Nivea Balsam Nasıl Kullanılır? / Makyaj Bazı Olur Mu?

Nivea Balsam Nasıl Kullanılır? / Makyaj Bazı Olur Mu?

Nivea Balsam nedir? ve ne işe yarar? diye baktığımızda, Papatya, E Vitamini ve Provitamin B5 içeren formülü hassas ciltler için özel olarak geliştirilen balsam, cildi tıraş sonrasında anında rahatlatır. Kızarıklığı giderir ve tıraştan sonra oluşan tahriş ve kuruluğu önler. Aslında tamamen erkekler için üretilmiş bir üründür Nivea Balsam. Zaten üretici firmanın aksi yönde bir iddiası bulunmuyor.

Ancak kim ilk olarak bu akımı başlattı bilmiyorum ama birçok kadın Nivea Balsamı primer olarak kullanıyor. Primer tam olarak nedir? gelin yakından bakalım;

Nivea Balsam Nasıl Kullanılır? / Makyaj Bazı Olur Mu?

Primer (Makyaj Bazı) Nedir?

Primer isminden de anlaşılabileceği gibi makyajdan önce yüzüne sürmen gereken ve cildini makyaja hazırlayan ürün. Biz onu makyaj bazı olarak da biliyoruz. Birçok çeşit primer var: göz için, kirpik için, yüz için… Makyaj öncesi makyaj bazı uygulamak, makyajının daha kalıcı olmasına yardımcı oluyor. Nivea balsamın kullanıldığı çeşit ise yüz.

Nivea Balsam Makyaj Bazı Olarak Kullanılır Mı?

Bu kocaman bir yanlış. Bu ürün erkekler için tıraş sonrası oluşan tahrişi önlemek için, kadınlar için bir baz değil!

Şüphesiz hepimiz biliyoruz kadın ve erkek arasında birçok anatomik farklılıklar mevcut. Cilt tipide bunlardan birisi. Aslında kapsamlı bir şekilde düşündüğünüzde göreceksiniz ki bu farklılıklar -bariz- kendisini haykırıyor.

İlk olarak erkek yüzünde sürekli tıraş oldukları için kıl kökleri daha serttir. Kadınlarda bu durum söz konusu değildir. Hal böyle olunca da bu balsamı kullanan kadınların belli bir süreden sonra kıl kökleri daha da güçlenecektir. Yüzdeki tüyler zamanla kıla dönüşecektir. (Denendi, birebir görüldü)

Diğer bir olumsuz yani ise; bu ürün makyajı sabitlemek konusunda kısa vadeli bir etkide bulunacaktır. İlk başta sabitlemiş gibi gözükse de gün içerisinde etkisini kaybedecektir. Başka bir olumsuzluk ise kokusudur. Kokusu ne kadar hoş olsa da erkeksi bir kokusu var bu ürünün.  Normalde primerler kokusuz yapıdadır.

Birçok markanın uygun fiyatlı çok iyi yapıda primerleri var, yapı olarak birebir bunun için üretilmiş.  Bu ürünü bırakalım asıl amacı için kullansınlar. Bizde asıl amacımıza uygun gerçek primerler kullanalım.


İlginizi Çekebilir;

Nivea Balsam Nasıl Kullanılır? / Makyaj Bazı Olur Mu?
Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır? Makyaj Bazı Önerileri

Makyaj Bazı Nasıl Uygulanır?  Neden ve nasıl kullanmalıyız? Makyaj bazı, makyajı sabitlemek ve kalıcılığını arttırmak için makyaj öncesi/günlük…Devamını oku


Nivea Balsam Nasıl Kullanılır? / Makyaj Bazı Olur Mu?
Makyaj Yaparken Doğru Bilinen Yanlışlar – Makyaj Tüyoları

Herkes makyözler gibi profesyonel makyaj tekniklerini bilmek zorunda değil. Fakat bir kaç tüyo ile sık yapılan makyaj hataları…Devamını oku


 


Hakkında wellgroomedlady

Deneyimlerini kendince yorumlayan bir instablogger Her gün hayallere bir adım daha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir