Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?
Parfüm kokuları

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Koku hafızası insanlarda son derece önemlidir. Bu yüzden nasıl göründüğünüz kadar nasıl koktuğunuz da insanlar için önem arz eder. Parfüm seçiminin kuralları mı olur diye düşünüyor olabilirsiniz fakat parfüm seçimi sandığınızdan çok daha büyük bir öneme sahip.

Piyasada birçok parfüm bulunur ama her parfüm herkes de aynı şekilde kokmaz. Kendiniz için en doğru kokuyu bulmak güzelliğinizi tamamlamak için çok önemlidir. Bu yüzden parfüm seçimine dikkat etmeniz gerekiyor. Bu yazımda sizlere doğru parfüm seçiminin nasıl olacağını ve parfüm seçimini ne zaman yapmanız gerektiğini paylaşacağım.

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm Seçimi Ne Zaman Yapılmalı?

Parfüm alışverişinizi günün hangi saat dilimi arasında gerçekleştireceğiniz önemli bir detay. Sabahın erken saatleri ve akşam saatleri parfüm almak için çok uygun zamanlar değildir. Bu saatlerde yorgunluk uykusuzluk gibi faktörler koku duyunuzu olumsuz etkileyecektir. Öğle saatlerinde parfüm alışverişine çıkmanız doğru kokuyu bulmanızda size daha yardımcı olur. Eğer çalışıyorsanız ve bu saatlerde meşgulseniz parfüm alışverişinizi hafta sonuna bırakmanız daha sağlıklı olur.

Doğru Parfümü Bulma Testi

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Olmalı?

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Denemek istediğiniz tüm parfümleri aynı anda denemeyin. Bir iki koku denedikten sonra ara vermeye çalışın. Ara vermeniz kokuların birbirine karışmasını önleyecektir. Eğer ara verecek kadar zamanınız yoksa Türk kahvesi koklamayı deneyin. Zaten birçok parfüm satış noktasında kokuların ayırt edilmesini sağlamak için kahve bulunmaktadır.
  • Parfüm zevkiniz size özel olmalıdır. Başka bir insanda beğendiğiniz kokuyu değil kendi teninize yakışan kokuyu satın almalısınız. Başka birinde güzel duran koku sizde güzel olmayabilir.
  • Beğendiğiniz kokular hakkında hemen karar vermeyin. Çünkü parfümün asıl kokusu sıkıldıktan yarım saat sonra belli olacaktır.
  • Parfüm kokusu denemenizde parfümü saat olmayan bileğinizde deneyin. Ayrıca parfümü bileğinizin iç kısmına sıkarak denemeniz daha net kokuyu almanızı sağlar.
  • Parfüm denemeye giderken başka bir parfüm sıkmadan gitmeye dikkat etmelisiniz.
  • Kendinize en uygun parfümü bulmak için alışverişe çıkmadan önce koku sınıfları hakkında bir araştırma yapabilirsiniz. Bu sayede hem satış elemanı için hem de kendiniz için alışveriş sürecini kolaylaştırmış olursunuz.
  • Parfüm tercihiniz de sahte parfümlerden uzak durun. Bu kokular hem kalıcı olmayacak hem de cildinize zarar verecektir.İlginizini Çekebilir;

Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?
Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?
Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?
Doğru Parfüm Nasıl Seçilir?

Hakkında Büşra Çelik

Merhaba ben Büşra. Umarım yazılarımı beğenirsiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir