En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

En Güzel Maskara Önerileri – En İyi Maskaralar

Maskara Önerileri – Biz kadınların bir makyajda en çok tercih ettiğimiz ürünlerden biri de maskara.  Göz makyajında en önemli ayrıntılardan birisi de kirpiklerdir. Farınızı, eyelinerınızı istediğiniz kadar mükemmel yapın, maskara olmadan o mükemmel etkiyi tamamlayamazsnız. Sizler için uzun zamandır severek kullandığım en güzel maskaraları anlatacağım.

Ayrıca yazı sonundaki anketten maskaralara oy verip, en çok oy alan maskarayı görebilirsiniz

En Güzel Maskara Önerileri


L’oreal Paris Paradise Extatic Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Loreal Paris Paradise Maskara Vaadleri şu şekilde ;

  • Göz alıcı hacim
  • Ortadan basık,dalgalı,ultra konforlu fırça
  • Ultra kremsi yapı
  • Hint ve argan yağı içeren,
  • Ek olarak içeriğinde E vitamini bulunduran formül
  • Kaygan yapıda,doğal minerallerle zenginleştirilmiş yoğun siyah pigmentler

Evet vaadler bu şekilde. Kirpiklerinde hemen hemen her kadının görmek isteyeceği ve hepsini sunduğunda vazgeçilmez kılacak özellikler bunlar değil mi?

Genel olarak beğenilen hatta çok sevilen bir maskara Lorel Paris Paradise Maskara. Çoğu kişi ilk denediğinde gerçekten denildiği kadar varmış yorumlarını yaparak bir çok insanında meraklanmasına sebep oldu. Buda stoklar kısa sürede tükenmesine..

Gerçekten kirpiklere fazlaca hacim verildiği görülen aynı zamanda kıvıran bir maskara Paradise. Uzunluk konusunda ekstra bir vaadi olmasada hatrı sayılabilecek bir uzunluk verdiği söylenebilir.


Benefit Roller Lash Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Kirpiklerimi topaklanma yapmadan teker teker ayıran nadir maskaralardan biri. Çok sevimli bir ambalajı var. Sabahtan akşama kadar akma, dökülme, topaklanma yapmadı. Tek kat sürmeniz bile yeterli oluyor. Verdiği hacimden ve uzatmasından çok memnunum.


Max Factor 2000 Calorie Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Yıllardır maskara kullanıcısıyım, sevdiğim rimeller nadirdir. İşte bu maskara da, benim nadir sevdiğim rimellerden biri. Son zamanlarda en sevdiğim rimel diyebilirim hatta. Anneme de önerdim, şu an o da 2. Paketi bitirmekte. Maskara, klasik bir fırçaya sahip. Kirpikleri çok güzel bir şekilde kıvırıyor ve hacim veriyor. Sanki takma kirpik takıyormuşsunuz gibi. Tek kat sürmeniz bile günlük olarak yeterli oluyor. Bir şans vermenizi tavsiye ederim.


Maybelline Volum Express The Falsies Black Drama Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi MaskaralarYaklaşık 1 senedir severek kullandığım bu maskara kirpiklerimi yapıştırmadan teker teker ayırıp uzatıyor. Simsiyah rengi var ve siz silmediğiniz takdirde çıkmıyor, akmıyor. Maskarada çok seçiciyimdir, ama gündelik olarak en çok kullandığın maskara nedir siye sorarsanız, tercihim bu maskaradır. İsminde de belirttiği gibi, takma kirpik etkisini sonuna kadar yaşatıyor!


L’Oreal Paris Feline Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Yemyeşil görüntüsüyle aklımı çelen bu maskarayı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum. Kirpiklerimi tel tel ayırıyor, topaklanmıyor ve akmıyor. Anında kuruyan bir yapısı var. Kirpiklerimi çok güzel bir şekilde uzatıyor, kıvırıyor. Hacim verecek diye, kirpikleri yapıştıran maskaralardan nefret ederim ama bu maskara öyle değil. Verdiği hacmi çok seviyorum.


NARS Audacious Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Tüm maskaraların ortak problemi, tek bir darbede temizlenemiyor olması. Fakat bu maskarayı sürdükten sonra çıkarması o kadar kolay ki. Üstelik bu özelliğinin yanında gün içerisinde hiç topaklanmıyor ve akmıyor. Çoğu maskarayı bir kere sürdükten sonra bir daha üzerine süremiyorsunuz. Fakat Nars Audacious Maskarayı gün içerisinde istediğiniz kadar tazeleyebilirsiniz. Bu zamana kadar kullandığım en sivri uçlu fırçası var ve bu da benim için artı nedenlerden biri.


Maybelline New York Falsies Push Up Angel Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Push up angel, Maybelline markasının benim çok sevdiğim maskarası. Maybelline push up angel akma bulaşma ve topaklanma yapmıyor. Alt kirpiklerde daha çok kullanıyorlar ama üst kirpiklerde de dipten dolgunluk ve kaşa kadar kaldırma etkisi var. O yüzden çok seviyorum. Gün boyunca gözümün altına akmadı fiyat performans açısından gayet kaliteli bir ürün.

Chanel le volume de chanel maskarasına benzediği söylenir. Fakat bu rimel silikon fırçaya, chanel ise silikon fakat çok sık ve kısa silikon fırçaya sahip. Bu ise cılız ama çok güzel iş gören bir maskara.


Maybelline Lash Sensational Maskara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Lash sensational kirpikleri dipten uca kavrayarak hem uzatıyor hemde tek tek ayırıp, kıvırıyor. Tek katta günlük kullanım için ideal olurken ikinci katında tüm göz makyajlarına yetecek etkili bir görüntü sağlıyor. Fakat sizin aradığınız hacimse bu maskaradan uzak durmalısınız. Çünkü hacime dair hiçbir şey sağlamıyor. Bunun için üzerinden ikinci ek bir maskara geçmelisiniz. Eminim çok memnun kalacaksınız.

Maskaranın tek kötü yanı kirpiklerden zor çıkması. Bunun içinde çift fazlı göz makyaj temizleyicileri kullanıp gözleri yormadan nazikçe ovalamak gerekli. Hatta bu işlemi iki kere yaparsanız daha iyi sonuç alacaksınızdır. Birde üzerine bebe şampuanı kullanarak iyice çıktığından emin olabilirsiniz.


Wet’n Wild Max Fanatic Cat Eye Mascara


En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Normalde hep kıl fırça yapıya sahip maskaraları tercih ederdim ama bu maskaranın ince ve sık taraklı bir fırçası var. Yumuşak değil ama kirpik diplerine zarar verecek kadar sertte değil, benim hassas gözlerimde bile herhangi bir hassasiyete ve kızarıklığa sebep olmadı.

Plastik fırça tipinde olan maskaraların ortak özelliğidir ki; maskaranın ıslak yapısı ve plastik fırçanın esnekliğinden dolayı sürerken göz kapağına nokta nokta bulaşma yapabiliyor. Yine de dikkatli sürüldüğü zaman bu sorunun önüne geçilebilir diye düşünüyorum. Ben çoğu zaman fazla dikkat etmeyip odaklanmadan sürüyorum 🙂
Islak yapıda ama kuruması da çok uzun bir zaman almıyor.

Kirpikleri hem uzatıyor hem de dolgunlaştırıyor. Alırken daha önce kullanmadığım için beğeneceğimden pek umutlu değildim ama fırça yapısı sayesinde en küçük kirpiklere kadar ulaşıyor, etki ediyor.
Temizlemesi de kolay ben makyaj temizleme mendilleriyle gayet pratik, zorlanmadan çıkarabiliyorum. Geride herhangi bir kalıntı da olmuyor. Kirpiklerimde dökülme de yapmadı.


Aşağıdaki En iyi Maskara anketine katılmak ister misiniz?

En Güzel Maskara Önerileri - En İyi Maskaralar

Bu makalede önerdiğimiz maskaralardan kullandığınız var mı? Ve birini satın alacak olsanız hangisini satın alırdınız?

Aşağıdaki anketten favori maskaranıza oy verin! En çok oy alan maskarayı görün!


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir