Hergün Yüzünüze Baking Uygulamayın! - Doğru Makyaj Teknikleri

Hergün Yüzünüze Baking Uygulamayın! – Doğru Makyaj Teknikleri

Doğru Makyaj Teknikleri

Son zamanlar trend makyaj tekniklerinden olan Baking, makyajı yüzde pişirme tekniğini sadece moda olduğu için her gün uygulayanlar var. Yapmayın yüzünüze yazık…

“Günümüzde birçoğumuz, gerek yazı yoluyla gerekse görsel medya aracılığı ile yeni çıkan tüm makyaj ürünlerini takip etmekte.
Ancak birçok kişi iyi, kaliteli ürün almanın yanı sıra, cilde ağır gelse dahi kapatıcılık oranı yüksek olan, yoğun içerikli ürünleri kullanmakta. Kalın, yüksek kapatıcılık oranı olan ürünlerin uzun süre kullanımında cildimizi havasız bıraktığını unutmamamız gerekir. Bu durum zamanla gözenekleri genişletir, akne ve siyah noktaların oluşumunu hızlandırabilir. Cildin daha çabuk yorulmasını, ince çizgilerin , ciltteki ton farklılıklarının oluşumu hızlanabilir. Yaşımızın gereğinden önce yüzümüzde istemediğimiz yıpranmaya neden  olabilir.

 Yüzde Makyajı Pişirme Tekniği (Baking)

Son zamanlarda gözde olan tekniklerden biriside yeni adıyla makyaj pişirme ya da yüz pişirme tekniği. Çokça tercih edilen bu uygulamada da yoğun  miktarda aydınlatıcı, transparan  pudra kullanılmakta. Bu makyaj çeşidinde yüzümüze uyguladığımız fondöten, likit kapatıcı ya da mum kapatıcının ardından istenilen gölgelendirmeleri, kontür işlemlerini tamamlıyoruz. Daha sonra ise  aydınlatılması istenen bölgelere yüksek miktarda aydınlatıcı ve transparan pudra uygulanmakta.

Bu işlemi yüzün üzerinde  5 ila 10 dakika arasında bekletip bu süre sonunda fazlalığını süpürmek. Oluşan görüntü elbette pürüzsüz ve mat bir makyajdır.  Fakat bu teknikle yapılan makyajı , yoğun ürün kullanımından dolayı tercih ettiğimiz zamanlar davet ve gece organizasyonlarıdır. Günlük kullanım için uygun olmayan bu makyaj özel davetlerde yoğun ışık ve kalabalıkla karşı karşıya olduğumuzda daha uygun olacaktır. Çünkü  bu yoğunlukta olan bir makyaj gündüz kullanımında size net bir ifade sağlamaz. Gün içerisinde her zaman  abartısız duru bir makyaj bize daha genç ve daha yumuşak  ifade sunar.

Cildimiz için bol bol su içmeyi ihmal etmeyelim lütfen.
Sağlıklı günler dileklerimle..


Hakkında BeautyPerry.com

2 yorumlar

  1. merhaba cilt maskeleri de paylaşsanız kolay evde yapılan..

  2. Merhaba baking yapmak için belirli bir zaman geçmeli mi bir kaç gün ara ilemi yapılmalı teşekkürler canım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir