Beyaz Giymek Cesaret İster mi?

Beyaz Giymek Cesaret İster mi?

Yaz günleri geldi sonunda, arada bir yağmur yağıyor ama olsun sonunda sıcak havalar ile rastlaştık. Belki bir süre sonra haz etmeyeceğiz zira bizi çok bunaltacak ama olsun şimdilik çok da şikayetçi değiliz. Biraz tadını çıkaralım. Biraz tatile çıkalım. Güneşin denizin tadını çıkaralım. Sonrasına bakarız. Beyaz giymek cesaret ister mi?

Beyaz giyme toz olur

Siyah giyme söz olur”

Diye başlayan türkümüzü bilmeyen yoktur değil mi? Ben de bu yazıda en yalın halleri beyaz giymek üzerine düşüncelerimi dilim döndüğünce aktarmaya çalışacağım.

Beyaz Giymek Cesaret İster mi?
Beyaz Giymek Cesaret İster mi?

Şimdi tam da bu noktada bu yazının konusu olan beyaz renge dair düşüncelerimizi dile getirmeye başlayabiliriz. Zira sıcak yaz aylarının olmazsa olmazları arasında ana renklerin başında beyaz geliyor. Üstelik beyaz bu yaz çok moda ve karşımıza çok değişik formlarda çıkıyor.

Tüm bunların yanında modası da geçmeyen klasik bir renk olduğundan hemen her ortama beyaz ile girilebildiğinden bu rengi karşıt rengi olan siyah gibi ayrı bir yere koymak gerekiyor. Beyaz aynı zamanda saflığı da ifade ediyor ki o yüzden de gelinlikte de karşımıza çıkan bir renk.

Ama evet kabul etmek gerekir ki beyaz giymek cesaret istiyor zira hem doğru kombinlemek hem de kirlenmeden giyebilmek ayrı bir yetenek istiyor ve kimi zaman üzerine düştükçe kirlenme olasılığı da çok daha fazla artıyor. Hani sakınılan göze çöp batar misali.

Nelere Dikkat Etmeli? Nasıl Kombinlemeli? 

Beyaz Giymek Cesaret İster mi?
Beyaz Giymek Cesaret İster mi?

Öncelikle olarak hemen bir ön yargıyı kırmak için üstte görülen fotoğrafı seçtim zira fotoğrafta yer alan kadın koyu tenli ama gördüğünüz gibi kendisine seçtiği beyaz elbise nasıl da yakışmış.

İlgili: Beyaz Gömlek Kombinleri

Buradan yola çıkarak beyaz giysiyi sadece açık ve kumral tenliler giyecek diye bir kaide yok. Bir diğer kişilerde sıkıntı yaratan durum ise açık bir renk olduğu için kişiyi olduğundan daha kilolu gösterebilecek olması düşüncesi ama böyle de düşünülmemeli ve doğru bir kombin seçilerek, doğru aksesuarlar ile kişi asla kilolu görünmeden beyaz kıyafetleri giyebilir. Biraz dikkat ve üzerinde düşünmek gerekiyor o kadar.

İlgili: Beyaz Ayakkabı Kombinleri

Tepeden tırnağa beyaz giyinmenin çok da gereği yok o yüzden farklı renkler ile tamamlayarak kıyafetler tamamlanabilir. Örneğin son yılların gözdesi olan tulum giysilerinde beyaz bir tulum ile çok şık olunabilir ve bunu senenin takıları ile tamamlanarak hem gündüz hem gece kullanılabilir.

Basic beyaz bir tişört ile senenin gözdesi kısa boy bol paçalı pantolonlar kaba ayakkabılar ve fular ile tamamlandığında da ortaya çıkacak görüntü hem modern hem de şık olacaktır. Gündelik yaşamda da oldukça rahat bir kombin olacağı kesin.

Gelelim elbiselere. Beyaz bir elbise giyince çok da aksesuar kullanımına gerek yok. Belki kulakta inci tarzında minik küpeler ile tamamlanabilir ama kesinlikle kullanılan aksesuar kıyafet ile uyumsuz görünüm vermemelidir.

Sonuç olarak da kişi kendi yapısına uygun giysiler seçtiğinde beyaz giymek son derece güzeldir.

 


Hakkında Fatma Rana Arıbaş

Ben Rana ARIBAŞ Danışman ve Mühendisim. Yazmak benim için tutku ve nefes almak gibi .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir