Moda

Plaja Giderken Yanımıza Neler Almalıyız? İşte Plaja Giderken Alınması Gerekenler

  

Yaz sezonunun ortasında olduğumuz bu günlerde en çok düşünülen şeylerden biri de Plaja Giderken Yanımıza Neler Almalıyız ?, orada bana neler lazım olur soruları oluyor. Bu sorunun cevabı olarak plaja giderken yanımıza almamız gereken eşyaları listeleyelim;

Plaja Giderken Yanımıza Neler Almalıyız ?

1- Plaj Çantası:Öncelikle tüm eşyaların farklı yerlerde ve dağınık durmasını engellemek açısından yanınıza alacağınız eşyaları bir plaj çantası yardımı ile götürmek size kolaylık sağlayacaktır. Herhangi bir ürünün kaybolması da engellenmiş olacaktır.

2- Havlu:

Tüm gün boyunca denize veya havuza girdikçe kurulanmak için kendi kişisel havlunuzu götürmek rahatlık sağlayacaktır. Denizden veya havuzdan çıktıktan sonra kurulanmamak güneş lekelerinin oluşumunu tetiklemektedir.         

3- Şapka : Tüm gün güneş altında durmak cilde zarar verdiği kadar beynin de rahatsız olmasını, güneş çarpmaları, güneş geçmesi gibi sorunların oluşmasını tetiklemektedir. Bu sebeple plaja giderken yanınızda mutlaka şapkada bulunması tavsiye edilmektedir.

       

4- Plaj Elbisesi: 

Denizden çıkılan ve dinlenilen zaman içerisin de sürekli mayo ve bikini ile durmak rahatsızlık verici olmakla beraber güneş yanıklarının oluşmasında da etkilidir. Bu sebeple yanınızda tiril tiril bir plaj elbisesi bulundurmak oldukça rahatlatıcı bir tercih olacaktır.

 

5- Terlik : 

Kavurucu yaz sıcaklarında havanın sıcak olduğu kadar kum ve yerlerde sıcak olmaktadır. Buda birçoğumuzun yere basmasını engellemektedir. Plaja giderken rahat hareket etmek sürekli ayakkabı ile uğraşmamak açısından terlik tercih edilebilir.

              

Ayrıca bkz.; Terlik Modası! 2017 Bayan Terlik Modelleri

6- Güneş Gözlüğü: 

Şapka güneşi engellerken bazı zamanlar başımızı da bunaltmaktadır. Bu gibi durumlarda kurtarıcımız güneş gözlükleri olmaktadır. Güneş ışınlarının doğrudan gözümüze girmesini engellemelerinden dolayı plajda herhangi bir sorun yaşamayı engellemiş oluruz.

7- Güneş Kremi: 

                  

Tüm gün güneşin altında durup yanmamak elde değildir. Böyle durumlarda eve gidildiğinde ah vah etmektense önceden temkinli olmak en iyisidir. Bunun için yanınızda güneş kremi bulundurmak yeterli olacaktır.

Ayrıca bkz.; Evde Doğal Güneş Koruyucu Krem Nasıl Yapılır? 4 Güneş Kremi Tarifi

8- Kitap:

Sohbet muhabbetin yanında bir o kadar da yalnız kalıp sakin bir köşede güneşin tadını çıkarmak tercih edilir. Bu gibi durumlarda elinize aldığınız bir kitap sizi oldukça rahatlatacaktır.
Moda ve Cilt Bakımı Konusunda Fikirler Oluşturmayı seven Kendi DIY projelerini üreten sevecen ve yazı yazmayı seven bir kişiyim.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir