Cilt Bakımı

Garnier Kömürlü Peeling – İncelemesi ve Kullanıcı Yorumları

  

Uzun zamandır bir yazı yazmak istiyordum ancak finaller falan derken bir türlü olmadı.. Neyse ki yeni bir ürünle karşınızdayım.. Garnier Kömürlü Peeling

Açıkça söylemem gerekirse uzun süredir bu ürünü deneyimledim diyemem ama deneyimleme sürecim içerisinde bu kadar kısa sürede bu kadar etkin bir sonuç aldığım tek ürün sanıyorum ki kendisiii..

Garnier Saf&Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling

Yağlı, siyah nokta ve pürüzlere eğilimli bir cilde sahipseniz size Garnier markasının bu kömür peelingini şiddetle öneriyorum. Aslında benim cildim karma bir cilt ancak T bölgemde oldukça siyah nokta oluşumu mevcut.. Maalesef ki öyle yani bir türlü geçmiyor ne yapsam ne ürün denesem geçmiyor .. (du) taaa ki bu peelinge rastlayana kadar.

Bundan tam bir hafta önce aldım ve bir haftada 3 kez kullanılması gerektiği yazdığı içinde bu bir hafta içerisinde 3 defa uyguladım. Sonuç ne  oldu diye sorduğunuzu duyar gibiyim ama ürünün kendisinden biraz daha bahsetmem gerekiyor sonrasında benim gözlemlerimden de bahsedeceğim tabiki deee..

Bildiğiniz üzere peeling ürünlerinin olmazsa olmazı içerisindeki tanecikler.. Komür peelingi iki farklı boyutta peeling parçacıkları içermekte ve bu sayede etkili bir şekilde tıkanmış gözenekleri ve siyah nokta oluşumuna meyilli bölgeleri temizlemekte.. Uygularken göz çevresinde çoğu peelingte olduğu gibi sakınılması gerekiyor. Ve uygulama ıslak cilde dairesel masaj hareketleriyle yapılmalı.

Garnier Saf&Temiz Siyah Nokta Karşıtı Kömürlü Peeling
Garnier Kömürlü Peeling

Bize verdiği vaatler ise şunlar;

 • Görünür şekilde daha az siyah  nokta, -deneyenlerin %80 ‘i bu konuda olumlu cevap vermiş-
 • Siyah noktaların tekrar oluşmasını engellemek.

Verdiği vaatleri yerine getiren bir ürün olabileceği kanaatindeyim.. Net konuşmuyorum çünkü uygulama en az 4 hafta sonrasında 2 haftalık etki oluştuğu doğrultusunda. Ancak dediğim gibi daha öncesinde kullandığım ürünlere kıyasla bu kadar kısa sürede bu kadar etkili olması bu ürüne olan ilgimi ve güvenimi arttırmış bulunmakta..

Benim bu ürünü uygulama yöntemime gelecek olursak, aslında genel olarak peelingleri özellikle cildimde sorunlu olarak gördüğüm bölgeler neresiyse oralara yoğunlaşarak uyguluyorum. Bu üründe de yine özellikle T bölgeme dairesel hareketlerle masaj yapar şekilde uyguluyorum.

Ben peelingleri duşa girmeden önce uygulayıp sonrasında duşa girmeyi daha çok seviyorum. O yüzden haftada 3 kullanım gününü de duş günlerime denk getiriyorum. Yaklaşık 4-5 dakika boyunca ıslak cildime dairesel hareketlerle masaj yaparak uyguluyor ve sonrasında ne ılık ne soğuk bir su ile duruluyorum.

İşlevlerinin yanı sıra en çok kalbimi çalan özelliği ise şu oldu; benim cildimde kullandığım bir çok peeling ya da temizleme ürünü durulama ve kurulama sonrası gerilme yapıyordu, yalnız bu gerilme öyle az bir şekilde olmuyordu, ciddi anlamda cildim geriliyor ve bu beni rahatsız ediyordu. Ancaaak bu peelingte cildimdeki o gerginlik hissi oldukça düşük seviyelerdeydi hafif bir yüz nemlendiricisi ile o gerginliği de ortadan kaldırabilmem mümkün..

garnier kömürlü peeling fiyatı

Yaklaşık 20 TL civarında bir fiyata sahip. online sitelerde henüz ürünü bulamadığım için bir link bırakamıyorum ancak ben watsons mağazasından almıştım, migroslarda bile bulabilirsiniz diye düşünüyorum..

Benim cildimde bir hafta içerisinde verdiği sonuç ise muhteşem bir yumuşaklık hissi ve siyah noktalarda az biraz azalma. Uzun süreli kullanımım sonucunda ciddi boyutlarda azalma bekliyorum hadi hayırlısı…

Sonuç olarak bu ürün, benim kalbimi uygulama yaptığım ilk haftadan çalmayı başaran bir ürün oldu.. Oldukça memnun kaldım ve uzun süre kullanabileceğim birin ürün oldu kendisi..

Garnier kömürlü peeling kullananlar ya da bu yazıdan sonra kullanmayı düşünenler mutlaka yorum kısmına deneyimlerinizi bırakmayı unutmayın.

Kendinize ve cildinize cici bakın. Şimdilik Hoşçakalınn..

MrvsDaily.


Garnier” Markası ait diğer ürün inceleme yazıları okudunuz mu?


Garnier Saf&Temiz 3’ü 1 Arada Temizleme, Peeling, Maske

Garnier Nem Bombası Koruyucu Nemlendirici Sprey İncelemesi
3 Yorumlar

 1. Melike

  29 Haziran 2017 at 02:31

  Bende watsonstan indirimle 12,50ye aldım 3 kere kullandım şimdiye kadar ve gözle görülür sonuç var kesinlikle gözenekler ve siyah noktalarda baya etkili tavsiye edilir

  • Ebru

   29 Ağustos 2017 at 01:26

   Ya jeli yüzümde uygularken yüzümü aşırı acıttı yanıyormuş gibi ve yıkadıktan sonra krem sürdüğümde daha çok yandı. Sizde de böyle bir şey oldu mu, normal mi?

   • Bircan

    9 Ekim 2017 at 00:32

    Evet oldu ama 10 dakikaya geçti ve herhangi bir kızarıklık da meydana getirmedi ben 4kere kullandim kesinlikle işe yarıyor tavsiye ediyorum

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir