Baharı Karşılayan Makyajlar - Yazın Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Baharı Karşılayan Makyajlar – Yazın Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Yazın Nasıl Makyaj Yapılmalı? Kış aylarına veda ederken yüzümüze gülen güneşle beraber hepimizin içine bahar doldu. Geride bıraktığımız soğuk günlerin arkasından kış aylarında kullandığımız kalın çizgiler, koyu renkler, gotik bordo ve derin kırmızılar, ağır kapatıcılar yerine birazcık daha fresh ve natürel renklerle sıcak tonlara geçmek hepimizi oldukça rahatlatacaktır.

Soğuk günlerin peşinden artık daha az kapatıcı ve daha az fondötenli günlere geçmek cildimize iyi geldiği gibi işimizi de hafifletecektir. Doğal ve sağlıklı bir görünüm ancak cildimizin renginin olabildiğince doğal kalmasıyla sağlanabilir. Bu sebepten artık olabildiğince ince ve açık tonlardaki cilt rengini eşitleyici ürünlere geçmemiz çok önemli.

Yazın Nasıl Makyaj Yapılmalı?

Bu senenin tercihen önde olan çift renkli farları hepimize ideal renkler sunmakta. Pembelerin ağırlıklı olduğu far paletlerinde oldukça renkli seçenekler sunulmakta. Dolayısı ile bu renkleri seçerken keyfinize nazaran kıvrımları ve gölgelendirmeleri çoğunlukla bakır yahut açık kahve tonlarıyla tamamlayabilirsiniz. Bahar ve yaz aylarına geçerken artık hemen hemen tamamımız göz altlarımızda kalemi tercih etmiyoruz. Bunun nedeni bakışlarımızdaki ifadenin sertliğini yok etmek ve daha naif , daha narin bakışlar sunmak.

Kalem yerine göz üstüne kullandığımız farla alt kirpik diplerine buğulu bir görüntü amacıyla ince bir far hattı oluşturursanız yüzünüzdeki ifadenin derinleşip etkili bakışlarla karşınızdaki kişiyi büyülediğinizi daha rahat hissedersiniz.Sadece unutmayalım ki göz farımızı uyguladıktan sonra göz kapağına ince şekilde kahverengi bir hat çizip biraz dağıtırsak bize daha olgun bir bakış elde edecektir.

Kirpiklerinizi de renklendirmek oldukça çarpıcı bakışlar sağlayabilir. Artık sevmiş olarak ve rahatlıkla kullandığımız yeşil, cool blue yada menekşe tonlarındaki rimeller istediğimiz sonuçları bizlere en iyi şekilde sunmakta. Bu yılın diğer tercih edilen makyajı ise aydınlık berrak bir sonuç veren, beyaz parlak farlar ile göz kapakları göz diplerinin aydınlatılması. Dinç, gençlik dolu bir hava yaratıyor. Makyajınızı uçuk pembe allıkla dokunuşlar yaparak ve mat yerine yeniden parlayan şeftali ya da somon tonlarındaki rujlar ile tamamlayabilirsiniz. Ne yaparsak tecrübe edelim. Unutmamamız gereken en ince ayrıntı ise makyajımızdan en az bir saat önce yüzümüze nemlendiricimizi uygulamamızdır. Böylelikle makyajınız kabarmaz ve daha uzun süre yüzünüzdeki canlılığını korur.

Yaşamınızın her gününü bahar sıcaklığında yaşamanız dileğiyle..

Makyöz. Ayfer ERBASAN ERGENÇ


Hakkında BeautyPerry.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir