Nefes Terapisi Kendinizi Yeniden Keşfetmenizi Sağlayacak!
Nefes terapisi

Nefes Terapisi Kendinizi Yeniden Keşfetmenizi Sağlayacak!

Yaşamımızın her anında bizimle birlikte olan nefes, farkında olmasak da hayatımızdaki akışı olumlu ya da olumsuz pek çok yönde etkileyebiliyor. Nasıl mı? Hadi o zaman okumaya devam edelim…

Nefes Terapisi Kendinizi Yeniden Keşfetmenizi Sağlayacak!
Yaşam

Her canlı bazı ihtiyaçlarını gidermese bile yaşamını sürdürebilir. Bazılarında da belirli bir süre yaşayabilir. Peki nefes almadan yaşayabilir miyiz? En fazla 2-3 dakika olabilir, ancak daha fazlasının olması şimdilik mümkün gözükmüyor. Nefes alış verişimizin yaşamımız üzerindeki etkileri hakkında bilgimiz var mı? Hemen ona da açıklık getirelim. Elbette ki var. Nefes alış şeklimiz, nefesimizi alış düzenimiz gibi birden fazla etken söz konusu.

Farkındalığımızı Arttırmak ve Kendimizi Daha İyi Hissetmek İçin…

Hayatımız daima inişler çıkışlar ve koşturmacayla geçiyor. Tüm bunların arasında da kendimizi iyi hissettirmek, enerjik olabilmek ve düşüncelerimizi iyi yönetebilmek için çözümler arıyoruz. Peki, bu çözümün dışarıda değil de içimizde olduğunu söylesem bana ne dersiniz? Evet, çözüm kesinlikle bizde! Her şeyden önce kendimize ne katmak istediğimizle ilgili bu değişim. Sonrasında da aslında doğduğumuzda doğru aldığımız nefesimizi yeniden düzene koymakta gizli. Şimdi herkesin “ama nasıl olacak”, “belli bir yaştan sonra oldukça zor olur” dediğini duyar gibiyim. Seslendirme ve diksiyon eğitimi almış birisi olarak net bir şekilde söylüyorum ki; emin olun hiç zor değil. Hayatınıza dahil etmeniz sadece biraz zaman ve öğrendiklerinizi pekiştirerek alışkanlık haline getirmenizle alakalı. İşte bu kadar basit!

Nefes Terapisi Kendinizi Yeniden Keşfetmenizi Sağlayacak!
Nefes

Doğru Nefes Almak Bize Ne Kazandırır?

“Bu kadar övgüyle anlattığına göre bize gerçekten iyi şeyler katsa iyi olur” dediğinizi duyar gibiyim. Şu an yüzümdeki tebessümü görmenizi isterdim. Gerçekten de nefesinizi doğru almanın iyi ve güzel pek çok şeyi hayatınıza dahil edeceğine şüpheniz olmasın. Basit bir örnekle açıklamaya çalışayım; günlük ya da iş yaşantımızda hepimiz birileriyle iletişim halindeyiz. Özellikle de konuşarak bunu gerçekleştirenler için kimi zaman konuşmak zulüm haline gelebiliyor. Peki bunun neden olabileceğini düşündünüz mü hiç? Hemen söyleyeyim. Doğru nefes almadığımız için. Çünkü nefesimizi doğru almadığımız zaman uzun cümleler kuramayız ve bu da ekstra enerji sarf etmemize neden olur. Ayrıca bir süre sonra yorulmamıza, boğazımızın acımasına ve kurumasına da sebep olabilir. Aynı zamanda doğru bir şekilde nefesimizi kullanıyor olmamız enerji seviyemizi de yükseltir. Kendimizi negatif hissetmek yerine, vücudumuzdaki oksijen dolaşımını arttırarak duygusal ve ruhsal olarak da kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlar. Bu saydıklarım doğru aldığımız nefesimiz sayesinde yaşayabileceğimiz iyi başlangıçlar için sadece birkaç örnek. Zamanla daha fazlasının da size geleceğini unutmayın.

Nefes Terapisi Ne Yapar?

Nefes terapisi; öncelikle unuttuğumuz doğru nefes alma alışkanlığımızı bize geri kazandırır. Böylelikle vücudumuzun belli noktalarında oksijensizliği gidererek, ruhsal ve duygusal olarak da farkındalıklarımızı arttırır. Tabii ki benim bahsettiklerim temel konular. Aslında detaya inildiğinde bahsettiklerimden çok daha fazlasıyla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. İster birebir ister grup seanslarıyla gerçekleştirilebilen nefes terapileri sayesinde, pek çok kişinin hayatının değiştiğini görebiliyoruz. Bu kişilerden bir tanesi neden siz olmayasanız?

Unutmayın, her şey nefesle başlar!


Hakkında Kalemin Dünyası

Kalemin Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir