Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

0
19
Yeni yıl makyajı nasıl yapılmalı?
Yılbaşı makyajı

Yeni yıl herkes için yeni kararlar, başlangıçlar, heyecanlar ve tabii ki yeni bir imaj demek. Bu muhteşem geceye hazırlanırken zarif, güzel ve estetik bir görüntü sergilemek her kadın için önemli. İşte bu nedenle, yılbaşı makyajı ile ilgili farklı stilleri paylaşmak karar verme aşamasında herkesin işini biraz daha kolaylaştıracaktır.

Yılbaşı Makyajı

Yılbaşı makyajı için ipuçları

Yılbaşı makyajı yapımına geçmeden önce, cildin makyaja hazır olmasının önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Bu özel geceden 1 hafta önce profesyonel cilt bakımı yaptırmak iyi olacaktır. Ya da evde 1 gün önceden gözlerdeki şişliği indirmek için yeşil çay pansumanı ve arkasından pratik bir sıkılaştırıcı maske uygulaması cildin hazırlanması için yardımcı olabilir.

Yeni Yıl Makyajı

Nemlendirici

1) Öncelikle cilt yapısına uygun bir nemlendirici sürülmesi, uygulanacak fondötenin homojen şekilde dağılmasını kolaylaştıracaktır.

2)İkinci aşama olarak; ciltle aynı tonlarda bir fondöten kullanılarak yüzün tüm bölgelerine eşit şekilde dağıtılmalıdır. Elmacık kemiği, burun üzeri ve dudak üzerine highlighter uygulanarak cilde aydınlık verilebilir.

Allık

3) Allık olarak yapılacak seçim, makyajın bütününde kullanılan renk ve parıltılara göre yapılmalıdır. Yani gözler ve dudaklara parıltı serpiştirildiyse, allık mat yapıda seçilebilir. Ya da gözler ve dudaklar mat ise, allık parıltılı veya ışıltılı olabilir.

Kaş farı

4) Kaşlar istenilen yoğunluğa sahip değilse, en uygun renkteki kaş farı ile belirginleştirilebilir.

 

Açık renk parıltılı göz farı

 

Parıltılı göz farı

5) Gözlerde de parıltılı far kullanılarak dikkat çeken ve iddialı bir göz makyajı yapılabilir. Sadelikten yanaysanız, açık ren tonlarında parıltıya sahip  veya mat far tercihi yapılmalıdır.

Eyeliner
Eyeliner
Parıltılı eyeliner

6) Eyeliner, biraz kalın çekilerek gözler daha da belirginleştirilebilir. Sadeliği seçenler, eyeliner üzerine parıltılı ikinci bir eyeliner çizgisiyle ışıltı katabilirler. Göz altlarına da eyeliner kalın sürülerek göz altları belirginleştirilebilir.

Takma kirpik

7) Kirpiklerim herkes tarafından fark edilmeli diyenler, takma kirpik ya da ipek kirpik kullanabilirler. Kirpikleri uzun olup düz olanlar da kirpik permasıyla kıvrımlı bir görüntüye sahip olabilirler.

Doğru Ruj Seçimi
Ruj

8)Göz makyajı bitirildikten sonra, sıra dudaklara gelmiş demektir. Yılbaşında olmazsa olmaz renk kırmızıdır. Ancak her konuda olduğu gibi, makyajda da abartıya kaçılırsa elde edilen sonuçtan memnun kalınmayabilinir. Bu yüzden koyu renk bir makyaj tercih edildiyse nude tonlarında rujlar seçilebilir. Ama renk uyumuyla birlikte kırmızı ve bordo renkteki rujlarda hoş görünebilir.

Herkes için şimdiden güzel sürprizlerle dolu, heyecanlı ve sağlıkla birlikte iyi başlangıçların olacağı bir yeni yıl dilerim.
script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”>  İlginizi Çekebilir;  


Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.