İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!
Woman with snowflake

İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!

Herkese merhaba!

Nasip olursa ve sizlere katkım olursa “BEAUTYPERRY.COM” da birlikteliğimiz olacak. Ben bazen bilimsel, bazen tarihsel, bazen deneyimsel olarak huzurlarınızda olacağım.

Modadan renklerin dansına, kıyafetten kumaşa, makyajdan giyim-kuşama dair çok geniş bir yelpaze var önümüzde. Toplumumuz çeşit çeşit insanlarla donatılmış vaziyette. Kimileri muhafazakâr giyimden yana iken kimileri tam tersi yönde giyinmekte ve makyaj tercih etmekte. Bu da modanın ve modaya bağlı sektörün çeşitli kollarla oluşmasına yön vermektedir.

İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!

Hayatın Kraliçesi Olmak

Çevremizde gördüğümüz insanları yargılamadan ilerletmememiz gereken bir düşünce yapısına sahip olmalıyız. Önyargılarla hareket etmeden güzel ve güzellik olgusunda kraliçe olmayı hedeflemeliyiz. Eğer çevremizde bizi rahatsız eden durumlar varsa bunu onları değiştirmekle ve dönüştürmekle yapamayız. Öncelikle kendimize yönelik değişim ve dönüşümlerle başlamalıyız işe.

Saç telimizden tırnak ucumuza kadar vücudumuzu bakımla ödüllendirmeliyiz. Kimi zaman abartıya kaçsak da biz bayanlar abartıyı biraz seviyoruz galiba! Kendimizi ihmal etmemeliyiz. Kendimizi ve vücudumuzu, tenimizi çok iyi tanımalıyız.

İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!

Evet, sevgili bayanlar güzellik derslerimize artık başlamak ve en güzel olmak yolunda ilerlemek zorundayız. Kıyafetlere, giyim-kuşama, kumaşlara, markalara, modaya geçmeden evvel müthiş özellikleri ve bu özellikleri harika işlevlerle tamamlayan derimizi, tenimizi, organlarımızı kısacası vücudumuzu ele almamız gerekiyor.  Vücudumuzu çok iyi tanımamız gerekiyor. Eğer doğru ve iyi tanıyamazsak dışarıdan sergilediğimiz görüntü ve çevremizdekilerin bize karşı dönütleri pek iç acıcı olmaz. Bizleri bunalımlara sürükler. Buda kendimizden uzaklaşmamıza, kendimize yabancılaşmaya hatta kendimize düşman olmaya kadar uzar da gider. 90–60–90 ölçülere sahip olamamak bir kusur değil, balıketli olmak bir kusur değil ya da çok cılız ve zayıf olmak bir kusur değil bayanlar.

Yediklerimize her zaman dikkat etmemiz gerekmekte. Madem güzel olmak istiyoruz madem hayatın kraliçesi rolünü seçtik o halde hemen işe koyulmalıyız. Vücut kitle endeksiniz nedir, biliyor musunuz? Bilmiyorsanız derhal öğrenin! Bunu bilmek vücudumuza yapacağımız en önemli iyiliklerden biridir. Vücut yapımızı bilmezsek onu nasıl kıyafetlerle, bakımlar ve makyajla süsleyebiliriz ki?

Kendimize güvenimizin yerine gelmesi, kendimizi motive etmek, kendimize dair dönütlerin muhteşem olması için ve “kendimi mükemmel hissediyorum” diyenler kategorisinde görmek için kendimizi; kolları sıvamak zorundayız. Öncelikle bayanlar hangi vücut kitle endeksine sahibiz;? Bunu öğrenelim eğer değerlerin üzerindeyse kilomuz hemen dur demeliyiz. Derhal bize hangi besinler kilo aldırıyorsa onlardan tamamen uzak durmamak şartıyla onlardan kısmak zorundayız. Boğazımızı tutmazsak vücudumuz bizim dostumuzken düşmanımız olur. “ah tatlım kilo almışsın görmeyeli…” vs. laf sokmaları duyup üzülmek ve daha da aşırı yemeye kendimizi vermemiz psikolojik ihtimaller arasında.

Ben varım demek için

Ne kadar karşımızdaki insanlardan olumlu dönüt alırsak o kadar özgüvenimiz artar o kadar kendimize döneriz ve kendimizle ilgileniriz. Eğer vücut kitle endeksiniz düşük çıkarsa bu kez tehlike çanları çalıyor bilmelisiniz. Derhal bir doktora görünmeniz gerekiyor. Belki de bir iç hastalığınız vardır. Bunu derhal öğrenmeniz gerekiyor. Kendinizi sağlıklı ve güzel bir hayatla ödüllendirmek ve vücudunuza karşı iyimser olmak istiyorsanız bunu yapın. Her şeyden evvel sağlığınız söz konusu! Hasta bir bedeni istediğiniz kadar kaliteli markalı makyaj ürünüyle donatın, istediğiniz kadar marka ve moda kıyafetlerle kuşatın bunun bir çözümü olmaz. Sağlığınıza dikkat edin bayanlar. Yok, eğer vücut kitle endeksiniz normal değerlerde seyrediyorsa “yaşasın ben kurtuldum!” demeyin sakın ha. Çünkü bu sizi gevşetebilir ve değerlerinizi yükseltebilir ya da düşürebilir. Madem vücut kitle endeksinde normal çıktı; değerleriniz bunu korumaya çalışın.

Güzel olmak istiyorsak önce ruhumuzu ve vücudumuzu güzel hissetmek ve güzelleştirmek zorundayız. Her şeyden önce sağlığımıza kavuşmak ve sağlımızı korumak zorundayız. Kendimize önem vermemiz gerekiyor, kendimize önem vererek “ben varım ve hayatın kraliçesiyim! “ diyeceğiz. Kendimizi severek hayata bakacağız. Sahip olduklarımıza sahip çıkarak onları güzelleştirerek mutluluğu yakalayacağız ve bırakmayacağız.

İlk Güzellik Dersimiz; Hayatın kraliçesi olmak için, ben varım demek için!

Sevgili ve değerli bayanlar birkaç söz ederek sizlere şimdilik veda etmek istiyorum. Eğer tarlamızdan iyi bir ürün almak ve memnun olmak, yüzümüzün gülmesini istiyorsak, tarlamızın toprağını iyi tanımalı, ona göre bakım yapmalı, ona göre kaliteli bir tohum ekmeli, ona göre tarlamızı beslemeliyiz. Böylece harman zamanı halimizden hoşnut olacağız. Bu bizi hem şereflendirecek hem onurlandıracak!
Sevginin tüm dokularıyla ve güzelliğin tüm zerreleriyle kalın..


Hakkında Fatma Nazenin

Yazmak hobim. 10 Ekim'de 22 yaşıma gireceğim .Lisans mezunuyum. Okul hayatım cok aktif geçti özellikle insanlara yardım etme yol gösterme konusunda birçok etkinlik yönettim . Bir kaç kitap çalışmam var. Çeşitli gazete ve dergilerde makale,deneme,şiir gibi yazılar yazdım ve devam ediyorum. Insanlara birşeyler sunmaktan onlara yol göstermekten hoşlanıyorum. Cesaret,ilgi ve sevgi var bunun içinde. Modaya ve kadın hayatına rötuşlar ile dokunmak hoşuma gidiyor.Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır sözüne katılıyorum.. Son olarak: Kadına ve kadın güzelliğine yazılarımızdan ve sitemizden rahatlıkla ulaşabilir ve fikir edinebilirsiniz. Renk uyumundan kumaş kalitesine, tarihsel moda devriminden makyaj ürünlerine vs.dair araştırmalar ve öneriler üzerinde çalışıyorum. Takipte kalınız. Sevgilerle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir