Gözler ve Kaşlar

Kirpik Perması İşlemi Nedir? Kirpiklere Perma Nasıl Yapılır?

  

Kaş ve kirpikler kadınların yüzündeki en önemli güzellik unsurudur. Uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmak her kadının hayalidir. Kaşlar ve kirpikler açık renkli ise ifadeyi daha fazla netleştirmek için boyanabilir.  Özellikle kirpikleri düz olan bayanların tercihi kirpik perması kolay ve zararsız bir işlemdir.

Kirpik Perması İşlemi Nedir?

Kişinin kirpik boyuna göre uygulanan sağlıklı, yaklaşık 2-3 ay boyunca kalıcılığını koruyan, daha dolgun ve kıvrık görünmesini sağlayan işlemin adıdır. Kirpiklerinize ve gözlerinize herhangi bir zararı yoktur.

Kirpik perması uygulaması sonucu daha kıvrık kirpiklere rimel sürmeye gerek kalmadan sahip olabilirsiniz. Kirpik perması uygulaması ile birlikte kirpik boyaması da yapılırsa daha iyi bir sonuç alınmaktadır.

Kirpik perması işleminde mevcut kirpiklere herhangi bir ek kirpik takılmaz. İşlem sizin mevcut kirpiğinize uygulanır ve tamamen doğal bir görüntü sağlar.

Kirpiklere Perma Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 1 saat süren bu işlemde kirpikleriniz kirpik bigudisi ile sarılıp solüsyon uygulanır. Sonrasında solüsyonun üzeri kapatılıp hava ile teması önlenir. Uygulanan solüsyonun kalitesi ve tazeliği çok önemlidir. Aksi takdirde işlem sonrası gözde yanma, mikrop kapma ve kirpiklerde dökülme olabilir. Evde kirpik perması yaparak kirpiklerinize istemeden de olsa zarar verebilirsiniz. Perması mutlaka bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Sert ve inatçı kirpiklerde kirpik perması 2. uygulamadan sonra daha iyi sonuç vermektedir.

Perma yapıldıktan sonra 24 saat su değdirmemek ve göz makyajı yapmamak önemlidir.

Kirpik permasından sonra düzenli olarak kirpik besleyici ürünler kullanmanız iyi olacaktır.

Salonumuzda kirpik perması ve kirpik boyama işlemi yapılmaktadır. Randevu almak için bizi arayabilirsiniz.

İlknur Özkan Hair Salon VEGA

Örnek Bir Kaç Çalışma

Kirpik Perması

Kirpik Perması

Kirpik Perması

İlginizi Çekebilir;

Makyaj Kategorisinden Daha Fazla Sonuç Göster
2 Yorumlar

  1. Tuğçe Bayram

    7 Nisan 2017 at 00:57

    Merhaba yazınızı keyifle okudum benim sorum ise tamamen farklı benim çok az ve ince kaşlarım var bunun için geçici veya kalıcı çözümler var mıdır acaba

  2. hair salon VEGA

    10 Nisan 2017 at 09:16

    Evet tabi var. Geçici çözüm kirpik boyama işlemidir. Kalıcı çözum ise kaş kontürü. yani kalici makyaj uygulamasıdır. Her iki işemde salonumuzda yapılmaktadır.

Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir