Saç Nasıl Daha Çabuk Uzatılır? Denenmiş Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Nasıl Daha Çabuk Uzatılır? Denenmiş Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri ile Herkese merhaba, Rapunzel kadar olmasa da kim istemez ki uzun, ipek gibi saçları olsun. Ben bu yazımda sizlere zamanında benim yaşamış olduğum, saç uzatamama problemine yardımcı tüyolar vereceğim. Saç nasıl daha çabuk uzatılır?

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç tiplerine uygun bakım önerileri yerine, zamanında benim gibi özellikle yanlış kuaför seçimi ve azizliğine maruz kalmış ve saçlarını kaybeden, bir türlü uzatamayan eski saçlarına kavuşmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışacağım. Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Nasıl Daha Çabuk Uzatılır? Denenmiş Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarımız genellikle yanlış yıkama, yanlış şampuan seçimi, yanlış boyamalar ve jöle vb. gibi şekillendiricilerin aşırı kullanımı sonucu aşırı yıpranıyor.  Bunlara birde saç deri problemleri, yetersiz sıvı ve beslenme, uykusuzluk, sigara kullanımı gibi problemlerle ekleniyor ve yazık ki saçlarımız, deyim yerinde ise mahvoluyor. Bu yıpranmalar sonucu saçlarda dökülme, geç uzama gibi problemlerle karşılaşabiliyoruz.

Saçlarımızın sağlıklı bir şekilde uzayabilmesi için her işlem ya da yıkama sonrası mutlaka doğru bakımı yapmak gerekir. Bkz: Yediklerimiz sağlıklı olmalı, uykumuz kaliteli olmalı ve bol bol sıvı içmeliyiz.

Saçınız, özellikle işlem görmüşse vitamin eksikliğinden dolayı uzamıyor olabilir. Bu vitamin eksikliğinde akla ilk gelen şey benim için bemiks ampuldür. Ve birçok saç uzatıcı kürün içerisinde bemiks bulunmaktadır.

Özellikle bende en çok işe yaran sinameki küründe olmazsa olmazdır. Sinameki kürü ile sac uzatanlar içinde aynı şeylerin geçerli olduğunu düşünüyorum. Sinameki kürü yorumlarımı geçip size, sinameki kürü tarifi vereceğim.  Oldukça uygun fiyatlı olup, doğal malzemeler kullanabileceğimiz ve evde yapabileceğimiz bu kürü uygulamadan önce sadece 2 yere uğramanız gerek. Aktar ve eczaneye.

Hızlı Saç Uzatma Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Sinameki Kürü tarifi

Malzemeler: sinameki otu, bemiks ve tatlı badem yağı

Yapılışı:

  • 1 tutam sinameki otunu yarım çay bardağı suda birkaç saniye kaynatın.
  • Bir kaseye boşaltın.
  • Ilımaya başladığında süzgeç yardımıyla yaprakları süzün.
  • Fısfıslı bir şişeye süzdürdüğünüz suyu koyun ve içine bir kapak tatlı badem yağı ve 1 bemiks ampul ekleyin.
  • Şişeyi güzelce çalkalayın. Saç diplerinize masaj yaparak sürün.

Bu kür 4-5 saat kadar saçımızda kalmalı. Sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulanacak bu kür yaklaşık 8 hafta yani 2 ay sürmeli. Bu süreç sonucunda 2 hafta ara vermeliyiz ki saç biraz dinlensin. Eğer bu 2 aylık süreçte istediğiniz uzunluğa ulaşamadıysanız 2 hafta ara sonrası tekrardan başlayabilirsiniz.

Evde kolayca yapabileceğiniz  ile saçlarınızı besleyin.

Saç Nasıl Daha Çabuk Uzatılır? Denenmiş Saç Uzatma Yöntemleri

Dax Supergro Saç Bakım Yağı

Kozmetik ürünleri satan mağazalar ya da internetten bulabileceğiniz bu ürün, benim saçımı uzatmanın aksine çok güzel bakım yapmış oldu. Saçlarıma kolay tarama, hacim kazandırdı. Yalnız bu ürünü saçtan arındırmak biraz zor olsa da herkese tavsiye ettiğim bir yardımcı.

Kısa zamanda saçınızda fark edilir yumuşaklık, parlaklık ve canlılık sağlar. Saçınızın daha hızlı uzamasını sağlar.
Nem kaybına karşı saçın direncini arttırır. Saç uçlarını tedavi eder, kırılmayı önler.

Bu ürün saç yıkama işleminden 1 ya da yarım saat önce saç diplerine 10 dakika masaj yaparak sürülmelidir. Arındırmak için saçımıza su öncesi şampuan sürmekte fayda var.

 Saç Uzatan Şampuanı Önerileri

Saç Uzatma Yöntemleri arasında en etkili ürün saçları uzatmaya yardımcı olan, özel olarak üretilmiş şampuanları mutlaka denemelisiniz.

Restorex Saç Dökülmesine Darşı Şampuan

Bu şampuanın fiyatı oldukça uygundur. Büyük şişesi ile beraber genelde 11 TL civarında satılmaktadır. Ben genelde kuru ve yıpranmış saçlar için olanını kullanıyorum. Ve saçlarım uzamasına rağmen uzun süredir aralıksız kullandığım tek şampuan. Kokusu biraz ağır gelebilir.

Sağladığı Avantajlar: Formülündeki bitkisel vitamin ve mineraller, saç köklerini besleyerek sağlıkla uzayan saçları korur, güçlendirir. Niacinamidin saç derisindeki sebumu dengeleyici etkisi saçlarınızı arındırır ve dolgunlaştırır.

Ürün Kullanımı: Saçlarınızı ıslattıktan sonra uygulayınız, köpürtünüz ve sonrasında durulayınız. Gerekli ise tekrar ediniz. Sık kullanıma uygundur. Daha hızlı uzama etkisi için Restorex saç bakım kremi ile birlikte kullanınız.

Organix Full Dolgunlaştırıcı Biotin & Collagen Şampuan

Bu ürünü uzun süre kullandım fakat fiyatından bırakmak durumunda kaldım. Çünkü indirimsiz, şampuan ve kremin fiyatı yaklaşık 60 TL civarını buluyordu. Fakat küçük şişe olmasına rağmen uzun sürede kullanım sağlıyor. Tabi ki de kullandığım şampuanlardan, maskelerden ve kürlerden ziyade saçıma en iyi gelen ürün bu oldu.

Bu şampuanın içerisinde güçlü protein ve vitaminler bulunmakta. Özellikle saçı besleyen biotin saçın daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Ve bu üründe biotin oldukça yerinde. Benim önerim bu ürünü saç kremi ile birlikte kullanmak. Yıkama sonrası ben bu üründe saçlarımı tarama gereği bile hissetmiyordum. Çünkü anında yumuşacık, hacimli yapıyor.

Daha fazlası için  sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Zaman ayırıp bu yazıyı okuyan herkese teşekkürler. Beni sitemizde ve instagram da takip etmeyi unutmayın. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Herkese kucak dolusu sevgiler.

 


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir