Hangi Takı Hangi Ortam ve Giysiler ile Kombinlenir? İşte Öneriler

0
0

Takı bir kadının ne kadar zerafet sahibi olduğunu gösterir. Madenlerinden tasarımlarına kadar her bir rengi, taşı kadının ne kadar incelik sahibi olduğuna dair apaçık birer mektuptur.

Takılar Nasıl Kombinlenir?

KONSEPTE GÖRE -VÜCUDA GÖRE

Aksesuarlar hayatın ve kıyafetlerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Doğru bir tercihte bulunmak ve zarefetini konuşturmak her kadının önceliği olmalıdır. Konsepte göre takı kullanmak gerekir. Ortama, mekanın ve katılınılan programın seviye ve ağırlığına göre seçilmelidir takılar. Gün ve gece ayırımı oldukça önemlidir. Gece programlarına altından yana tercih kullanmak oldukça doğrudur. Altın bilezikler, yüzükler, kolyeler, küpeler kullanmak daha şık gösterir.

Altın takılar

Hakiki olmayan aksesuarlar kullanmak pek hoş olmaz. Geceye uygun takılar olmalıdır. Bu yüzden altından yana tercihte bulunulması oldukça doğrudur.

Vücudunu iyi tanımalıdır kadın. Boyu, saçı, vücut tipi vs. iyi analiz edilmelidir. Yüzü ufacık olan bir kadın aşırı büyük küpe tercih etmemelidir. Bu yüzünün güzelliğini art plana atar. Yüzü küçük bir kadın yüzünün oranlarına uygun bir boyutta küpe takmalıdır. Bu daha hoş gösterecek. Esmer bir kadın rengarenk takılar kullanabilir.

Renkli kolye

Saçları uzun bir kadı uzun küpe kullanmaktan yana kullanmalı tercihini.

Kısa saçlı bir kadın boynunun uzunluğuna göre olan boyut küpeler kullanabilir.

Hangi Takı Hangi Ortam ve Giysiler ile Kombinlenir? İşte Öneriler

Bakımlı ellere sahip bir kadın gösterişli yüzükler kullanabilir. Zira bakımsız eller gösterişli yüzüklerde oldukça dikkat çekeceği için şıklık sunmayacaktır.

Giyilen kıyafet ile uyumlu olmalıdır takılar. Giyilen kazak eğer hakim yaka ise kaba ve kalınca kolyeler takmak oldukça hoş bir görüntü sağlayacak. Daha iddialı bir hava yaratmaya sebep olacak. Tek renk ise giyilen giysi renkli bileklikler kullanılabilir. Asimetrik yakalı kıyafet giyildi ise ve ille de kolye kullanılmak isteniyorsa kısa boyutlu kolyeler kullanılması uygun olacaktır. Straplez tarz kıyafetlerde kısa ve gösterişli kolyeler kullanılabilir. Uzun boyutta kolye kullanılması varılan hoşluk seviyesinden şaşılmasına neden olacaktır. Herhangi bir hareketi olmayan kıyafetlerde bir kaç kolye üst üste takılabilir.

Sevgili kadın okurlar yazımın başında da ifade ettiğim gibi takılar apaçık bir mektuptur. Bu mektuplar sizi zerafet sahibi gösterirken bazen ise tam tersi bir duruma sokabilir. Bu yüzden vücudunuzu iyi tanıyın. Zevkinizi bilin. Hangi takıyı hangi ortam ve giysiler ile kombinleyeceğinizi iyi biliniz. Zarafetle kalınız..

İlgili: Küpe Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz