Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Belki de çoğu makyaj severin en sevdiği mevsimlerden biri de sonbahardır. Çünkü yüzümüzde koyu tonlar kullanmanın vakti geldi bile! Hüznün ve duyguların hakim olduğu sonbahar denilince aklımıza ilk gelen renk kızıl ve turuncu tonları oluyor. Sonbahar makyajı demek, kızıl renkler demek! Çok sevdiğimiz mürdüm, kahverengi, kiremit, kızıl tonları sonbaharda makyajımızın baş tacı oluyor.

Adım adım sonbahar makyajı nasıl yapılır bakalım;

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

FONDÖTENE GEÇİŞ

Yaz aylarında fondöten sürmek ne kadar zor değil mi? Herkesin yaz aylarını BB ya da CC kremlerle hatta bazen hiç ten makyajı kullanmadan geçirdiğini biliyoruz. Çünkü fondöten, özellikle sıcak yaz aylarında cildimizde yağlanma, kusma ve ağırlık yapıyor. Fakat hazır havalar soğumaya başlamışken, sonbahar aylarında artık fondöten kullanabiliriz. Fondöten, makyajın zemin katıdır, unutmayın!

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

GÖZLERDE SONBAHAR RENKLERİ

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, sonbahara en çok yakışan renkler kahverengi, mürdüm, kızıl tonlarıdır. Siyah veya kahverengi göz kalemi ile makyajınıza derinlik katabilirsiniz. İsterseniz, kuyruklu eyeliner ile tamamlayabilirsiniz. Eğer koyu renk göz makyajı yapmaya karar verdiyseniz, makyajınızın diğer kısmı oldukça sade olmalıdır.

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

YANAKLARDA ŞEFTALİ VEYA GÜL KURUSU

Gül kurusu veya şeftali tonları sonbahara en çok yakışan allık renkleridir. Cildinizin çok daha taze ve genç durmasını sağlayacaktır. Bu senenin de modası olan ıslak görünümlü makyaj için ışıltılı olmasına dikkat edin. Sonbahar makyajında dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de kış makyajı gibi fazla kat kat ürün sürmemektir.

IŞIL IŞIL PARLAYIN

Evet, bu senede kesinlikle ısla görünümlü makyaj moda! Işıl ışıl görünmenizi sağlayacak olan aydınlatıcıları, elmacık kemiklerinize, kaş altlarınıza, göz pınarlarınıza, burnunuzun ucuna ve dudak üstünüze uygulamayı unutmayın.

Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

KOYU RENKLİ DUDAKLAR

Sonbahar demek, hoş geldin koyu renkli dudaklar demek! Yazın makyaj dolabınızın arkasına attığınız koyu renkli rujları çıkarmaya başlayın. Çünkü bu sene koyu renkli rujlar hiç olmadığı kadar moda! Kiremit tonlarında, kahverengi, bordo, kırmızı rujlar kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Koyu renk rujlar kullanınca, göz makyajınız oldukça sade tutmalısınız. İster boş gözlerle, ya da bolca maskara sürerek bu görünümü tamamlayabilirsiniz.

Fakat eğer siz koyu bir göz makyajı istiyorsanız, dudaklarınıza açık renk bir ruj sürmelisiniz. Nude rujlardan yardım alabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir


Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

2017-2018 Sonbahar-Kış Trendleri Ünlülerden İlham Alın!


Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

Bu Sonbahar Denemeniz Gereken 9 Sonbahar Makyaj Trendi


Sonbahar Makyajı Nasıl Yapılır?

2017-2018 Sonbahar-Kış Makyaj Trendleri


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir