Kusursuz Makyaj İçin İpuçları Pratik ve Etkili Güzellik Önerileri

0
27
2017-2018 Makyaj trendleri
Makyaj Trendleri

Kendinizi, diğer makyaj yapanlardan ayıran özelliklerin olmasını mı istiyorsunuz? Kısa sürede kusursuz bir makyaj mı? Gerçekten size özel ve güzel bir şey mi arıyorsunuz? İşte size her makyaj yaptığınızda yardımcı olacak pratik ipuçları:

Aniden dışarı çıkmak zorunda kaldığımızda ya da zaman kısıtlaması yaşadığımızda, kısa sürede güzel bir makyaj yapmak isteriz. İşte böyle durumlarda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlattığım yazımla sizlerleyim.

Kusursuz Makyaj İçin İpuçları

Kusursuz Makyaj İçin İpuçları

Cilt temizliğinizi ve kişisel bakımınızı yapın. Makyaja başlamadan önce bir temizleyici kullanıp cildinizi, diş macunu ile de dişlerinizi basit bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Doğru ton ürün seçin. Geç kalıyorsunuz diye cildinizle savaşmayın. En basit yöntem, güneş ışığının olduğu bir odada ayna karşısında deneyin. Makyajı akşam yapıyorsanız, sarı spot aydınlatmanın olduğu yeri kesinlikle tercih etmeyin. Gece makyajı da olsa, dışarıda hoş karşılanmayan görüntülere sebebiyet verebilirsiniz.

Ruj sürümüne dikkat edin. Dudak çizgilerinizi doldurun. Dolgun gözükmesini istiyorsanız, abartma yapmadan dudak çizgilerinizin hafif dışına çıkın. Taşırmadan sürmeye özen gösterin. Dışarı çıkarken kullandığınız ruju mutlaka çantanıza atın. Tazeleme ihtiyacında yardımcı olacaktır.

Rimel ve eyelinerınızı dikkatli sürün. Unutmayın, aceleniz var ama kusursuz bir makyaj ortaya çıkarmak istiyorsunuz. Gelişigüzel değil, kusursuz olmaya çalışıyorsunuz. Kirpiklerinizin uzun ve kıvrık görünmesini istiyorsanız, rimel uygulamadan önce güzel bir kirpik kıvırıcısı yardımıyla kirpiklerinize dokunun. Sonrasında rimelinizi zikzak hareketlerle kirpiklerinize uygulayın. Son aşamanızda eyelinerınızı bulaştırmadan çekmeye çalışın.

Gözlerinizi ön plana çıkarın. Gece dışarı çıkıyorsanız ve gözlerinizin dikkat çekmesini istiyorsanız, beyaz göz kalemi kullanın. Alt kirpik aralarına ve göz içine sürebilirsiniz.

Aydınlatıcınızı abartmayın. Gece makyajında veya gündüz makyajında abartıldığı takdirde, etrafınızdakilere disko topu görünümü verebilirsiniz. Dikkatli olun! Sadece yüzünüzde belirgin olmasını istediğiniz bölgelere, dudak üstü, burun ucu, kaş altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Kontür uygulamasına yer verin. Yüz hatlarınızın daha belirgin görünmesini istiyorsanız, güzel bir kontür paleti size yardımcı olacaktır. Yüz kontürleme işlemini, elmacık kemiği altına, gıdı bölgesine, buruna, alın bölgeniz genişse; alnınıza da kontür paletinizdeki koyu rengi uygulayabilirsiniz. Mesela burnunuzdan rahatsızsanız, bu yöntemle daha kalkık ve küçük bir buruna sahip olabilirsiniz. İşte şimdi hazırsınız!
İlginizi Çekebilir;


Makyaj Tüyoları ve Güzellik Sırları

 Makyaj Hataları

Dünyaca Ünlü Makyaj Uzmanlarından Makyaj Tüyoları

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz