfüm ideal olan kokulardır.

Parfüm önerisi: Chanel No 5 ve Pure DKNY

Parfüm markaları

Chanel No 5

Kadın parfümleri

Pure DKNY

Aslan Burcu

Aslan kadınları sanatçı ruha sahiptir ve yetenekler onlar için değerlidir. Hayatlarında net çizgilere sahip olan aslan kadınları, ilişkilerinde de sadakate son derece önem verirler. Zengin aromatik karışıma sahip baskın kokular, aslan burçlarının kişilikleriyle örtüşen özelliklerdir. Yani aslanlar için egzotik kokular mükemmel bir tercih olacaktır.

Parfüm önerisi: Gucci Quilty ve Escada Incredible Me

Parfüm bayan

Gucci Quilty

Burçlara göre parfüm markaları

Escada Incredible Me
Başak Burcu

Başak kadınları detaycıdır. Hayatlarının her alanı titiz ve planlı olmalıdır. Sakin, titiz ama biraz da kırılgan olan başak burçları için kişilikli kokular doğru seçimlerdir. Ancak bu kokuların hafif olması gerekir.

Parfüm önerisi: Bvlgari ve Calvin Klein Eternity

Burçlara göre parfüm

Calvin Klein Eternitiy

Terazi Burcu

Terazi kadınları sakin kişilikleriyle etrafındaki kişilere huzur verir. Büyüleyici bir doğallığa sahip olan başak kadınları, sosyal olmayı ve de yeni dostukları severler. Tüm bu detaylar bir araya getirildiğinde onlar için tamamlayıcı olan kokular, baharatlı ve egzotik parfüm kokuları olabilir. Parfüm seçimi yaparken hafif yapıda ve özgün kokular tercih edilmesi, ruhlarının dinginliğini desteklemek için doğru olacaktır.

Parfüm önerisi: Escada Sunset ve Giorgio Armani Idole

Burçlara göre parfüm önerileri

Escada Sunset

Parfüm kokuları bayan

Giorgio Armani Idole

Akrep Burcu

Hayata bakış açıları kimi zaman karamsar olan akrep kadınları, dramatik ve biraz da gizemlidirler. Aynı zamanda zerafetleriyle dikkatleri üzerlerine çekmeyi başarırlar. Akrep kadınları duygusal yapıdadır. Çevresinde bulunanların hiç ummadıkları bir konuda ya da konularda ihtiraslı ve tutkulu tavrı vardır. Ayrıca hırslıdır. Akrep burcu iddialı bir burç karakterine sahip olduğundan dolayı, baskın kokular bu burcu temsil eder.

Parfüm önerisi: Hypnotic Poison ve Ralph Lauren RomanceBurçların Parfüm kokuları

Hypnotic Poison

Burçlara göre kadın kokuları

Ralph Lauren Romance

Yay Burcu

Entellektüel hayat bakışlarıyla özgürlüğüne düşkün olan yay kadınları, gezmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi severler. Ferah ve hafif olan çiçeksi kokular, bu burcu dengeleyecek ve sakinleştirecek kokulardır.

Parfüm önerisi: Clinique Aromatics Elixir ve Paco Rabanne Ultraviolet

Burçlara göre bayan parfümleri

Clinique Aromatics Elixir

Bayan parfümleri burca göre

Paco Rabanne Ultraviolet

Oğlak Burcu

Oğlak kadınları sorumluluk sahibi karakterde olmalarından dolayı, aynı zamanda güvenilir kişiliklerdir. Çalışkan ve detaycı olmanın yanı sıra titizdir. Yani tam bir görev insanı denilebilir. Herkes tarafından kullanılan kokular oğlak burcu olanları mutlu etmez. Onlar kendilerine has kokuları olsun isterler. Özgün yapıda, hafif ve aynı zamanda karakterli kokular oğlak burçları için mükemmeldir.

Parfüm önerisi: Joya Composition No 6 ve Gucci Envy Me

Burç kadın parfümleri

Joya Composition No 6

Balık Burcu

Balık kadınları hayat enerjilerini sudan alan kişilerdir. Duygusal, hassas ve anaç duygulara sahip olan balık kadınları için çiçek kokuları en uygun olanlardır.Bu burçlara göre parfüm hafif, suyu çağrıştıran ve temiz kokulara sahip olduğu sürece balık burcu kadını özellikleriyle bütünlük sağlar.

Parfüm önerisi: Acqua di Gioia ve Estee Lauder Pleasures Intense

 

Burçlara göre bayan kokuları

Estee Lauder Pleasures Intense

Kova Burcu

Kova kadınları özgürcü düşünceli ve kendilerini geliştiren yapıya sahiptirler. Meyvemsi bir tat hissi veren frenk üzümü, güçlü kova kadınını temsil eden kokulardandır. Bu burçlara göre parfüm önerisini aşağıda görebilirsiniz.

Parfüm önerisi: Giorgio Armoni Si ve Versace Bright Crystal

Kadın parfüm kokuları

Giorgio Armani Si

Burçlara göre koku

Versace Bright Crystal

Sizinde burçlara göre parfüm önerileriniz var ise yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Kalemin Dünyası

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir