Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın

Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın

Kış mevsiminde makyajda kullanmayı en çok sevdiğimiz bölge göz makyajlarıdır. Dumanlı göz makyajını özel günlerde veya gündelik hayatımızda oldukça fazla kullanıyoruz. Ünlülerin de yaptığı dumanlı göz makyajından ilham alıp, yarın denemeye ne dersiniz? Ünlülerin göz makyajını kendiniz yapın.

Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın

Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın

 1. TAYLOR HILL’DEN İLHAM ALIN
  Dumanlı göz makyajınızda çok fazla koyu renkleri kullanmayı sevmiyor ya da uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman kahverengi-sıcak çikolata renginden yardım alabilirsiniz. Sıcak çikolata rengi farınızı karıştırma fırçanız ile karıştırma bölgenize sürün. Ardından yine aynı farı, bütün göz kapağınıza uygulayın. Karıştırma fırçanız ile bütün göz kapağınızdaki farı güzelce karıştırın. İnce bir eyeliner sürebilirsiniz. Göz pınarlarınıza ışıltılı açık bir far uygulayın. Alt kirpik diplerinize acı kahverengi yumuşak bir kalem çekip, hızlıca dağıtın. Maskaranızı da sürdükten sonra; ister hazırsınız!
  Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın
 2. TAYLOR SWIFT’DEN İLHAM ALIN Dumanlı göz makyajını sadece koyu renkler ile olacağını mı sandınız? İstediğiniz renk ile oynayarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Taylor Swift mavi gözlerine çok yakışacak bir göz makyajı tercih etmiş. Bu göz makyajı için sadece 2 renk fara ihtiyacınız var. Açık mavi renk far ve daha koyu mavi renkli fara ihtiyacınız var. Göz pınarlarınızdan göz kapağınızın yarısına kadar olan bölgeye açık renkli mavi farı uygulayın. Ardından diğer kalan bölgeye (gözlerinizin dış kısmına) daha koyu olan mavi rengi uygulayın. İki rengi de birbirine karıştırmak için karıştırma fırçanızı kullanın. Aynı işlemi alt kirpik diplerinize uygulayın ve gözünüzün içerisine beyaz kalem çekin. Maskaranızı da uyguladıktan sonra hazırsınız! Özellikle mavi gözlüler için ideal bir göz makyajı oldu.
  Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın
 3. ADRIANA LIMA’DAN İLHAM ALABİLİRSİNİZ Güzel model Adriana Lima’da yeşil gözlerini ortaya çıkaracak koyu yeşil- haki tonlarda bir göz makyajı uygulamış. Işıltılı haki tonlarında bir farı göz kapağınızın dış kısmına uygulayın ardından kaşlarınızın bittiği bölüme doğru ince bir çizgi halinde uzatın. Çizgiyi yavaş yavaş karıştırma fırçanız ile dağıtın. Göz pınarlarınıza şampanya tonlarında bir far uygulayın. Aynı şekilde bu uygulamayı alt kirpik diplerinize de uygulayın. Ayrıca bakınız; Adriana Limanın Sokak Stili Ondan İlham Alın!
  Ünlülerin Göz Makyajını Kendiniz Yapın
 4. KATE MOSS’DAN İLHAM ALIN
  Güzel model Kate Moss’un imza görünümü olan dumanlı göz makyajının yapımı aslında oldukça basit. İhtiyacınız olan bir açık renkli far, bir de gri tonlarında far. Açık renkli göz farınızı göz kapağınızın tamamına uygulayın. Gri farı da göz kapaklarınızın dış kısmına uygulayıp güzelce karıştırın. Üst kirpik diplerinize siyah bir göz kalemi sürün ve iyice dağıtın. Maskaranızı da sürdükten sonra, hazırsınız!


Hakkında Yağmur Oluç

Ben Yağmur. 24 yaşında, makyajı ve bakımı çok seven, deneyimlere açık biriyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir