Saçlarınızı Kırmadan Kurutmak İçin Çözümler

Saçlarınızı Kırmadan Kurutmak İçin Çözümler

Uzun veya kısa, az veya çok, seyrek veya sık saçlara sahip bireyler fön makinesi veya havlu ile kurutuyor.. Birçok kadın saç kırılmalarından şikayetçi. Saçlarınızı kırmadan kurutmak için neler yapmalısınız?

2018 Yaz Saç Modeli Trendleri ve En Hit 5 Saç Rengi

TEKNOLOJİ

Teknolojik gelişmeleri takip etmekte ve teknolojik araçları hayatına sokmakta insanlar. “Bu bir hata mıdır?” Aslında hem evet hem hayır. Yerine göre daha doğrusu ihtiyacın niteliğine göre teknoloji ile haşır neşir olmayı tercih edinmek daha doğru. Mesela ben sadece sms yollamak ve telefon araması yapacak isem, sadece sms/dk olan bir tarife kullanırım. Internet olan bir paket tercih etmem. Fotoğraf çekmeyecek isem video kayıt yapmayacaksam kameralı bir telefon kullanmam. Evet popüler telefonlar var, çeşit çeşit telefon kılıfları var ama bunlar benim ihtiyacım içerisinde değilse neden bunu tercih edeyim? Neden radyasyon oranı daha yüksek olan bir cihaza yöneleyim? Saç kurutma makineleri için de bunu düşünüyorum ve araştırma da yaptım. Saçlarım ıslak ise ve bende acilen dışarı çıkacaksam ya da hemen misafir gelecekse vs. makineyle kurutmak mantıklı. Hem gideceğim yere gecikmemiş olurum hem gelecek misafirler için daha çabuk toparlanmış olurum. Bu gibi açılardan saç kurutma makinelerini geliştiren teknolojiden çok memnunum! Ama benim gibi migreni olan bireyler için saç kurutma makinesinden çıkan o ses kimi zaman katlanılmaz!

Hatta inanılmaz bir baş ağrısına sebebiyet verir. Saçları makineyle kurutmak saçların kırılmasına sebep olur.

Saçlarınızı Kırmadan Kurutmak İçin Çözümler
Saçlarınızı Kırmadan Kurutmak İçin Çözümler

KENDİ HALİNE BIRAK 
Eğer herhangi bir acil durum söz konusu değil ise, saçları makineyle kurutmamak gerekiyor. Onları kendi hallerinde kurumaya bırakmak lazım. Havluyla damlayan suları alıp gerisine karışmamak doğal bir hal ile kurumlarına müsaade etmek gerekiyor. Saçlar bir kadının ziynet eşyasıdır. Kadın için en önemli güzellik unsurlarındandır. Nice divan şairi kadının saçlarından ilham alarak şiirler yazmıştır. “Saçlar düğüm ,gözler bağ ,sözler çözüm olamaz mı?” diye geçer. Türkülere konu olur bazen “saçlarından bir tel aldım haberin var mı yar?” diye….

ÖNERİLER
Saçları doğal kurumaya bırakmanın ve saç kurutma makinesinden uzak durmanın yanı sıra saç kremleri

kullanmak, saç spreylerini kısa zaman içinde saçtan uzak tutmak, saç boyalarına dikkat etmek, saçlara şekil verirken onlara sert davranmamak, saçı yumuşak taraklarla taramak, saçları her akşam fırçayla tarayıp toka bağlanmadan serbest bırakıp uyumak vs. gibi önlemler saç kırıklarından koruyacak ve saçların güzelliğini ortaya çıkaracak.

Saç biz kadınların ziynetidir. En kıymetli süsüdür. Saçların güzelliği kadının güzelliğidir kadının ışık saçmasına sebep olur..


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir