Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması
Zombi Makyajı

Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

31 Ekim’ de her sene, dünyanın dört bir yanında cadılar bayramı kutlanıyor. Çocuklar ve gençler, Cadılar Bayramı Makyajı yaparak genelde korkunç ve değişik kostümlerle, tıpkı Ramazan Bayramı ve diğer bayramlarımızda çocukların yaptığı gibi dünya çocukları şeker, meyve ya da farklı hediyeler toplayarak eğlenceli vakit geçiriyorlar.Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

Cadılar Bayramı

Eski dönemlerde 31 Ekim, hasat mevsiminin sonlandığı dönem olarak kabul edilen günmüş. O zamanlarda geçimini tarımla sağlayanlar, bu dönemde kimi zaman yüzleri gülüyorken kimi zaman da hüsrana uğrayabiliyorlarmış. Hasatın az olduğu dönemin yaşanmasıyla ilgili olarak, bazıruhların ölümden sonra huzur bulamadıklarına inanılırmış. İşte bu yüzden huzura ermeyen ruhların, her yıl 31 Ekim’ de dünyaya yolculuk ederek yaşayan insanları lanetlemeye geldiklerini düşünüyorlarmış.

Cadılar bayramı olarak kutlanan 31 Ekim gününün asıl amacı; giyilen cadılar bayramı kostümleri, şekillendirilen bal kabağı süsleri ve diğer süslemeler sayesinde, bu ruhların korkutularak kaçırılmasıymış. Böylelikle hasatlarda artış olacağına inanılıyormuş. Yakılan büyük ateşler ve etrafa yayılan kötü kokularla da, huzursuz ruhları uzaklaştırmak için çabalıyorlarmış.

Cadılar Bayramı Makyajı

Dünyanın her yerinde cadılar bayramında farklı makyaj uygulamaları yapılır. Bunlardan bazıları eğlendirici olabildiği gibi bazıları ise biraz ürkütücü olabiliyor. Eğer ki cadılar bayramı için hazırlık yapanlar var ise, işte en çok uygulanan birbirinden farklı cadılar bayramı makyaj örnekleri.


1) Cadı Makyajı


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması
Cadı Makyajı

Cadılar bayramında klasikleşen ve vazgeçilemeyen makyajlardandır. Elbette pek çok cadı makyajı alternatifi var ama bu makyaj da denenmeye değer. Siz ne dersiniz?


2) Deniz Kızı Makyajı


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

Küçüklüğünden beri deniz kızı olmayı hayal edenler burda mı? İşte size fırsat! Deniz kızı makyajı sayesinde, kısa süreliğine de olsa, hayalinize kavuşabilirsiniz.

Deniz Kızı Makyajı Nasıl Yapılır?


3) Zombi Makyajı


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

Zombi Makyajı Nasıl Yapılır?

İşte yine bir cadılar bayramı klasiğiyle karşı karşıyayız. Hemen herkesin uygulamaktan keyif aldığı zombi makyajı, bu sene de sevenleriyle buluşmayı bekliyor.


4) Sevimli Bir Dost


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

Hayvanlar aleminden sevimli bir dost kedi görüntüsüyle etrafta gezinmek isteyenler için kesinlikle mükemmel bir seçim olur.

Kedi Makyajı Nasıl Yapılır?


5) Falcı Makyajı


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

İşte karşınızda bir sonraki hasat dönemiyle ilgili haberleri söylecek olan çılgın bir falcı 🙂

Falcı Makyajı Nasıl Yapılır?


6) İskelet Makyajı


Cadılar Bayramı İçin En Hit 6 Makyaj Uygulaması

İskelet Makyajı Nasıl Yapılır?


Yine bir klasik olan iskelet makyajı, cadılar bayramındaki yerini alıyor. Bu makyajın müdavimleri pek te az sayılmaz. Meraklılarına duyurulur.

Cadılar bayramına çok az bir zaman kala, halâ “nasıl bir makyaj yapmalıyım” sorusunun cevabını bulamayanlar için, paylaştığım hit makyaj örnekleri umarım yardımcı olur.

Sizin cadılar bayramında en sevdiğiniz makyaj uygulamaları hangileri? Bizimle paylaşırsanız pek çok kişi, değişik makyaj örnekleri hakkında fikir sahibi olabilir.


Hakkında Kalemin Dünyası

Kalemin Dünyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir