Kış Makyajı Nasıl Yapılmalı? | Kış Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli

2
21

Artık güneşli havalar yerini yavaş yavaş soğuk ve karlı havalara bırakıyor. Havaların soğuması cildin soluk görünmesine neden olabiliyor. Tıpkı yaz aylarındaki gibi canlı ve sağlıklı bir cilt görünümüne sahip olmaksa hiç zor değil. Bazı püf noktalarıyla, kış makyajı sayesinde kendinizi iyi hissettirecek şekilde kışı geçirebilirsiniz!

Kış Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler


1) Ten Makyajı


Eğer ki cilt renginiz solgunsa, kapatıcı kullanarak bu görünümü azaltabilirsiniz. Üstelik kapatıcı kullanılması, fondöten kullanımını da kolaylaştırır. Peki, bu şekilde bir kış makyajı başlangıcı için hangi renkler kullanılmalı? Bu arada kapatıcı sürülürken, ciltle uyum sağlayacak biçimde homojenleştirilmesi önemlidir.

  • Yeşil renk kapatıcı : Kızarıklıkları kapatmak için
  • Mor renk kapatıcı : Işıltılı bir cilt görüntüsü için
  • Beyaz renk kapatıcı : Ten rengini açabilmek ve porselen yüzey görünümünü yakalamak için
  • Bronz renk kapatıcı : Hafif sedefli görünümle ışığa göre hareket kazandırmak için

Doğru seçim yapıldıktan sonra, sırada nasıl kullanılacağı var. Avuç içerisine bir miktar kapatıcı döküldükten sonra, uygulanacak bölgelere parmak uçlarıyla sürülür. Ardından makyaj pamuğu ya da sünger yardımıyla yayılarak ciltle homojen hale getirilir. Hassas bölgeler olan burun kenarları, alın ve çene bölgelerinde ısrarcı olmakta fayda var. Son olarak kalın makyaj fırçasıyla, hafif dokunuşlarla güneş pudrası sürülür. İşte ten makyajınız hafifleşti ve cildinize yerleşti.

Ayrıca bkz.


2) Göz Makyajı


Yorgun bir görüntü göz konusuysa, göz makuajını fazla yapmamak iyi olur. Çünkü asıl hedef, göz çevresindeki çizgileri gizlemek ve sonrasında bakışlara ışıltı katabilmek.

Işıltılı bakış havasını verebilmek için, gözlerin bir kaş yoğunluğuyla çevrelenmemesi gereklidir. Bu yüzden kaşların alınması ihmal edilmemelidir. Düzenli olarak küçük bir fırçayla kaşların taranarak şekillendirilmesi önemli.

Öncelikle göz kapaklarına açık renk gölgelendirme yapılır(beyaz, krem, sarı). Parmak uçlarıyla sürüldükten sonra, ince bir makyaj fırçasıyla biraz daha belirginleştirilmelidir. Tercihe göre sedefli bir gölgelendirme de kullanılabilir. Bu adımdan sonra, az bir miktar siyah maskara sürülür ve sizi rahatsız eden detaylar varsa, kapatıcı kullanılarak rütuşlar yapılabilir. Böylece gözler için kış makyajı da tamamlanmış demektir.

Ayrıca bkz.;


3) Dudak Makyajı


Soğuk havalar genellikle dudakların çatlamasına neden olur. Bunun önüne geçebilmek için, besleyici kullanılması faydalı olacaktır. Sonrasında hafif bir renge ve parlak yapıya sahip bir ruj sürülebilir. Yüzün yorgun bir ifade sergilememesi için dudak kalemi alışkanlığından kışın vazgeçilmelidir. Doğal renklerin canlılık katacağından emin olunabilir. Pembe ya da sedefli ruj seçimleri kış makyajı için dudaklardaki renklendirmeyi tamamlamak adına iyi tercihler olabilir. Veee artık kışa hazırsınız!

Ayrıca bkz.;

Doğal Dudak Peelingi Tarifleri – Dudak Bakımı Önerileri


İlginizi Çekebilir;2017-2018 Sonbahar-Kış Sokak Modası

2 Yorumlar

Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.