Plajların Gözdesi Yuvarlak Plaj Havlusu Nasıl Yapılır?

0
22
Yuvarlak Plaj Havlusu Nasıl Yapılır
Plajların Gözdesi Yuvarlak Plaj Havlusu Nasıl Yapılır
Tam olarak yaz mevsimin ortasında olduğumuz şu günlerde bu yaz ortaya çıkan bu güzel akıma değinmeden geçmemek lazım…

Yuvarlak Plaj Havlusu Nasıl Yapılır ?

Avustralyalı bir marka olan The Beach People tarafından tasarlanan yuvarlak plaj havluları gerek sanal dünyadaki fotoğrafları ile gerekse plajlarda göz dolduruyor.
       
Yaza renk katan bu havluların tasarımlarda çoğunlukla mandala modellerine yer veriliyor. Havlular görüntüsü ile bir bakıma etnik bir havada oluşturmaktadır.
İsmine plaj havlusu denilse de yuvarlak havluların kullanımını bir çok alanda görmek mümkün bir hal aldı.
Kumaşının, dokusunun farklılığına göre yuvarlak havluları masa örtüsü olarak kullananda var  yoga yaparken kullanan da..
Mandala şekillerinin yanı sıra bu tarz bir havluyu içinde birden çok renk ve desen olan kumaşlar ile kendini zevkinize göre tasarlayarak kendiniz de üretebilirsiniz.
Peki Yuvarlak Plaj Havlusu Nasıl Yapılır ?
  •    Bir DIY projesi olarak Yuvarlak Havlu için gerekli Malzemeler:

  • Desenli bir kumaş (kullanmayı düşündüğünüz alana uygun kendi zevkinize göre seçeceğiniz bir kumaş)
  • Havlu kenarlarına işlenecek püsküller
  • Makas
  • İğne
  • İp
Aslında kolaylık ile bulabileceğiniz bu malzemeler ile yüksek fiyatlara satılan havlular yerine kendi havlunuzu üretebilirsiniz. Kendi zevkinize göre belirleyeceğiniz kumaşı semt pazarları ve birçok şehirde bulunan kumaşçılarda bulabilirsiniz.
Kumaşı ve deseni kendiniz seçeceğinizden dolayı içinize sinecek bir havlu yapmak garanti olacaktır.
Havlu kenarlarına döşenecek püskülleri aynı şekilde kumaşçılarda ve perde püskülleri bulunan yerlerden alabilirsiniz.
Malzemeler hazır olduğuna göre sıra geldi yuvarlak havlumuzu yapmaya havlunuzun boyutunu belirleyerek yuvarlak bir şekilde kesmelisiniz.
Havlunun çevresini tamamen kaplayacak şekilde püskül kesilmelidir. Geriye kalan tek uygulama ise püskül ve havlu kumaşını birleştirmek olacaktır.
Birleştirme işini iğne ve iplikle yapacağınız gibi dikiş makinesi ile de oldukça kolay halledebilirsiniz. Plaj havlunuz hazır. Seçeceğiniz kumaş ile aynı zamanda masa örtüsü olarakta kullanabilirsiniz. 
Hazırladığınız yuvarlak havlunun kumaşının havlu kumaşı olarak tercih edilmesinin dışında şifon veya kendinizi sıkmayacak bir kumaş şeklinde almak hem plajda kullanırken hem de dilediğiniz bir alanda kullanmak için kullanışlı bir hal alacağından daha fazla tercih edilebilir. 
Plajda üzerinize örttüğünüz bir kumaş veya şifon sizi daha rahatlatacağı gibi pareo amaçlı kullanmanıza da yardımcı olacaktır.
En önemlisi kumaşların içlerinde bulunan desenler ile plajların gözdesi halinde olacağınız kesindir.
Tavsiye olarak verebileceğim bir şey var ise havluyu hazır almak yerine içinize sinen, içerisin de fazlasıyla renk ve desen barındıran, plajda size bir kez bakanın bir daha bakmasını sağlayacak güzellikte bir kumaş alarak kendiniz yapmanızdır.
 İlginizi Çekebilir.

Plaja Giderken Yanımıza Neler Almalıyız? İşte Plaja Giderken Alınması Gerekenler

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz